Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Powrót do Los Santos - recenzujemy odświeżone Grand Theft Auto V na Xboksie One

Paweł Pochowski
2014/12/04 13:15
66
0

Wydawać by się mogło, że Rockstar tworząc GTA V odsłonił już swoje wszystkie karty. Nic bardziej mylnego. Wersja przygotowana z myślą o konsolach aktualnej generacji to dowód na to, że studio w rękawie ma nie tylko asa, ale i dwa jokery oraz białego królika.

Powrót do Los Santos - recenzujemy odświeżone Grand Theft Auto V na Xboksie One

W znacznym stopniu aktualna generacja konsol podpierała się dotychczas grami, które widzieliśmy już wcześniej. Czasem są to mniej udane wersje HD, jak chociażby recenzowane niedawno na łamach gram.pl Sleeping Dogs: Definitive Edition, które nie wzbudziło naszego zachwytu; czasem przygotowane zupełnie od nowa perełki pokroju The Last of Us: Remastered czy Metro Redux. I choć nowych gier wychodzi w ostatnich miesiącach znacznie więcej, nie bez powodu jedną z najbardziej oczekiwanych premier na PlayStation 4 oraz Xbox One było właśnie Grand Theft Auto V. W zeszłym roku produkcja podbiła konsole minionej generacji zdobywając świetne oceny i przyciągając przed telewizory miliony graczy. Teraz w odświeżonej formie swój sukces spróbuje powtórzyć na "next-genach", które w między czasie stały się już konsolami aktualnej generacji. To, że jej się uda, jest praktycznie pewne, bo wszystko co ma w nazwie GTA sprzedaje się lepiej niż przecenione skarpety na bazarze u Andrzeja. Pytanie tylko czy osoby, które już raz zapoznały się z historią Trevora, Michaela oraz Franklina, mają tu jeszcze czego szukać?

Początkowo miałem w tym temacie pewne obiekcje. Grand Theft Auto V poznałem doskonale, główny wątek fabularny przeszedłem dwukrotnie, sporo czasu spędziłem także przy GTA Online, pobocznych misjach przygotowanych z myślą o jednym graczu czy nawet po prostu podziwiając Los Santos i korzystając z jego atrakcji. Łącznie ponad sto godzin z padem w dłoni, podczas których bawiłem się czasem wyśmienicie, czasem "tylko" dobrze, ale zawsze z uśmiechem. Ale powtórka z rozrywki tylko z delikatnie poprawioną grafiką mnie nie interesowała. Na całe szczęście studio Rockstar podeszło do sprawy uczciwie i udoskonaliło grę, która już wcześniej była świetna. Grand Theft Auto V na Xbox One to majstersztyk, obok którego trudno przejść obojętnie.

Dość powiedzieć, że przez pierwsze spędzone z grą godziny zająłem się tym, czego próbował każdy szanujący się gracz w świecie Grand Theft Auto - sunąłem leniwie swoim (dopiero co ukradzionym) samochodem po ulicach Los Santos przyglądając się temu jak spędzają czas mieszkańcy tej wirtualnej metropolii. Zatrzymywałem się na światłach, by podziwiać ruch uliczny i przechadzających się po chodnikach pieszych. Eleganckie panie z pełnymi torbami wychodziły ze sklepów mijając nie mniej szykowanych, goniących za karierą gentlemanów. Późnym wieczorem z kolei przyglądałem się, jak na ulice dzielnic wychodziły prostytutki oraz grupy ziomali z papierowymi torbami w ręce, siadając na winklu, racząc się specyfikami i rozmawiając. Zwiedziłem szerokie autostrady i wąskie uliczki obserwując jadące na sygnałach karetki czy policjantów goniących złodziei, przyglądałem się szybującym na niebie samolotom i biegającym po lesie sarnom, a podczas tego wszystkiego nie mogłem wyjść z podziwu, jak ślicznie prezentuje się Grand Theft Auto V na Xboksie One. A przecież znałem doskonale każdą z tych dróg i spędziłem w tym świecie tyle czasu, że na Xboksie 360 powolna jazda zgodnie z przepisami ruchu zbrzydła mi już dziesięciokrotnie, podobnie jak i bezcelowe kręcenie się po okolicy. W wersji na Xbox One ponownie dawało mi to radość.

Zachwyt spowodowany został przez dwa elementy. Pierwszy z nich to znacznie podbita jakość grafiki. Już Grand Theft Auto V na Xboksie 360 prezentowało się ładnie, ale dopiero wersja na Xbox One udowadnia, jak ślicznie może wyglądać ta gra, jeżeli twórcy będą mieli do dyspozycji dodatkową moc obliczeniową. Grafika w końcu renderowana jest w rozdzielczości full HD i widać to na pierwszy rzut oka. Ogromna cześć tekstur przygotowana zostało na nowo, dzięki czemu fasady budynków, trawy i roślinność, a także przechodnie czy samochody prezentują się o wiele lepiej. Do tego stopnia, że niektórych aut nie mogłem wprost poznać - wyposażono je w więcej szczegółów, a i karoseria lśni w zupełnie inny, o wiele lepszy sposób. Dodatkowo na nowo przygotowano modele głównych bohaterów i widać pomiędzy nimi znaczne różnice w porównaniu do poprzedniej wersji gry. To jeszcze nie wszystko, bo twórcy zwiększyli pole widzenia, dzięki czemu na horyzoncie da podziwiać się ogromny fragment mapy, a także przyglądać się budynkom znajdującym się na drugim końcu miasta. Poprawiono także oświetlenie i efekty pogodowe, bowiem deszcz wygląda teraz znacznie lepiej, a i zatrzymuje się na ulicach w postaci kałuż. Jednym słowem - cud, miód, malina.

Ale to tylko jedna strona medalu, drugą - równie ważną, jak nie może i najważniejszą - jest zupełnie nowa kamera, która pozwala podziwiać ten świat z perspektywy pierwszoosobowej. Rockstar w ten sposób łamie pewne konwenanse, bo GTA zawsze było sztandarowym wręcz przykładem gry, w której na świat patrzymy zza pleców bohatera. Jednocześnie twórcy spełnili oczekiwania graczy, którzy od dawna w postaci różnych modów wzbogacali grę o ten właśnie sposób rozgrywki. Okazało się to strzałem w dziesiątkę! Poruszanie się bohaterami, uliczne bijatyki, strzelaniny, wyjście do baru na piwo czy chociażby same misje i napadanie na sklepy czy banki zyskały zupełnie nową perspektywę. To samo z prowadzeniem pojazdów. Dużo mówi się o fajnie oddanych wnętrzach samochodów. Jest to prawda, choć oczywiście nie jest to poziom znany z Forza Horizon 2. Ale nie można zapomnieć też o innych pojazdach - przejażdżki rowerem górskim czy śmiganie po ulicach miasta motocyklem także nabrało teraz nowego wymiaru. Zmiana kamery spowodowała, że praktycznie każda czynność w GTA V odczuwana w inny, lepszy, bardziej osobisty sposób, a dzięki temu cieszą nawet drobnostki.

Przed premierą gry pytaniem było, czy kamera będzie działać tak jak trzeba. Twórcy poradzili sobie z tym świetnie i nie można mieć pod tym względem większych zarzutów. Chowanie się za przeszkodami wygląda bardzo naturalnie i nie utrudnia zabawy. Oczywiście zawsze mamy dostęp do kamery trzecioosobowej, a ponadto gra wyposażona została w szereg ustawień dotyczących sterowania i kamery, dzięki czemu czułość gałek czy układ poszczególnych przycisków dostosować można wedle własnych preferencji. Grand Theftu Auto V ustawić można tak, by gra automatycznie przełączała się w tryb TPP za każdym razem, gdy tylko przykleimy się do jakiejś przeszkody. Jeżeli do czegoś można by się przyczepić, to do dziwnie działających obrotów, które nie do końca działają tak jak powinny. No i z całą pewnością część graczy będzie miała problem ze sterowaniem pojazdami, bo jest ono teraz trochę trudniejsze. Osobiście zmieniłem celowanie, bowiem początkowo prawa gałka analogowa nie była zbyt czuła - bardzo łatwo lądowała przed lub za celem, na którym chciałem ją ustawić. Zmodyfikowałem także układ przycisków, ponieważ w zaproponowanym domyślnie ustawieniu nie znalazło się miejsce dla hamulca ręcznego. Na szczęście krótka wizyta w menu opcji pozwoliła na naprawę obu mankamentów.

