Braid Anniversary Edition

Premiera:
30.04.2024
Producent:

O grze

Braid Anniversary Edition to odświeżona wersja gry platformowo-logicznej zatytułowanej Braid, która pierwotnie zadebiutowała w 2008 roku. Był to jeden z pierwszych tytułów określanych mianem indie. Za opracowanie remastera odpowiadają autorzy oryginału ze studia Thekla, którzy zajęli się także wydaniem opisywanej produkcji.

Pod względem fabuły i ogólnych założeń w mechanice rozgrywki Braid Anniversary Edition nie wprowadza istotnych nowości, skupiając się przede wszystkim na udoskonaleniu oprawy wizualnej i dźwiękowej. Znajdziemy tu również dodatkowy tryb umożliwiający zabawę z komentarzem twórców pochodzącym z wielogodzinnych wywiadów, podczas których analizowali oni projekt gry, programowanie i grafikę. 

Braid Anniversary Edition to gra, której głównym bohaterem jest Tim mający za zadanie uratować księżniczkę porwaną przez tajemniczego potwora. Aby tego dokonać, nasz protagonista trafia do różnych światów, gdzie musi rozwiązywać coraz trudniejsze łamigłówki. Co ciekawe, na potrzeby tego wydania opracowano dodatkowe poziomy z niedostępnymi wcześniej zagadkami.

Warto dodać, że Braid Anniversary Edition pozwala na swobodne przełączanie się między nową i pierwotną wersją oprawy graficznej oraz dźwiekowej za pomocą zaledwie jednego przycisku.