Gamescom 2015: Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire wrażenia z prezentacji

Paweł Borawski
2015/08/07 14:00
6
0

Knights of the Fallen Empire zadebiutuje jesienią. Mieliśmy okazję zobaczyć fragment dodatku i porozmawiać z twórcami.

Gamescom 2015: Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire wrażenia z prezentacji

Można powiedzieć, że przejęcie praw do marki Star Wars przez Disneya było zbawienne dla Electronic Arts i BioWare. Firmy nie tylko otrzymały pole do popisu przy nowych grach, ale i sporo swobody związanej z samym uniwersum. Poprzez ustanowienie nowego kanonu The Old Republic stało się tytułem, który stanowi oddzielny byt od nadchodzących filmów. A to oznacza swobodę.

Po spotkaniu z twórcami tego MMO nie trudno o przeświadczenie, że najzwyczajniej w świecie cieszy ich sytuacja, w której się znajdują. Widać, że BioWare czuje się jak ryba w wodzie mając kreatywną wolność w pisaniu nowej fabuły. A ta wprowadza nową frakcję - swoją drogą, kolejną z "Imperium" w nazwie. Jak dla mnie, to okazja, by zobaczyć coś świeżego w świecie Gwiezdnych Wojen.

Jednym z założeń jest stworzenie postaci, na których nam zależy. Dobrze obrazuje to trailer Knights of the Fallen Empire, budujący na naszych oczach relacje pomiędzy dwójką bliźniaków. W trakcie zamkniętej prezentacji pokazano mi fragment jednego z dziewięciu rozdziałów, które planowane są na start rozszerzenia. Podejście do budowania więzi z postaciami jest tu rozwijane i mocno zaznaczane.

Nowy dodatek będzie skupiał się na naszych decyzjach i ich wpływie na kompanów i otoczenie. Czy uratujemy miasto, czy wykorzystamy wybuch generatora słonecznego, by ułatwić sobie ucieczkę? Czy każemy towarzyszce zabić strażnika, czy też oszczędzimy go, unikając tym samym prześladowania ze strony jego kumpla? To tylko dwie decyzje z pierwszych kilku minut, a obie wpływają nie tylko na przebieg misji, ale i reakcje naszej drużyny oraz późniejszy kształt fabuły.

GramTV przedstawia:

Twórcy są zadowoleni i widzą zainteresowanie przyśpieszonym zdobywaniem doświadczenia. W praktyce każdy subskrybent dostaje 12 razy więcej punktów EXP, co umożliwia bezproblemowe przejście wyłącznie przez misje fabularne. Podobny pacing ma zostać zastosowany w dodatku, co moim zdaniem sprawia, że BioWare robi co może, by na kanwie MMO zrobić po prostu kolejnego RPG w swoim stylu.

Sama prezentacja, niestety, nie była zbyt długa i dała mi i innym zebranym jedynie fabularny przedsmak tego, co zobaczymy w Knights of the Fallen Empire. Po jesiennej premierze do graczy trafi dziewięć rozdziałów, które - po krótkie przerwie - zostaną uzupełnione kilkoma kolejnymi. Dla subskrybentów całość rozszerzenia jest darmowa i, zupełnie szczerze, jako osoba, która nie grała w Star Wars: The Old Republic w ostatnim czasie, bardzo chętnie zobaczę, co wymyślili twórcy. Dodatek zaciekawił mnie na tyle, bym już teraz stał się posiadaczem konta subskrybenta.

A tymczasem, niejako w ramach uzupełnienia, udało mi się zadać twórcom dość specyficzne pytanie. Jeżeli obejrzycie jeszcze raz trailer Knights of the Fallen Empire, zwróćcie uwagę na projekt rękojeści mieczy świetlnych. Jeżeli wyda się Wam znajomy, odpalcie Nową Nadzieję lub Powrót Jedi i połączcie fakty. Deweloperzy byli mile zaskoczeni wyłapanym przeze mnie smaczkiem i okazuje się, że wiele czasu poświęcane jest właśnie na pokazanie detali - z pozoru nieistotnych, ale budujących ducha tego uniwersum. W tym przypadku jest to drobny ukłon dla fanów i pokazanie, jak budowane są miecze świetlne w bardziej surowych warunkach. Tak kończy się, gdy miłośnicy Star Wars robią gry dla sobie podobnych!

Komentarze
6
Usunięty
Usunięty
08/08/2015 12:14

Tak dodatki będą darmowe dla subskrybentów, jak wyjdzie KOTFE oraz od 1 do 50 poziomu można grać i poznawać fabułę ale warto wydać raz na suba bądź kupić coś z CM aby zrobić z konta free, konto preferred, które trochę ściąga ograniczeń -> tu można się dokładniej zapoznać co i jak http://www.swtor.com/free/features

Usunięty
Usunięty
08/08/2015 11:50

Powiedzcie mi please jak to jest z tą grą - wiem, że od pewnego czasu jest ona f2p, ale coś tam podobno jest dostępne dla tych co kupili grę. A dodatki? Są płatne czy darmowe? Za co w tej grze się tak naprawdę płaci i czy da się grać komfortowo bez mikropłatności?

Usunięty
Usunięty
07/08/2015 16:54
Dnia 07.08.2015 o 16:16, Kaerobani napisał:

A mnie zastanawia jedna rzecz - jaki jest sens w robieniu MMO dla pojedynczego gracza...

Odpowiedź jest bardzo prosta - bo to jest hybryda MMO i singla. Wątek fabularny robiony jest a''la rpg i jest przeznaczony dla jednego gracza, cała reszta (Heroic Quests, Flashpointy, rajdy itp) jest przeznaczona dla wielu graczy. W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie.
Trwa Wczytywanie