Odnośnie zawartości to Grand Theftu Auto V nie doczekało się żadnych nowych misji fabularnych i choć jest to trochę szkoda, można to zrozumieć. Byłaby to zbyt wielka różnica względem wersji wydanej z myślą o konsolach poprzedniej generacji. Na szczęście twórcy dodali nowe misje poboczne, a także pakiet DLC wydanych do poprzedniej wersji, dzięki czemu w grze znalazły się chociażby nowe bronie. Dodatkowo gracze, którzy posiadali już grę na PlayStation 3 lub Xbox 360, otrzymują dodatkową zawartość - nowe zdarzenie losowe, kultowy samolot Dodo, karabin "rail gun"czy nowe wyścigi i samochody. Przy okazji, jeżeli podczas zabawy zdziwicie się na widok kota - nie, to nie halucynacja, a kolejna nowość wydanej właśnie wersji. Co więcej, w kota, a także inne zwierzątka, można się wcielić, jeżeli tylko skonsumujecie pewną halucynogenną roślinkę. To kolejna nowość wersji przygotowanej z myślą o PS4/X1 oraz - już niedługo - PC.

GramTV przedstawia:

Wracając na moment do misji fabularnych, a właściwie braku nowych - nic jeszcze straconego, bowiem Rockstar cały czas pracuje nad dodatkiem, który trafi zarówno do posiadaczy wersji na PS3/X360, jak i niedawno wydanej, odświeżonej wersji. DLC ma być co najmniej wielkości dodatków do GTA IV, a więc The Lost and the Damned oraz The Ballad of Gay Tony i oferować od 12 do 20 godzin zabawy. Złą informacją jest ta, że jego premiera odbędzie się dopiero w drugim lub trzecim kwartale przyszłego roku.

Dla mnie olbrzymim plusem odświeżonej wersji GTA V jest także ponad setka nowych utworów w stacjach radiowych, wśród których znalazły się prawdziwe perełki. Pozwólcie, że wymienię kilka z nich, które szczególnie mile połaskotały mnie w ucho. Są to "Swimming Pools" Kendricka Lamara, "Alright" Jamiroquai, "Me & You " Cassie, "Feel Good Inc" Gorillaz, "Moves Like Jagger" Maroon 5, "Bad Girl" MIA, "Meet Me Halfway" Black Eyed Peas czy - dla mnie mega kultowe - "I Got 5 On It" Luniz. Mogłoby się wydawać, że to drobnostka, ale jednak w pojazdach spędzamy w grze wiele czasu. Słuchanie po raz kolejny identycznego zestawu utworów byłoby delikatnie mówiąc monotonne. Dzięki temu prostemu zabiegowi gra zyskała jeszcze więcej świeżości. No i jeżdżenie po ulicach Los Santos z "Meet Me Halfway" czy "I Got 5 On It" ma swój unikalny, niepowtarzalny klimat.

Nie jest jednak tak, że Grand Theft Auto V to produkt pozbawiony wad. Twórcy nie poradzili sobie chociażby z małym, acz ważnym detalem - lusterkami wstecznymi w pojazdach, które są jedynie atrapą i nijak nie można wykorzystać ich podczas cofania. Co więcej, przeniesienie gry do pierwszoosobowej perspektywy nadało jej świeżej i ciekawej perspektywy, ale filmiki przerywnikowe pozostawiono w trybie TPP, co wybija z rytmu historii, której jesteśmy przecież częścią. Także GTA Online, choć na Xbox One pochwalić może się zwiększoną liczbą graczy w jednej sesji (teraz maksymalna liczba wynosi 30), a ponadto dorobiło się trybu obserwatora, w którym maksymalnie dwie osoby mogą przyglądać się zabawie, nie uniknęło pewnych błędów, początkowo sprawiając graczom kilka problemów. Na szczęście wydana łatka naprawiła sytuację, a odświeżona wersja gry pozwoliła na skrócenie czasu dołączania do zabawy. Jest jednak kwestia, którą twórcy mogliby jeszcze podkręcić - ilość postaci niezależnych na mapie. Niby w GTA V na ulicach jest więcej przechodniów i samochodów, ale to jeszcze nie ten poziom, którego bym pragnął. Miasto nadal fragmentami wygląda na wymarłe i osobiście chciałbym, by było przynajmniej jeszcze raz tak zagęszczone, jak jest w tym momencie. A przecież mówimy już o wersji, w której aspekt ten został poprawiony.

Choć wydawało się to niemożliwe, Rockstar po raz kolejny przeskoczył sam siebie i przygotował grę lepszą od poprzedniczki. Tym razem zadanie było podwójnie trudne, bo w Grand Theft Auto V grały już miliony osób na PlayStation 3 i Xbox 360. Zachęcenie ich do ponownego zajrzenia do Los Santos i zaoferowanie czegoś, co skutecznie zatrzyma przed ekranami, nie było łatwym zadaniem. Na szczęście okazuje się, że ulepszona grafika oraz nowa kamera sprawiają, że rozgrywka nabiera świeżej perspektywy. Dodatkowo scenariusz jest na tyle dobry, że słuchanie kolejny raz tych samych dialogów czy przechodzenie znanych już zadań nie jest męczące i bawi, jakbyśmy robili to po raz pierwszy. Sam czasem dziwiłem się sobie słysząc dowcipy, które przecież już znałem, a mimo to szczerze śmiejąc się z nich na cały głos. Odświeżone Grand Theft Auto V to także ulepszenia w GTA Online oraz nowe piosenki w radiu, ekwipunek dodany do poprzedniej wersji w DLC oraz nowe sekrety. W tym świecie naprawdę jest co robić. Grand Theft Auto V wciąga równie mocno, co poprzednia wersja, a grę można postawić obok Metro 2033 Redux jako przykład idealnie opracowanego remastera. Oby więcej takich.

9,7
Rockstar świetną grę uczynił jeszcze lepszą. Tak trzymać.
Plusy
 • poprawione tekstury
 • grafika w full hd
 • dodany ekwipunek i samochody z DLC
 • gęstsza roślinność i więcej zwierząt
 • lepsze oświetlenie
 • wygląd nocy oraz deszczu
 • nowe utwory w radiostacjach
 • tryb FPP!
 • więcej osób w GTA Online
 • duże możliwości dostosowania pracy kamery i sterowania
Minusy
 • przydałoby się więcej samochodów i pieszych na ulicach
 • czasem w GTA Online coś chrupnie
 • przerywniki filmowe tylko w trybie trzecioosobowym
Komentarze
66
Tomtuu
Gramowicz
11/12/2014 16:22

Ale jajca:-) Narzekamy na naszych politykierów, ale dopiero tu można sobie ciekawostki poczytać. Jeden drugiego gdzieś zgłasza...paranoja. Chyba chodzi Wam tylko o to, żeby tu potrollować. I to w temacie GRZE.Ja przez 4 miesiące bawiłem się wyśmienicie przy GTA V grając na 360-tce, za pół roku planuję kupić sobie wersję na x1. I jestem na 100% pewien, że gracze grający na peesach mają podobne zdanie.No ale nie...wymyślona wojna konsol musi trwać...

Lordpilot
Gramowicz
09/12/2014 10:37

> Oh.. ale Rockstar tworzy gry na platformy SONY i MS. Myślisz, że oni za to nie dostają

Dnia 08.12.2014 o 00:28, vegost napisał:

kasy ?

^^ Nie dostają. Co więcej ok.15% od sprzedanego egzemplarza idzie do MS/Sony w ramach opłat licencyjnych (na PC na steam jeszcze więcej - ok.30%).Mogli by tworzyć tylko na PC jak kiedyś.^^ Nigdy nie tworzyli tylko na PC i dla PC. Gorzej.. MS musi odbić się od dna, które

Dnia 08.12.2014 o 00:28, vegost napisał:

zaliczyło przy starcie "nowej" konsoli.

