Call of Duty: Vanguard

Premiera:
05.11.2021

O grze

Call of Duty: Vanguard to kolejna odsłona bestsellerowego cyklu strzelanek FPP zapoczątkowanego w 2003 roku. Producentem tytułu jest studio Sledgehammer Games, czyli ekipa mająca na swoim koncie Call of Duty: WWII, natomiast wydaniem zajęła się firma Activision Blizzard

Za sprawą Call of Duty: Vanguard, które ukazało się zarówno na komputerach, jak i konsolach, przenosimy się w realia II wojny światowej. Przechodząc efektowną, zaplanowaną na kilka godzin rozgrywki kampanię fabularną weźmiemy udział w misjach opartych na prawdziwych wydarzeniach. Będziemy między innymi walczyć podczas desantu nad Francją, weźmiemy udział w obronie Stalingradu, a także przedzierać się przez linie wroga w Afryce Północnej.

Call of Duty: Vanguard to dla wielu graczy przede wszystkim tryb multiplayer, który oferuje dostęp do 20 różnorodnych map, wśród których aż 16 można przetestować w ramach standardowych wariantów rozgrywki wieloosobowej. Od wielu lat nowe części serii Call of Duty zawierają także opcję zabawy, podczas której wspólnie z innymi użytkownikami musimy rozprawiać się z zombie. Nie inaczej jest w tym przypadku, bowiem gra Call of Duty: Vanguard pozwala na walkę z nieumarłymi. 

Warto dodać, że Call of Duty: Vanguard może pochwalić się niezwykle dopracowaną, w pełni trójwymiarową oprawą wizualną i udźwiękowieniem, które idealnie komponuje się z tym, co możemy zaobserwować na ekranie. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10 64 bit, procesor Intel Core i3-4340 lub AMD FX-6300, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 960 lub AMD Radeon RX 470 2 GB, 8 GB RAM, 36 GB wolnego miejsca na dysku twardym (tylko zombie i multiplayer) oraz dodatkowe 32 GB dla tekstur w wysokiej rozdzielczości

Recenzje tej gry:

6
6,6
Recenzja
Michał "Muradin" Grabowski
Recenzja Call of Duty: Vanguard - być jak Legion Samobójców
Tegoroczna odsłona Call of Duty łatwo nie miała, ale ostatecznie nie jest źle – widać, że Sledgehammer Games miało pomysł na Vanguard, ale być może zabrakło… czasu.
09.11.2021
6

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 11
Call of Duty: Vanguard
09.11.2021

Treści o tej grze:

4
Mikołaj Ciesielski
Call of Duty „nie jest wyjątkowe”. Microsoft przedstawia nietypowe argumenty
Amerykańska firma pokazuje, że popularna seria pierwszoosobowych strzelanek nie jest wcale tak silną marką, jak twierdzi Sony.
25.11.2022
4
15
Felieton
Mateusz Mucharzewski
Płacz Sony i kontry Microsoftu, czyli przejęcie Activision-Blizzard w...
Największa transakcja w historii branży elektronicznej rozrywki zamienia się w walkę na najmocniejsze argumenty. Stawka jest jednak tego warta.
23.09.2022
15
Wincenty Wawrzyniak
Wyniki finansowe Activision Blizzard. Call of Duty traci graczy
Activision Blizzard opublikowało sprawozdanie finansowe na drugi kwartał 2022 roku – znalazło się w nim kilka ciekawych informacji.
03.08.2022
DK
Call of Duty: Vanguard – multi do wypróbowania za darmo
Grę będzie można testować przez cały tydzień. Oferta rusza już dziś wieczorem.
20.07.2022
Mikołaj Ciesielski
Call of Duty: Vanguard „nie spełniło oczekiwań”. Activision podaje przyczyny
Zdaniem wydawcy jednym z powodów mniejszego zainteresowania produkcją ze strony graczy jest umiejscowienie akcji w realiach II Wojny Światowej.
04.05.2022
Wideo
gram.pl
GRAMTV News: Wielki festiwal Steam Next Fest, PSVR 2 i nowy patch do Cyberpunka
W najnowszym odcinku GRAMTV News mówimy między innymi o festiwalu Steam Next Fest, PSVR2 oraz najnowszej aktualizacji do gry Cyberpunk 2077.
25.02.2022
Wincenty Wawrzyniak
Call of Duty zrobi sobie przerwę w 2023 roku? Nowy raport w sieci
Jeśli wierzyć doniesieniom Jasona Schreiera, Activision postanowiło opóźnić premierę nowej głównej odsłony serii aż do 2024 roku.
23.02.2022
Wincenty Wawrzyniak
Call of Duty: Vanguard & Warzone – sezon 2. opóźniony. Twórcy potrzebują czasu
Activision potwierdziło, że drugi sezon rozgrywek w grach Call of Duty: Vanguard oraz Warzone: Pacific został opóźniony – znamy nową datę premiery.
23.01.2022
Mikołaj Ciesielski
Poznaliśmy listę najchętniej pobieranych gier z PlayStation Store w 2021 roku
Sony ujawniło, które produkcje cieszyły się w zeszłym roku największą popularnością wśród użytkowników PlayStation 4 i PlayStation 5.
13.01.2022
LM
Activision pozywa popularnego twórcę cheatów do Call of Duty
Activision zarzuca firmie ułatwianie łamania umowy licencyjnej przez nieuczciwych graczy Call of Duty.
05.01.2022