JVC GG-01 - lekkie słuchawki dla graczy do 300 zł

gram.pl
2022/04/13 11:44
0
0

Dbałość o komfort podczas długich sesji przed komputerem była dla mnie zawsze kluczowym aspektem przy wyborze słuchawek. Poświęcenie części niskiego rejestru w zamian za parę godzin więcej bez kropli potu na czole jest dla mnie oczywistością.

Projektanci słuchawek JVC GG-01 poszli bardzo podobną drogą, obniżając wagę konstrukcji do niespełna 200 g i stosując wygodne, materiałowe, oddychające nausznice z gąbki zapamiętującej kształt.

JVC GG-01 - lekkie słuchawki dla graczy do 300 zł

Możliwość obracania muszli i łatwa regulacja pałąka to też bardzo ważne dla ergonomii aspekty, które JVC przez lata w branży audio ma rozpracowane do perfekcji.

Wszystko to dopełnione jest wysoką jakością dźwięku, płynącego z 40-milimetrowych przetworników oraz odpinanym mikrofonem, przydatnym do komunikacji przez Internet.

JVC GG-01 – kształt, który otuli Twoje uszy

Już na pierwszy rzut oka widać, że model JVC GG-01 będzie się charakteryzował raczej dobrym wygłuszeniem. Wszystko to przez duże komory muszli oraz wysokie, miękkie nausznice, które stworzą bardzo ciasną uszczelkę wokół całego ucha.

GramTV przedstawia:

Występowanie dwóch wersji kolorystycznych jest na tym rynku konieczne, więc i w tym przypadku mamy wersję białą z fioletowymi akcentami, która wyszła bardzo przyzwoicie. Gdyby pop-filtr od mikrofonu również został przebarwiony, byłoby idealnie.

Najbardziej w kierunku rozwoju słuchawek dla graczy JVC GG-01 podoba mi się ich kształt i sposób jego osiągniecia. Lekkość konstrukcji wynika z zastosowania struktury plastra miodu przy obudowach, by ograniczać ich wagę w dogodnych miejscach bez uszczerbku na ogólnej sztywności, a więc i żywotności konstrukcji.

Jeżeli przemawia do Ciebie konstrukcja tego modelu, ale szukasz czegoś bez przewodu, rzuć okiem na JVC GG-01W. To już wydatek ponad 500 zł, jednak komunikacja radiowa z dedykowanym USB do PC jest tej dopłaty warta.

JVC GG-01 – specyfikacja

  • Pasmo przenoszenia – 10 - 26000 Hz
  • Średnica przetwornika – 40 mm
  • Impedancja – 32 Ω
  • Długość przewodu – 2 m
  • Adapter w zestawie – 12 cm ‘Y’
  • Waga – 199 g
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!