XboxOne sprzedaje się lepiej niż X360 w analogicznym okresie (z różnych powodów, choćby i dlatego, że rynek zbytu jest większy), przy czym jest tańszy w produkcji. MS od żadnego dna odbijać się nie musi, bo na żadnym dnie nie jest (pomimo kilku nietrafionych decyzji biznesowych).Zauważ, że odpisałem tylko na garść twoich "mundrości", a i tak znalazłem tam masę bzdur. Gdybym miał prostować każde twoje kłamstwo, niedopowiedzenie, półprawdę, etc. to chyba musiałbym zrezygnować z pracy i cały dzień siedzieć na forum ;-)Chłopie ty żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, stąd sadzisz tutaj takie "kwiaty" jakie sadzisz. Masz jakieś z palucha wyssane wyobrażenie o świecie, stąd wyciągasz błędne wnioski.Ale jeden cytat (chyba niechcący) znalazłeś fajny - "Czasami lepiej jest po prostu milczeć" - jak ulał pasuje to do 99% twioch postów.ps. Szacunek dla Zaixa - ja już po pierwszym pomówieniu, że wziąłem pod stołem "w łapę" zgłosiłbym cię do moderacji, a nie się tłumaczył cymbałowi :).

vegost
Gramowicz
09/12/2014 01:18
Dnia 08.12.2014 o 14:14, wolverine napisał:

Obniżenie ceny i dobry marketing - poskutkowało w czarny piątek w USA.

Koncern musi zarabiać przez cały okres rozliczeniowy a nie przez jeden dzień. To za mało, żeby podnieść xboxa z doliny rozpaczy. Obniżka nic nie pomoże. Tutaj najzwyczajniej w świecie zawiódł marketing MS i ich decyzje o wstrzymaniu sprzedaży w innych krajach na świecie. Część Graczu nie mając alternatywy kupili zwyczajnie PS4.

Dnia 08.12.2014 o 14:14, wolverine napisał:

Na poważnie, chciałbym aby ktoś mi opisał jak to działa. Nie widzę pod tym artykułem info że był sponsorowany, więc podejrzewam że to jakiś sponsoring ukryty :) ? To są odgórne zlecenia z redakcji czy MC bezpośrednio się kontaktuje z danym recenzentem i w tajemnicy przed wszystkimi mu płaci ? Recenzent ukrywa taki fakt przed redakcją ? Pieniądze dostaje gotówką czy przelewem ? Przelew to zawsze jakiś ślad. Czy to jest w ogóle legalne ?

Zazwyczaj kontaktuje się z serwisem growym, który jest dobry w tej branży. Oferuje się pieniądze lub inne korzyści w zamian za pochlebne opinie o ich tytule lub wspaniała recenzję, która wychwala w niebiosa platformę na której jest testowana gra. Obnaża się wtedy wszystkie słabości konkurencji. Oczywiście ze sponsorowanie artykułów jest legalne i często stosowaną praktyką. Co do recenzji już mniej, bo przecież tak nie wolno prawda ? Autor swoje napiszę (dostaje gaże) i jest ok. Gracz, który to czyta nie ma pojęcia, że recenzja jest napisana pod dyktando osób trzecich i wszystko zostaje w rodzinie. Kasa raczej idzie pod stałem, niż oficjalnymi kanałami. Są też przypadki, że uderza się prosto do recenzenta.

Dnia 08.12.2014 o 14:14, wolverine napisał:

No i na ile opłacalne dla MC ?

Opinia to bardzo dobre źródło pieniędzy. NA teraz i na przyszłość.

Dnia 08.12.2014 o 14:14, wolverine napisał:

Osobiście zgadzam się z Zaix_91 - to nonsens co piszecie. Smutne jak niewiele potrzeba ludziom do rozdmuchania afery. Czasem mam wrażenie że niektórzy szukają pretekstów żeby sobie pokrzyczeć lub ponarzekać. A najczęściej nawet nie zastanawiają się nad logiką swoich zarzutów.

Autor sam się wkopał pisząc recenzje nie dbając o szczegóły. Taka recka aż prosi się o prowokację ze strony rywali. Nie mnie osądzać jak było naprawdę. Ja nikogo nie oskarżam. Mam po prostu podejrzenia.

dark_darek
Gramowicz
08/12/2014 22:39

Microsoft nie tylko tutaj płaci za promowanie gier (czego przykładem jest ten i wiele innych artykułów ) oczywiście niby „ niejawnie ”, ale i ostanio będąc w empiku zauważyłem Strefa Xbox One – wow super tylko 15 minut szukałem gier na ps 4… szkoda słów…

lastmanstanding666
Gramowicz
08/12/2014 14:43

do kłótni to pierwsi, ale pomóc nikt nie chce...:(

lastmanstanding666
Gramowicz
08/12/2014 14:21

dopiszę jeszcze, że jedyną aktualizacją jaką uraczyła mnie konsola nie podłączona do sieci było z 1.75 na 1.76 i chyba chodziło o update do gta v, nie wiem bo zajęty byłem gdy to się robiło... proszę o pomoc

wolverine
Gramowicz
08/12/2014 14:14
Dnia 08.12.2014 o 00:28, vegost napisał:

To nonsens, kto ma > PS4 kupi GTA V na PS4, kto ma Xboksa - na Xboksa. Zdanie recenzenta nic w tej kwestii > nie zmieni. Oh.. ale Rockstar tworzy gry na platformy SONY i MS. Myślisz, że oni za to nie dostają kasy ? Mogli by tworzyć tylko na PC jak kiedyś. Gorzej.. MS musi odbić się od dna, które zaliczyło przy starcie "nowej" konsoli. Zrobi wszystko, żeby zarobić więcej grosza. A co jest najlepsze, żeby to osiągnąć ?

Obniżenie ceny i dobry marketing - poskutkowało w czarny piątek w USA.Na poważnie, chciałbym aby ktoś mi opisał jak to działa. Nie widzę pod tym artykułem info że był sponsorowany, więc podejrzewam że to jakiś sponsoring ukryty :) ? To są odgórne zlecenia z redakcji czy MC bezpośrednio się kontaktuje z danym recenzentem i w tajemnicy przed wszystkimi mu płaci ? Recenzent ukrywa taki fakt przed redakcją ? Pieniądze dostaje gotówką czy przelewem ? Przelew to zawsze jakiś ślad. Czy to jest w ogóle legalne ?No i na ile opłacalne dla MC ?Osobiście zgadzam się z Zaix_91 - to nonsens co piszecie.Smutne jak niewiele potrzeba ludziom do rozdmuchania afery. Czasem mam wrażenie że niektórzy szukają pretekstów żeby sobie pokrzyczeć lub ponarzekać. A najczęściej nawet nie zastanawiają się nad logiką swoich zarzutów.Przeczytałem recenzję. Podobała mi się. Kupie GTA. Ale na PS4 bo akurat tę konsolę posiadam...

lastmanstanding666
Gramowicz
08/12/2014 14:14

pyanie do redakcji:Czy kupując ps4 tydzień temu razem z gta i nie podłączając się do sieci ani razu, tracę coś z wydajności? bardzo proszę o odpowiedź bo nigdzie tego wygoogrzebać nie mogę...

lastmanstanding666
Gramowicz
08/12/2014 14:12

kto gra na ps4? mam pytanie czy też wam nagle nienaturalnie przyciemnia ekran w pewnych momentach?

friss
Gramowicz
08/12/2014 14:10

Dlaczego nastąpiła zmiana ceny "Preordera" GTA V na PC z 139,99 na 199,99?

vegost
Gramowicz
08/12/2014 00:28
Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Co jest ukrywane? :) Pod każdym sponsorowanym artykułem na gram.pl jest wyraźna informacja, że tekst powstał we współpracy z firmą X w celach marketingowych. Brak takiego dopisku oznacza, że tekst nie jest sponsorowany. Dziwię się, że są jeszcze w tym kraju ludzie, którzy wierzą, że wydawcom chciałoby się płacić za sponsorowane recenzje. Takie plotki powtarzane są od czasów, gdy dziennikarstwo growe ograniczało się w Polsce do gazet i czasopism. Jakimś cudem przetrwały do dziś.

