Felieton

Tydzień z Lost Saga: Przegląd najciekawszych postaci

Patryk Purczyński, 28.04.2014 12:35 2

Spośród ponad setki postaci dostępnych w Lost Saga wybieramy dla Was te najciekawsze, zachęcając do dalszej eksploracji na własną rękę.

Postacie w Lost Saga dzielą się na kilka klas: Melee, Ranged, Magic, Special i Premium. Szczegółowo podział ten omówimy w jednym z kolejnych artykułów poświęconych produkcji studia IO Entertainment. Dziś skupimy się za to na konkretnych wojownikach. Zwracamy Waszą uwagę na - naszym zdaniem - najbardziej interesujące postacie, którym powinniście się przyjrzeć w otwartej becie Lost Saga, która wystartowała 24 kwietnia. Być może swojego faworyta znajdziecie w gronie bohaterów, których nie uwzględniliśmy w poniższym artykule, ale mamy nadzieję, że będzie on przyczynkiem do bliższego zapoznania się z pocztem ponad stu postaci, które ma nam do zaoferowania Lost Saga.

Capoeira (klasa: Melee)

Pamiętacie zapewne Tekkena i Eddy'ego Gordo, który styl capoeira jakże efektywnie i efektownie wykorzystywał w walce. Wywodzący się z Brazylii taniec służy również jako podstawa w starciach jednego z wojowników z Lost Saga. Tutejszy Capoeira nie tylko stylem, ale także wyglądem przypomina zresztą wspomnianego Eddy'ego: to ciemnoskóry bohater przyodziany w żółto-zielone spodnie, który ciosami nóg potrafi powalić na ziemię, wrzucić w powietrze i wyrzucić poza arenę zmagań każdego przeciwnika. Ataki z obrotów czy podczas stania na rękach to podstawowy oręż w starciach z udziałem Capoiery.

Viking (klasa: Melee)

Wikingowie słynęli z siły, zaciętości, bezwzględności i groźnego wyglądu - i dokładnie tak prezentuje się ich przedstawiciel w Lost Saga. Hełm z budzącymi grozę rogami, masywna zbroja i buty, a na deser ogromny topór, którym Viking zadaje masę obrażeń - w walce bezpośredniej jest zabójczo groźny. Nawet zwykłe ciosy z obrotu czy wyskoku potrafią powalić wroga, a przecież Viking ma w swoim repertuarze również combosy i akcje specjalne. Jeśli kiedyś się niego natkniecie, lepiej uważajcie, bo z takim przeciwnikiem żarty kończą się szybko.

Card Magician (klasa: Melee)

Sztuczki karciane i występy iluzjonistów kojarzą się zwykle z dobrą zabawą i tajemnicą triku dokonującego się na naszych oczach. Card Magician z Lost Saga należy jednak do tych zagadek, których wcale nie chce się odgadnąć. Odziany w długi, czarny płaszcz i charakterystyczny kapelusz, nasz magik potrafi zastosować szybkie, krótkie cięcia trzymanymi w rękach kartami, rzucić nimi w kierunku przeciwnika, teleportować się z niewielkiej odległości i zadać bezpośredni cios, wyciągnąć z kapelusza krwiożercze gołębie, a nawet zabawić się czasem, stawiając oponenta w niebezpiecznym położeniu. Na takim pokazie iluzjonistycznym lepiej być po właściwej stronie kapelusza.

Anubis (klasa: Melee)

Doskonałym przykładem na wielkie zróżnicowanie postaci występujących w Lost Saga jest Anubis. Egipski bóg odpowiedzialny za życie pozagrobowe w tej grze sam chwyta za potężny oręż i chce swoich oponentów do tegoż grobu zesłać. Ogarnięty żądzą zemsty potrafi zadawać obrażenia nie tylko za pośrednictwem bezpośrednich ataków, ale również rzucając czary i klątwy i na tego, kto stanie mu na drodze. Twórcy Lost Saga z mitologii egipskiej zaczerpnęli także motywy mumifikacji i szakala - z głową tego zwierzęcia przedstawiany był zwykle Anubis - ale to nie wszystko. Ta wyjątkowa postać skrywa w sobie wiele cech, które graczowi mogą wydać się interesujące, a przeciwnikowi śmiertelnie niebezpieczne.

Space Trooper (klasa: Ranged)

W tak eklektycznej grze jak Lost Saga nie mogło zabraknąć motywu nawiązującego do Gwiezdnych wojen. Przyodziany w charakterystyczny biało-czarny mundur najlepiej spisuje się w walce na dystansie, ale nie dajcie się zmylić: wystrzały z blastera nie są jego jedyną bronią. Space Trooper potrafi także nieźle wyjść ze starcia bezpośredniego (zwłaszcza w pojedynkach z postaciami nienależącymi do klasy Melee), ma również w zanadrzu kilka innych sztuczek. Jeżeli przyjdzie Wam się zmierzyć z takim jegomościem, pamiętajcie, że to nie byle kto, a świetnie wyszkolony najemnik.

Ice Mage (klasa: Magic)

Powiedzenie o czymś "mrożącym krew w żyłach" powstało nieprzypadkowo. Lód to śmiertelnie niebezpieczny oręż, o czym mogą się przekonać ci, którzy natkną się na Ice Mage'a w Lost Saga. Majestatyczny wojownik posługuje się swoją długą, lodową laską, zwieńczoną gustownym wykończeniem przypominającym nieco płatek śniegu, zsyłając na swoich nieprzyjaciół - a nawet członków własnego zespołu - lodowe gromy. To postać skrojona idealnie dla tych, którzy swoją reputację bezwzględnego wojownika w Lost Saga wolą budować solo. Zamrożeni przeciwnicy muszą mierzyć się nie tylko z ogarniającym ich zimnem, ale także uderzeniami oręża, dzierżonego przez Ice Mage'a.

Witch (klasa: Magic)

Cóż to za wiedźma bez złowrogo wyglądającej sukni, spiczastego kapelusza z szerokim rondem i miotłą, służącą za środek transportu? Właśnie tak stereotypowo wyglądającą czarownicę otrzymujemy w Lost Saga. Postać ta z równą swadą sama podejmuje się walki, rzucając na przeciwnika magiczne kule czy atakując wspomnianą miotłą, jak i wyręcza się przywołanymi przez siebie kreaturami, które na jedno jej skinienie urządzają sobie jatkę ze wskazanym nieszczęśnikiem. Wiedźma woli więc trzymać wroga na dystans, ale w razie gdyby ten zdołał się przedrzeć przez jej zapory, zawsze może go znokautować trzonkiem miotły.

Werewolf (klasa: Special)

Zwykły z pozoru żołnierz w mundurze, berecie i z mieczem w ręce skrywa w sobie drugą naturę. W sytuacjach największego kryzysu i zagrożenia potrafi zmienić się w krwiożerczego, ogromnego wilka, którymi swymi kłami i pazurami rozszarpuje wroga. Niezwykle zacięty i nieustępliwy w boju stanowi wielkie zagrożenie i niewątpliwy atut dla każdego grającego Werewolfem. