Najlepsze gry na PS5 - tytuły, które warto wziąć pod uwagę

Artykuł sponsorowany
2023/03/09 16:00

Najnowsza konsola SONY swoją premierę miała jesienią 2020 roku. Od tego czasu pojawiło się sporo tytułów przeznaczonych właśnie do tego modelu.

Najnowsza konsola SONY swoją premierę miała jesienią 2020 roku. Od tego czasu pojawiło się sporo tytułów przeznaczonych właśnie do tego modelu. Lista jest rozbudowana, dlatego nie sposób jednoznacznie wskazać, w które gry na PS5 warto się zaopatrzyć. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań gracza oraz oczekiwań. Możemy jednak zaproponować kilka cieszyły się szczególnym zainteresowaniem. Kilka propozycji znajdziesz poniżej.

1. God of War Ragnarok

2. The Last of Us - Part 1 i Part 2

3. Dziedzictwo Hogwartu

4. Assassin's Creed Valhalla

Jeśli zainteresują cię tytuły przygotowane na PlayStation 5, zaś możliwości sprzętowe, którymi nie dysponujesz, nie umożliwiają komfortowej gry, dodatkowe akcesoria dokupisz na https://www.mediaexpert.pl/gaming. Gra stworzona z myślą o PlayStation 5 w pełni wykorzystuje moc i funkcje sprzętu, dzięki czemu każda z gier świetnie będzie prezentowała się na większych ekranach. Niektóre tytuły zadziałają również przez PS4 i na PC, ale najnowsza konsola pozwala odczuć różnicę.

4. Assassin's Creed Valhalla, Najlepsze gry na PS5 - tytuły, które warto wziąć pod uwagę

God of War Ragnarok

God of War Ragnarok to kontynuacja gry zaprojektowanej także na PS5 z 2018 roku. Po czterech latach gracz powraca do przygód Kratosa i Atreusa, a sama rozgrywka nie różni się zbytnio od tego, co oferowały pierwsze gry serii. Pojawiają się tu znane z wcześniejszych tytułów postaci, a wątki fabularne znajdują swoje kontynuacje i nawiązania.

Nie oznacza to jednak, że nie ma tu nic nowego - wszak chcemy zaproponować tu gry, z którymi wiąże się wielka przygoda fabularna. Miłośnicy takiej rozgrywki z pewnością będą zadowoleni z faktu, że rozszerzono opcje walki i relacji pomiędzy postaciami. Gracz ma do swojej dyspozycji aż dziewięć światów nordyckich pełnych wyzwań i misji - o trzy więcej niż w poprzedniej części.

Niestety, ten tytuł nie jest dostępny w abonamencie PlayStation Plus Extra / Premium. Ten i inne tytuły można znaleźć na https://www.mediaexpert.pl/gaming/gry.

The Last of Us - Part 1 i Part 2

To pełny remake kultowego tytułu z PS3 - pierwsza część została wydana w 2020, a druga w 2022 roku. Chociaż w platformie udostępniającej gry na PlayStation5 dostępny jest także remaster oryginału, to Part 1 zapewnia zdecydowanie lepszą grafikę, odświeżoną mechanikę i poprawioną rozgrywkę. Twórcy zachowali trzon fabularny, lecz całkowicie odnowili aspekt wizualny, w tym także nową mimikę bohaterów, co znajduje uznanie wśród miłośników szczegółów.

Obserwowana w ostatnim czasie rosnąca popularność marki The Last of Us to w dużej mierze zasługa serialowej adaptacji na HBO Max.

GramTV przedstawia:

Dodatkowe gry tego typu znajdziesz na https://www.mediaexpert.pl/gaming/gry/gry-ps5.

Dziedzictwo Hogwartu

Analizując najciekawsze gry na PlayStation 5, nie można pominąć jednej z najgorętszych premier tego roku – Hogwarts Legacy, czyli Dziedzictwa Hogwartu. To produkcja, o której prawdopodobnie marzyła większość osób wychowujących się na serii książek o szkole czarodziejów. Nie jest jednak adresowana wyłącznie dla nich - nie trzeba znać książki lub filmu, aby zagłębić się w akcję. Z pewnością jednak rozpoznawanie doskonale odwzorowanych elementów terenu szkoły to dodatkowa radość dla zaangażowanych.

Dziedzictwo Hogwartu to gra RPG oparta na otwartym świecie. Dzięki producentowi dla gracza dostępna jest polska i angielska wersja językowa. Rozgrywka pozwala budować własną historię w roli ucznia Hogwartu.

Assassin's Creed Valhalla

Osoby, które mają za sobą kilka części Assassin’s Creed, doskonale wiedzą, czego można oczekiwać po kolejnym tytule serii dostępnym w Playstation Store. Mimo to żaden ranking najnowszych gier nie może obyć się bez Assassin’s Creed Valhalla, który to tytuł przenosi nas do średniowiecznej Anglii. Najmocniejszym punktem dwunastej już odsłony jest wciągająca fabuła. Wizualnie tytułowi również nie można niczego zarzucić.

Komentarze
4
beetleman1234
Gramowicz
10/03/2023 13:27

O kurde. Tak na szybko przejrzałem ilość exów na PS5... wow. Czy ja coś źle sprawdzam, czy na tą konsolę prawie nie ma exów?

Xeoo
Gramowicz
09/03/2023 21:01
dariuszp napisał:

To chyba najbardziej żałosna reklama jaką tu widzłem :-)

Zgadzam się. Gdzie Ratchet, Returnal czy choćby nowy Horizon. Naprawde trzeba wrzucać 2 gry multiplatformowe do takiego zestawienia?

dariuszp
Gramowicz
09/03/2023 17:38

To chyba najbardziej żałosna reklama jaką tu widzłem :-)

MisioKGB
Gramowicz
09/03/2023 16:30

Valhalla? Błagam Was.