Doprawdy ? Przypominam sobie recenzję z wcześniejszych lat, które nie było opatrzone wstążką z napisem (artykuł sponsorowany) a jednak w rzeczywistości była to opłacana treść. Przyznanie się do tego nie boli, bo zarabiać można na różne sposoby i nikt nikomu tego nie zabroni. Zwyczajnie w świecie chodzi o zasady dobrego smoka i obiektywizm nie na rzecz danej konsoli / gry, ale po prostu o rzetelność dziennikarstwa, która w tym kraju jest zachwiana. Groźby czy szantaże, że strony wydawców są dobrze znane i nie mów mi, że coś takiego nie istnieje i nic o tym nie wiesz. Była jedna poważniejsza wpadka ze strony SONY, która szantażowała wejściówkami na pokaz swoich gier w zamian za bardzo dobrą ocenę ich gry. Dlatego każdy się podciera recenzjami portali, które mają większe lub mniejsze powiązania z gigantami w tej branży. Oni zawsze pukają do najgłośniejszych portali i najbardziej odwiedzanych. Nie mówię, że tu tak było, ale twoje podkreślenia xboxa są po prostu podejrzane i mogą nasuwać różne skojarzenia.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Weź pod uwagę przykład powyższego tekstu. Kto miałby niby zapłacić za sponsorowany tekst, recenzję GTA V. Microsoft? Przecież to nie ich gra, tylko Rockstara. Rockstar? A jaki mieliby interes w wychwalaniu gry na jedną z platform kosztem drugiej? Polski wydawca? A po co, skoro GTA V samo w sobie jest na tyle dobrze zareklamowane, że nie potrzebuje świetnych opinii, które zbiera mimo to, bo i tak jest to dobra gra. To nonsens, kto ma PS4 kupi GTA V na PS4, kto ma Xboksa - na Xboksa. Zdanie recenzenta nic w tej kwestii nie zmieni.

Oh.. ale Rockstar tworzy gry na platformy SONY i MS. Myślisz, że oni za to nie dostają kasy ? Mogli by tworzyć tylko na PC jak kiedyś. Gorzej.. MS musi odbić się od dna, które zaliczyło przy starcie "nowej" konsoli. Zrobi wszystko, żeby zarobić więcej grosza. A co jest najlepsze, żeby to osiągnąć ? Dobra opinia o tym, że taki wypasiony tytuł jak GTA V chodzi najlepiej ze wszystkich platform na xboxie one. Tam wszystko jest najlepsze, grafika, dźwięk, sterowanie no wszystko. Baka.. nawet nie potrafią odpalić gier na 1080p.. Różnorakie umowy, które są kręcone nie są dla naszych oczu i uszu. Łatwo mieć podejrzenie nierzetelność. Zdanie recenzenta własnie może mieć duży wpływ na to, która platformę wybrać do danej gry. Są osoby, które nie kupują każdej gry, która wychodzi. Niektórzy zbierają przez długi czas pieniądze na daną platformę i grę po czym to wszystko kupują, gdy dowiedzą się, że na xboxie lub ps4 gra chodzi lepiej. Ktoś chciałby oglądać wszystko najlepsze a może się pomylić bo recenzja jest nieobiektywna i zależna od czegoś zupełnie innego. Ktoś nie obeznany może to przeczytać i zrobić mega błąd. Wiadomo, że konsole są projektowane tak samo i za bardzo nie odbiegają od siebie technologicznie. Ale nie którzy tego nie wiedzą. Daj im szansę.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Podejrzenia o sponsorowane teksty zawsze pojawiają się wtedy, gdy czytelnicy mają inne zdanie od autora tekstu i nie potrafią tego zaakceptować - przecież on nie może myśleć inaczej, to musi być "spiseg illuminati 2014". Więc od razu padają podejrzenia o grube pliki hajsu przekazywane pod stołem i budowanie sobie fortun za cenę pozytywnego pisania o danym tytule. Absurd.

Nie. Nie było by problemów, gdybyś porównał najpierw GTA V z obu platform i dopiero wtedy napisał recenzję, która odnosiła by się zarówno do konsoli SONY jak i MS. O to własnie wszystkim tutaj chodzi.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

No dopisz jeszcze, że "tylko winny się tłumaczy" i będzie komplet. Jeśli wytyka się coś, co nie jest prawdą, dziwisz się, że bronimy swojego dobrego imienia? Dałbyś wypisywać na temat swojej pracy oszczerstwa na lewo i prawo? Ja nie.

Tak zgadza się. Tylko winny się tłumaczy ze swoich występków. Jak pisałeś wcześniej, dałeś się sprowokować i nie potrzebnie zacząłeś dyskusję, która do niczego nie prowadzi a jedynie utwierdza fakt, że recenzja była opłacona z góry przez MS. "Czasami lepiej jest po prostu milczeć" - cytat godny tego problemu.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Powtarzam to po raz kolejny - nie chodziło o podkreślenie, że gra chodzi tak na Xbox One, a w domyśle, że na PS4 być może nie. Chodziło o podkreślenie różnicy pomiędzy starą, a nową wersją produkcji - pomiędzy grą przygotowaną na konsole poprzedniej generacji, a wersją przygotowaną z myślą o obecnej generacji. Recenzja zawsze była, jest i będzie tekstem subiektywnym. Ja mam doświadczenia z GTA V na Xbox 360, więc porównywałem nową wersję właśnie do niej - i stąd podkreślenia, że na Xbox One gra chodzi i wygląda tak, a nie inaczej. Co tu jest dla Ciebie podejrzane? Być może wyszło to niefortunnie, no i jak widać wiele osób nie załapało skąd tak właściwie odniesienia do platformy na której testowana była gra. Mam jednak wrażenie, że kierują się oni bardziej własnymi sympatiami niż zdrowym rozsądkiem. Podejrzewam, że w przypadku innej platformy - w domyśle PS4 - tego rodzaju problemu by nie było.

Gdybyś pisał reckę na temat wersji na PS4 też był by hejt tym razem na SONY. Dobrego przygotowanie się do recenzji to podstawa w tych fachu. Konsolowa wojna była, jest i będzie. Musisz się z tym liczyć, że mogą wychodzić przy okazji jakieś brudy. Dlatego też staraj się dogodzić wszystkim posiadaczom konsol. Nie podkreślając bezpodstawnie, że gra gdzieś tam chodzi lepiej. Miej przygotowane argumenty - porównania. Nie będzie problemów, gwarantuje. Wtedy uciszysz wszystkich krzykaczy i niezadowolonych teraz graczy.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Obraźliwe jest także pisanie cynicznych i ironicznych pościków. To, że pewne zdania ujęte są w śmieszno-cyniczny ton, nie znaczy, że są kulturalne i grzeczne. A jeśli ktoś nie stosuje zasad kulturalnej dyskusji, to ja także się do tego nie poczuwam. Dałem się niepotrzebnie sprowokować, przyznaje. Ale w komentarzach padają tu ciężkie, bądź co bądź, zarzuty o tworzenie kłamliwych treści za pieniądze, podważające moją uczciwość. Obok czegoś takiego nie da się przejść obojętnie.

Jako najwyższy rangą użytkownik powinieneś dawać przykład. Zawsze przecież można grzecznie wyjaśnić (nawet dwa razy, jeśli trzeba), gdy ktoś czegoś nie rozumie. Prowokacja zawsze się pojawi u osób, które mają jakaś zawiść do kogoś lub do któreś z firm robiącej konsole. Jak ktoś mówi, że zostałeś opłacony to po prostu poproś o dowody. Inaczej mamy słowo przeciwko słowu. I trudno wierzyć komukolwiek, zwłaszcza, że kupowanie recenzji jest wszystkim dobrze znane. Chodzi tu o pieniądze i zawsze tak będzie. Uczciwi redaktorzy to teraz skarb. Cieszę się, jeśli rzeczywiście masz czyste sumienie.

Zaix_91
Gramowicz
07/12/2014 12:31

Dnia 07.12.2014 o 10:50, Barnette napisał:

W takim razie gratulacje, ponieważ udał Ci się artykuł, w którym chcąc nie chcąc, poprzez małą manipulację zachęcasz ludzi nieobeznanych z tematem do zakupu GTA V na XO.

No i właśnie w tym miejscu nasze zdania się rozmijają. Ty tu widzisz manipulację i wychwalanie Xbox One ponad PS4 - ja odnosiłem się do X1 podkreślając tylko różnice w wersjach pomiędzy poprzednią i aktutalną generacją.

HatchetmaN
Gramowicz
07/12/2014 11:18

Sama recenzja jest dobra, co więcej nigdzie nie ma w niej napisane że na PC lub Playstation 4 coś jest gorsze, więc wartości merytorycznej nie traci.Regulamin czytałem, sęk w tym że regulamin żeby był sensowny i co ważniejsze efektywny, musi być traktowany dość luźno. Tutaj nie było nawet samej obrazy a sugestia. Może i nie były to do końca słowa które powinien pisać konsul, ale z drugiej strony ile mógł bezskutecznie tłumaczyć, że nie wywyższa żadnej platformy a jedynie podkreśla na której grał.

Usunięty
Usunięty
07/12/2014 10:50
Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Co jest ukrywane? :) Pod każdym sponsorowanym artykułem na gram.pl jest wyraźna informacja, że tekst powstał we współpracy z firmą X w celach marketingowych. Brak takiego dopisku oznacza, że tekst nie jest sponsorowany. Dziwię się, że są jeszcze w tym kraju ludzie, którzy wierzą, że wydawcom chciałoby się płacić za sponsorowane recenzje.

W takim razie gratulacje, ponieważ udał Ci się artykuł, w którym chcąc nie chcąc, poprzez małą manipulację zachęcasz ludzi nieobeznanych z tematem do zakupu GTA V na XO.

Dnia 07.12.2014 o 01:31, Zaix_91 napisał:

Weź pod uwagę przykład powyższego tekstu. Kto miałby niby zapłacić za sponsorowany tekst, recenzję GTA V. Microsoft? Przecież to nie ich gra, tylko Rockstara. Rockstar?

Oczywiste jest, że jeżeli już to tylko Microsoft w celu zwiększenia sprzedaży na swoją konsolę. To tak jak z dodatkami do GTA IV, które ukazały się rok wcześniej na X360 aniżeli na PS3. Oczywiste wydaje się też, że MS w życiu nie zapłaciłby takiemu serwisowi (w zamyśle - niezbyt dużemu) za wyróżnienie swej platformy w recenzji. W tym momencie powracamy więc do punktu, w którym nieumyślnie zachęcasz ludzi do wersji XO.

Zaix_91
Gramowicz
07/12/2014 01:31
Dnia 06.12.2014 o 20:45, vegost napisał:

Masa artykułów jest tutaj sponsorowana i tak jak było kiedyś tak i teraz jest to ukrywane.

Co jest ukrywane? :) Pod każdym sponsorowanym artykułem na gram.pl jest wyraźna informacja, że tekst powstał we współpracy z firmą X w celach marketingowych. Brak takiego dopisku oznacza, że tekst nie jest sponsorowany. Dziwię się, że są jeszcze w tym kraju ludzie, którzy wierzą, że wydawcom chciałoby się płacić za sponsorowane recenzje. Takie plotki powtarzane są od czasów, gdy dziennikarstwo growe ograniczało się w Polsce do gazet i czasopism. Jakimś cudem przetrwały do dziś.Weź pod uwagę przykład powyższego tekstu. Kto miałby niby zapłacić za sponsorowany tekst, recenzję GTA V. Microsoft? Przecież to nie ich gra, tylko Rockstara. Rockstar? A jaki mieliby interes w wychwalaniu gry na jedną z platform kosztem drugiej? Polski wydawca? A po co, skoro GTA V samo w sobie jest na tyle dobrze zareklamowane, że nie potrzebuje świetnych opinii, które zbiera mimo to, bo i tak jest to dobra gra. To nonsens, kto ma PS4 kupi GTA V na PS4, kto ma Xboksa - na Xboksa. Zdanie recenzenta nic w tej kwestii nie zmieni.Podejrzenia o sponsorowane teksty zawsze pojawiają się wtedy, gdy czytelnicy mają inne zdanie od autora tekstu i nie potrafią tego zaakceptować - przecież on nie może myśleć inaczej, to musi być "spiseg illuminati 2014". Więc od razu padają podejrzenia o grube pliki hajsu przekazywane pod stołem i budowanie sobie fortun za cenę pozytywnego pisania o danym tytule. Absurd.

Dnia 06.12.2014 o 20:45, vegost napisał:

Jak się coś wytyka to zaraz jest zaprzeczenie prawdy.

No dopisz jeszcze, że "tylko winny się tłumaczy" i będzie komplet. Jeśli wytyka się coś, co nie jest prawdą, dziwisz się, że bronimy swojego dobrego imienia? Dałbyś wypisywać na temat swojej pracy oszczerstwa na lewo i prawo? Ja nie.

Dnia 06.12.2014 o 20:45, vegost napisał:

Do autora: Jeśli piszesz recenzję na daną platformę i jest to zaznaczone w tytule to nie musisz ciągle pisać o tym, że gra tak czy siak chodzi na x1. Potem znów na x1 chodzi to tak i wygląda tak. Nazwa recenzji całkowicie wyczerpuję odpowiedź na pytanie - Jakiej platformy dotyczy recenzja GTA V. Przepraszam, ale pisanie często o tej akurat platformie (mimo recenzji na x1) wydaję się podejrzane. Czy to PS4, x1 czy PC - to ciągle będzie ta sama gra. Czyżbyśmy doczekali się recenzji GTA V na PC także ?

Powtarzam to po raz kolejny - nie chodziło o podkreślenie, że gra chodzi tak na Xbox One, a w domyśle, że na PS4 być może nie. Chodziło o podkreślenie różnicy pomiędzy starą, a nową wersją produkcji - pomiędzy grą przygotowaną na konsole poprzedniej generacji, a wersją przygotowaną z myślą o obecnej generacji. Recenzja zawsze była, jest i będzie tekstem subiektywnym. Ja mam doświadczenia z GTA V na Xbox 360, więc porównywałem nową wersję właśnie do niej - i stąd podkreślenia, że na Xbox One gra chodzi i wygląda tak, a nie inaczej. Co tu jest dla Ciebie podejrzane? Być może wyszło to niefortunnie, no i jak widać wiele osób nie załapało skąd tak właściwie odniesienia do platformy na której testowana była gra. Mam jednak wrażenie, że kierują się oni bardziej własnymi sympatiami niż zdrowym rozsądkiem. Podejrzewam, że w przypadku innej platformy - w domyśle PS4 - tego rodzaju problemu by nie było.

Dnia 06.12.2014 o 20:45, vegost napisał:

I mam wrażenie, że konsulowie są tutaj traktowanie ulgowo przez moderatorów forum. W innym wypadku nazwanie innego użytkownika "głupim" poprzez napisanie, że użytkownik nie grzeszy inteligencją jest obraźliwe. W każdym innym miejscu było by ostrzeżenie lub degrad.

Obraźliwe jest także pisanie cynicznych i ironicznych pościków. To, że pewne zdania ujęte są w śmieszno-cyniczny ton, nie znaczy, że są kulturalne i grzeczne. A jeśli ktoś nie stosuje zasad kulturalnej dyskusji, to ja także się do tego nie poczuwam. Dałem się niepotrzebnie sprowokować, przyznaje. Ale w komentarzach padają tu ciężkie, bądź co bądź, zarzuty o tworzenie kłamliwych treści za pieniądze, podważające moją uczciwość. Obok czegoś takiego nie da się przejść obojętnie.

vegost
Gramowicz
06/12/2014 20:45

Chciałem przeczytać opinię użytkowników, którzy też grali w GTV V a widzę kłócących się ludzi o to czy artykuł był sponsorowany czy nie. Masa artykułów jest tutaj sponsorowana i tak jak było kiedyś tak i teraz jest to ukrywane. Jak się coś wytyka to zaraz jest zaprzeczenie prawdy. Do autora: Jeśli piszesz recenzję na daną platformę i jest to zaznaczone w tytule to nie musisz ciągle pisać o tym, że gra tak czy siak chodzi na x1. Potem znów na x1 chodzi to tak i wygląda tak. Nazwa recenzji całkowicie wyczerpuję odpowiedź na pytanie - Jakiej platformy dotyczy recenzja GTA V. Przepraszam, ale pisanie często o tej akurat platformie (mimo recenzji na x1) wydaję się podejrzane. Czy to PS4, x1 czy PC - to ciągle będzie ta sama gra. Czyżbyśmy doczekali się recenzji GTA V na PC także ? (Jeśli nie, tzn, że sponsoring był ze strony MS)I mam wrażenie, że konsulowie są tutaj traktowanie ulgowo przez moderatorów forum. W innym wypadku nazwanie innego użytkownika "głupim" poprzez napisanie, że użytkownik nie grzeszy inteligencją jest obraźliwe. W każdym innym miejscu było by ostrzeżenie lub degrad.

Rifter
Gramowicz
06/12/2014 20:36
Dnia 06.12.2014 o 18:53, ZbytZajebisty napisał:

Co do recenzji może i brzmi jakby MS trochę dopłaciło

...i dlatego nie byłoby żadnej dyskusji, gdyby nie nachalne "na Xboksie One".

Dnia 06.12.2014 o 18:53, ZbytZajebisty napisał:

Popłacz się bo ktoś nazwał cię głupim.

"Popłakałem się" ponieważ zgłosiłem chamsko zachowującego się konsula za naruszenie regulaminu?Nie mów mi, że jesteś z tych, którzy akceptują regulamin, nawet go nie czytając?Co ty 10 lat masz?

HatchetmaN
Gramowicz
06/12/2014 18:53

> Skoro mowa o odpowiedzi, dostałem takową na maila - informacja o twoim krygodnym zachowaniu> poszła do gramowej góry.>> Skoro tak ci lekko, to podziel się wszystkim tutaj, jak to odebrali.>> Konsul, nie mam pytań...Popłacz się bo ktoś nazwał cię głupim. Co ty 10 lat masz? Jeszcze nie raz tak cię nazwą. Nie pomyślałeś może że to też zasługa twoich głupich postów powyżej?Co do recenzji może i brzmi jakby MS trochę dopłaciło, ale mimo wszystko to dobra recenzja ukazująca zalety i wady gry.

Rifter
Gramowicz
05/12/2014 20:05
Dnia 05.12.2014 o 14:55, Zaix_91 napisał:

To była stosowna odpowiedź na Twoje "olśniewające", ironiczne docinki. ;)

Skoro mowa o odpowiedzi, dostałem takową na maila - informacja o twoim krygodnym zachowaniu poszła do gramowej góry.Skoro tak ci lekko, to podziel się wszystkim tutaj, jak to odebrali.Konsul, nie mam pytań...

Numenpl
Gramowicz
05/12/2014 19:49

Digital foundry i gra nie jest już taka sama na obydwu platformach.

Usunięty
Usunięty
05/12/2014 18:37

Nie no, ale serio trochę głupia ta recenzja. Przecież gra jest taka sama na obie konsole (PS4 i XO), w związku z czym recenzja powinna być opisywana jako po prostu odświeżone GTA na nowych konsolach, a na samym końcu powinien być jedynie dopisek "graliśmy na Xbox One" albo coś w tym stylu. To podkreślanie, że graliście na TEJ konsoli i że gra wygląda oraz oferuje to i owo na TEJ konsoli może wskazywać na kryptoreklamę. No, ale tak tylko mówię. Nie czytam zbyty wielu recenzji, ale gdy takowe mam w pamięci to pamiętam, że jedyne wyróżnienie konsoli na której grał recenzent padło na samym końcu i nie w wmówi mi nikt, że nie powinno być tak i tym razem. :)

Zaix_91
Gramowicz
05/12/2014 14:55

> Aha i @Zaix_91 - za tekst "intelektem to Ty nie błyszczysz" zostałeś zgłoszony.>> To, że jesteś konsulem nie oznacza, że możesz się bezkarnie chamsko zachowywać.To była stosowna odpowiedź na Twoje "olśniewające", ironiczne docinki. ;)

Rifter
Gramowicz
05/12/2014 14:20
Dnia 05.12.2014 o 13:18, wolverine napisał:

Skoro recenzent grał na Xboxie to chyba logiczne że w recenzji odnosi się do tej akurat konsoli.

Najpierw chciałem napisać "sztucznie", ale się wstrzymam i napiszę tak:Czytając recenzję ma się wrażenie jakby była nienaturalnie napisana.Nie sądzę, żeby ci ktoś co drugie zdanie podkreślał, że gra na danej platformie.Jest to nachalne i bije w oczy.Aha i @Zaix_91 - za tekst "intelektem to Ty nie błyszczysz" zostałeś zgłoszony.To, że jesteś konsulem nie oznacza, że możesz się bezkarnie chamsko zachowywać.

wolverine
Gramowicz
05/12/2014 13:18

Zachowujecie się trochę jak politycy :), czepiacie się mało znaczących szczegółów i robicie z nich mega aferę. Skoro recenzent grał na Xboxie to chyba logiczne że w recenzji odnosi się do tej akurat konsoli.

Henrar
Gramowicz
05/12/2014 12:22
Dnia 05.12.2014 o 11:12, Alehor napisał:

Cóż jeśli ktoś chce kupić konsolę właśnie dla GTA V, to Xboxa One ma wygodniejszego pada.

Opinia. Mi np. się nie podoba za przerobione bumpery (w poprzedniku były idealne) i straszny deadzone na analogach. A, i samo ustawienie analogów dla mnie zbyt wygodne nie jest. Wolę symetryczne.

Alehor
Gramowicz
05/12/2014 11:12

Cóż jeśli ktoś chce kupić konsolę właśnie dla GTA V, to Xboxa One ma wygodniejszego pada. Reklama czy nie, ma ktoś z tym jakiś problem? Albo jesteś podatny na sugestie, (chociażby takie sugestie, że reklamowanie konsol/gier na portalu który utrzymuje się ze sprzedaży tego typu produktów jest złe "Bo reklamy to zuo i zuodziejstfo tfu!" i robisz burdel w komentarzach) albo zaznajomisz się z artykułem podchodząc do niego z dystansem, by poznać czyjeś doznania z produktem, co może pomóc Ci zdecydować o zakupie lub wstrzymaniem się od zakupu, o ile uznasz artykuł za wiarygodny. Po co się tak spinać? Bede grał w gre... nie ważne na jakiej konsoli, gra jest wyśmienita.Polecam GTA V, polecam Xboxa One, polecam PlayStation 4, polecam PC.PS: ...w wersji na Xbox One

Zaix_91
Gramowicz
05/12/2014 10:55

> Teraz mnie "olśniło". Oto tytuł atykułu:>> "Powrót do Los Santos - recenzujemy odświeżone Grand Theft Auto V na Xboksie One">> Czy tytuł plus metryczka na lewo od recenzji nie wystarczyła za informację?Nadal nic nie rozumiesz, a ja nie będę Ci tego tłumaczył, bo intelektem to Ty nie błyszczysz, co udowodniłeś już parokrotnie w tym temacie. Przykro mi. Sam rozwiąż tę zagadkę.

Prince_Miki
Gramowicz
05/12/2014 10:22

Sam cały czas oczekuję na wersję PC, ale jak widzę te różnice graficzne pomiędzy Xbox 360 a Xbox One, to aż mnie kusi do zakupu, ale kasy brak. Life is brutal. :/

Zgreed66
Gramowicz
05/12/2014 10:13
Dnia 04.12.2014 o 15:17, BS15 napisał:

9.7 za co za spadek fps na ps4 gdze jest fix do tego gra jest jakis czas a dalej brak fixa bo nie wiem czy po ACU to jest teraz standard spadki fps

Ja się zastanawiam co zostało tutaj napisane.

Rifter
Gramowicz
05/12/2014 09:50

Teraz mnie "olśniło". Oto tytuł atykułu:"Powrót do Los Santos - recenzujemy odświeżone Grand Theft Auto V na Xboksie One"Czy tytuł plus metryczka na lewo od recenzji nie wystarczyła za informację?

Skidrow
Gramowicz
04/12/2014 23:11

Minus "przerywniki filmowe tylko w trybie trzecioosobowym" jest po prostu głupi. :P Cut-scenki są "wyreżyserowane", wszystkie ujęcia itd. zostały odpowiednio zmontowane, aby uzyskać jakiś ciekawy efekt, bez sensu byłoby oglądać przerywniki z pierwszej osoby.

dark_darek
Gramowicz
04/12/2014 22:39

> > jedzie po playstation i nie jest szczery>> W którym miejscu "jedziemy po playstation"? To już przestaje być śmieszne... Wskaż.powiedziane w " przenośni " , bo tak jak portal który wymieniłem oprócz Waszego chwalicie wszystko co jest np na xbox one a krytykujecie to co na ps 4 , coraz mniej szczerych i obiektywnych recenzji się u Was pojawia i to nie jest w porządku...

Numenpl
Gramowicz
04/12/2014 22:34
Dnia 04.12.2014 o 21:55, Zaix_91 napisał:

> jedzie po playstation i nie jest szczery W którym miejscu "jedziemy po playstation"? To już przestaje być śmieszne... Wskaż.

Niestety taka fobia jest obecnie wśród wielu gdy nie są dostatecznie sprytni by skumać się, że chodzi o porównywanie do starszej generacji konsol.No i jeszcze dochodzi do sytuacji gdzie maniakalni fanatycy konsol gadają że gracze PC patrzą tylko na grafikę a ich obchodzi tylko gameplay. Ta a potem mamy komedię gdzie grupa idiotów A kłóci się z grupą idiotów B o elementy graficzne. i taką sytuację mamy w przypadku Trawy i paru innych elementów w GTA V na PS4 i XB1.

Szatansky
Gramowicz
04/12/2014 22:28

Weź Zaix_91 nie przejmuj się tymi i......i (przepraszam nie mogę przeklinać na tym forum nawet tak łagodnie). Napisałeś fajną recenzję i wszyscy inteligentni ludzie rozumieją to, że grałeś na Xboxie One i dlatego też napisałeś tak a nie inaczej. A to, że wiekszośc ludzi w Polsce ma PS4 i od razu wszystkie dzieci "O bożę XBOX ONE padło, aż sześć razy, to najazd na naszą WIELKĄ KONSOLE PS4"A teraz na temat, żeby nie było offtopicu (Co robi tutaj wielka częśc osób). Żałuję, że nie mam tymczasowo hajsu co bym mógł sobie sprawić porządnego PCta, taką porządną maszynę, żeby mi uciągłą czy to GTA V czy to WIeśka 3. Ale kiedyś kupię i miesiącami nei będę wychodził z pokoju żebym mógł sobie nadrobić GTA V, WIedźmina 3 czy inne nowe wielkie gry. Po prostu z każdą recenzją czy zapowiedzią tych gier, aż m nie ze zdenerwowania fotel sie rozwala, tak mnie nosi. GTA V ehhhh....

Zaix_91
Gramowicz
04/12/2014 21:55

> jedzie po playstation i nie jest szczeryW którym miejscu "jedziemy po playstation"? To już przestaje być śmieszne... Wskaż.

dark_darek
Gramowicz
04/12/2014 21:48

czyli kolejny portal oprócz gola który jedzie po playstation i nie jest szczery oraz jest opłacony przez MS, żenada.... chyba tu też przestane czytać recenzje....

Rifter
Gramowicz
04/12/2014 19:57
Dnia 04.12.2014 o 14:59, Zaix_91 napisał:

A podkreślanie, że "w wersji na Xbox One" miało na celu tylko informację, że aktualne zdanie odnosi się do odświeżonej, a nie poprzedniej wersji.

Czyli grafika w lewym górnym rogu recenzji nie wystarczyła za informację?Zdaję sobię sprawę, że nie było to intencją recenzenta, ale właśnie się poczułem jakby autor potraktował nas wszystkich jak debili, którym trzeba o platformie co drugie zdanie przypominać.@apolloGdyby to było PS4 nikt by nic nie powiedział, a jak XO to już, że reklama itd.Masz rację, nie wiem jak ktoś musi mieć poprzestawiane w głowie, żeby tak myśleć.Uważasz, że każdy tutaj jest "Sony-dronem"?Jeśli w recenzji byłby spam w postaci "...na Playstation 4...", tak samo bym zareagował.

Zaix_91
Gramowicz
04/12/2014 18:52

> Rozumiem, ze wersja na PS4 tego NIE udowadnia? A moze wyglada SPORO gorzej od XOne?A skąd ja mam to niby wiedzieć, skoro nie grałem na PS4? Powiesz mi?

BS15
Gramowicz
04/12/2014 18:16

ziomek ta gra nawet spad z 30 do 12 fps to jest dramat spadek nie jest stały ale mały korek i mamy 12 fps

Piotrek_K
Gramowicz
04/12/2014 18:02

Już Grand Theft Auto V na Xboksie 360 prezentowało się ładnie, ale dopiero wersja na Xbox One udowadniaRozumiem, ze wersja na PS4 tego NIE udowadnia? A moze wyglada SPORO gorzej od XOne? Ale przeciez nie tylko ja mam wrazenie, ze to jakas reklama? Dobrze, ze przynajmniej daliscie linka do kupienia wersji na PS4.

DragonSuspire
Gramowicz
04/12/2014 17:47

Ja bym powiedział tak, nie ważne jaka platforma bo na wszystkich jest to i tak super GRA !!!!!!!!.

apollo
Gramowicz
04/12/2014 17:46

@Zaix_91 Przede wszystkim nie wiem czemu w ogóle rozmawiasz z ludźmi na temat konsoli na której grałeś. Dajesz sobą manipulować.. Gdyby to było PS4 nikt by nic nie powiedział, a jak XO to już, że reklama itd. Nie wiem jak ktoś musi mieć poprzestawiane w głowie, żeby tak myśleć. Gra tu i tu działa tak samo z małymi różnicami graficznymi.

Citkowsky
Gramowicz
04/12/2014 17:42
Dnia 04.12.2014 o 17:19, Zaix_91 napisał:

> >>>..........

Nie czytam z zasady tego typu tekstów więc nie wiem. Ten przeczytałem bo tyczy się GTA V, gry której jestem wielkim fanem.Widzę, że nie rozumiesz o co mi chodzi.Gra na X1 i PS4 to dokładnie ta sama gra. Ta sama.Tak więc recenzowanie gry co chwila wspominając o jakiej platformie mowa daje do zrozumienia jakoby na ps4 ta gra wyglądała z goła inaczej.Też już nie chce mi się tego roztrząsać tak więc zakończy ten temat i do zobaczenia przy okazji innych recenzji.

Citkowsky
Gramowicz
04/12/2014 17:19
Dnia 04.12.2014 o 16:31, Sanders-sama napisał:

Nie chce mi się czytać całej recenzji więc po prostu spytam: Czy to prawda że w remasterze fabuła została rozwinięta i jest więcej misji fabularnych?

Nie.Fabuła jest ta sama i nic się tu nie zmieniło. Jest wiele nowych rzeczy ale nie fabuła ;)

Zaix_91
Gramowicz
04/12/2014 17:19

> >>>..........>> Także czekam na jakże odkrywczą recenzję GTA V na PS4. Bo skoro wersja na x1 wymagała> napisania osobnej recenzji to coś musi być na rzeczy i ta na PS4 zasadniczo się musi> różnić, że nawet nie wspomniano półsłowem o niej.>Zadałem Ci konkretne pytanie odnoszące się innych gramowych tekstów z zaznaczoną wersją w nazwie - także tych na PS4. Jeżeli nie chcesz na nie odpowiedzieć, tylko powtarzasz to co napisałeś wcześniej, jakby miało to jakiś sens, to kończymy rozmowę. EOT

MisioKGB
Gramowicz
04/12/2014 17:08

> >>>..........>> Także czekam na jakże odkrywczą recenzję GTA V na PS4. Bo skoro wersja na x1 wymagała> napisania osobnej recenzji to coś musi być na rzeczy i ta na PS4 zasadniczo się musi> różnić, że nawet nie wspomniano półsłowem o niej.>>>Ok a co jest złego w reklamie? Jak masz swój rozum to sam będziesz wiedział żeby kierować się Doświadczeniem a nie pięknym sloganem ich nowej konsoli która imo jest słaba, sam wstrzymalem się z zakupem ps4 bo czekam na uncharted pomijając inne gry. Do tego od razu the last of us i fifa i inne mowe no i możemy się bawić :)

Sanders-sama
Gramowicz
04/12/2014 16:31

Nie chce mi się czytać całej recenzji więc po prostu spytam: Czy to prawda że w remasterze fabuła została rozwinięta i jest więcej misji fabularnych?

Citkowsky
Gramowicz
04/12/2014 16:16

>>>..........Także czekam na jakże odkrywczą recenzję GTA V na PS4. Bo skoro wersja na x1 wymagała napisania osobnej recenzji to coś musi być na rzeczy i ta na PS4 zasadniczo się musi różnić, że nawet nie wspomniano półsłowem o niej.

Zaix_91
Gramowicz
04/12/2014 16:08

> Złe porównanie.> Pisanie przy każdej okazji, że gra wygląda tak i tak i to i to jest dostępne w grze grając> na xbox one to tak jakbyś mówił, że grając w GTA V z kartą graficzną Geforce gra wygląda> tak i tak. A grając mając dodatkowo procesor intela to gra nam oferuje to i to.Absolutnie nie. Xbox One jak i PC to po prostu słowa podkreślające platformę.Jak piszesz> recenzję gry na PC to robisz osobne grając na radeonach i osobne grając na geforcach> plus kombinacje z procesorami intela i amd?> NIE.Często podkreśla się w recenzjach pecetowych, na jakim sprzęcie była testowana gra. Tu też będziesz doszukiwał się reklamy?> W ogóle ta recenzja to lipa, wystarczyło dopisać, że w wersji na ps4 gra ma dodatkowe> funkcje związane z działaniem pada i tyle a nie robienie osobnej recenzji na xone.> To co, teraz czekamy na recenzję na konsolę PS4? Bo skoro jest na xone to czemu nie> ma na PS4?Znajdziesz na gramie inne teksty, które już w tytule miały podaną platformę testową. W jednym PS4, w drugim PC. Tam jakoś nie pytałeś się, czy będziemy testować także inną wersję. A jednak "skoro jest recenzja na PS4, to czemu nie na Xbox One" - prawda?

Citkowsky
Gramowicz
04/12/2014 15:51

>>>.... Jakoś jak w recenzji podkreślane jest, że testowaliśmy

Dnia 04.12.2014 o 14:59, Zaix_91 napisał:

grę na PC, to nikt się nie oburza. :) Przesadzacie panowie i szukacie ukrytej reklamy równie rozsądnie, co tropiciele teorii spiskowych.

Złe porównanie.Pisanie przy każdej okazji, że gra wygląda tak i tak i to i to jest dostępne w grze grając na xbox one to tak jakbyś mówił, że grając w GTA V z kartą graficzną Geforce gra wygląda tak i tak. A grając mając dodatkowo procesor intela to gra nam oferuje to i to. Jak piszesz recenzję gry na PC to robisz osobne grając na radeonach i osobne grając na geforcach plus kombinacje z procesorami intela i amd?NIE.To samo tutaj.W ogóle ta recenzja to lipa, wystarczyło dopisać, że w wersji na ps4 gra ma dodatkowe funkcje związane z działaniem pada i tyle a nie robienie osobnej recenzji na xone.To co, teraz czekamy na recenzję na konsolę PS4? Bo skoro jest na xone to czemu nie ma na PS4?Pomyśl trochę.

MisioKGB
Gramowicz
04/12/2014 15:45

> 9.7 za co za spadek fps na ps4 gdze jest fix do tego gra jest jakis czas a dalej brak> fixa bo nie wiem czy po ACU to jest teraz standard spadki fps> 9.7 za co za spadek fps na ps4 gdze jest fix do tego gra jest jakis czas a dalej brak> fixa bo nie wiem czy po ACU to jest teraz standard spadki fpsStandard. Trzeba się cieszyć ze spadki fps bo wtedy jest filmowo. 20 fps starczy i na PC i na konsolach, 30 to już przesada zbyt płynnie a ci od 60 fps to jacyś szaleńcy kompletni ;_;

Afro69
Gramowicz
04/12/2014 15:18

Mnie za to zaskoczyły plusy, które są bezsensu. Nie czytałem recenzji, ale większość zalet można by zawrzeć w jednej, GRAFIKA! Nie rozumiem wyszczególniania roślinności, ładnego deszczu, nocy, świetnych tekstur na kołach samochodów, jeszcze lepszych na lusterkach i fantastycznie zaprojektowanego domu głównego bohatera! ;o Jedna zaleta stwarza pozory, że jest ich od zatrzęsienia....

BS15
Gramowicz
04/12/2014 15:17

9.7 za co za spadek fps na ps4 gdze jest fix do tego gra jest jakis czas a dalej brak fixa bo nie wiem czy po ACU to jest teraz standard spadki fps

lastmanstanding666
Gramowicz
04/12/2014 15:04

zaix_91 chyba, że o konsole i pady, ale ja po tygodniu nie mam już problemu, jedynie ta kamera w aucie sama leci do przodu i nie można widoków podziwiać chyba, że celujemy z broni...;/ no i brak prostych modów troszkę boli, ale nie narzekam na razie bo i na pc zamierzam kupić jeśli pójdzie;)

Filip-550
Gramowicz
04/12/2014 15:01

Trzeba przyznać autorowi rację. Wszystko się zgadza. Trochę przeszkadza ciągłe powtarzanie Xbox One, Xbox One. Widzimy, której wersji tyczy się recenzja więc nie trzeba nam powtarzać tego cały czas. A i można było dodać jako minus fakt, że w wersji na PS4 tekstury, widok w dal oraz roślinność jest lepsza niż na XBOX ONE:) taka prawda. Ale jak można krytykować coś co się reklamuje ,,przy okazji'''':) Tak czy inaczej gra jest świetna i czekam tylko na DLC:)

Zaix_91
Gramowicz
04/12/2014 14:59

Podkreślam, że to X1, bo wersja PlayStation 4 różni się - ma dodane opcje związane z wykorzystaniem pada. To raz. Dwa podkreślam, jaka platforma, bo czasem zdarza się, że występują jakieś różnice w działaniu gry. Jakoś jak w recenzji podkreślane jest, że testowaliśmy grę na PC, to nikt się nie oburza. :) Przesadzacie panowie i szukacie ukrytej reklamy równie rozsądnie, co tropiciele teorii spiskowych.A podkreślanie, że "w wersji na Xbox One" miało na celu tylko informację, że aktualne zdanie odnosi się do odświeżonej, a nie poprzedniej wersji.

Citkowsky
Gramowicz
04/12/2014 14:39
Dnia 04.12.2014 o 14:32, Henrar napisał:

Podkreślanie platformy, na której się grało brzmi jak ukryta reklama tej platformy.

Bo to jest właśnie reklama xboxa one z wkomponowaną przy okazji recenzją gry GTA V :):):)

Henrar
Gramowicz
04/12/2014 14:32

Podkreślanie platformy, na której się grało brzmi jak ukryta reklama tej platformy.

Rifter
Gramowicz
04/12/2014 14:24
Dnia 04.12.2014 o 13:40, Zaix_91 napisał:

To jakiś podtekst

Dobrze, że pytasz, bo chciałbym zapytać o to samo.Co zapamiętałem z recenzji:...na Xboksie One......na Xboksie One......na Xboksie One......no dobra, było też na PS3/X360, jest na PS4/X1 i w styczniu na PC......ale grałem na Xboksie One!Grafika po lewej na górze nie wystarczyła za informację, że było ogrywane na X1?Recenzja ta to jeden wielki niesmak.PS.

Spoiler

...na Xboksie One!

Dandzialf
Gramowicz
04/12/2014 14:24
Dnia 04.12.2014 o 14:04, Citkowsky napisał:

Dziwna ta recenzja. Napisana tak jakby na ps4 gra sie nie ukazala. Piszecie, ze gra w wersji na xone oferuje to czy tamto. Zgoda ale na ps4 gra oferuje dokladnie to samo plus lepsze tekstury roslinnosci chociazby. A ten artykul sugeruje jakoby na xbox one bylajakas specjalna edycja tej gry co jest nieprawda.

Może pan PR-owiec z MS to pisał. :D

Xearo
Gramowicz
04/12/2014 14:19

Ja osobiście czekam na wersje PC. Mam nadzieję, że twórcy dodadzą tam opcje, które będzie można swobodnie regulować. Najbardziej zależy mi na tym, żeby można było dowolnie zwiększać, liczbę wyświetlanych przechodniów - miasto na gameplayach rzeczywiście wygląda na trochę wymarłe.

CAPTAINCOMMANDO
Gramowicz
04/12/2014 14:14

Jak dla mnie te minusy się nie liczą. Są błache.Czyli gra 10/10. Nieźle.Czekam na wersję PC.

Zinop
Gramowicz
04/12/2014 14:06

> Jak można grać na Xboxie One?Odpalasz konsolę X1. Odpalasz telewizor. Wkładasz płytę z grą, chyba że masz ją zainstalowana i nie wymaga płyty. Odpalasz grę. Bierzesz pada do ręki. Grasz :) Oczywiście najpierw trzeba zakupić zarówno konsolę jak i grę :)Dodatkowa rada: tak samo gra się na innych konsolach.

Citkowsky
Gramowicz
04/12/2014 14:04

Dziwna ta recenzja. Napisana tak jakby na ps4 gra sie nie ukazala. Piszecie, ze gra w wersji na xone oferuje to czy tamto. Zgoda ale na ps4 gra oferuje dokladnie to samo plus lepsze tekstury roslinnosci chociazby. A ten artykul sugeruje jakoby na xbox one bylajakas specjalna edycja tej gry co jest nieprawda.

Zaix_91
Gramowicz
04/12/2014 13:40

> Jak można grać na Xboxie One?Nie rozumiem pytania. To jakiś podtekst, że tylko PlayStation się nadaje, czy coś w ten deseń?

Gohan1989
Gramowicz
04/12/2014 13:36

Jak można grać na Xboxie One?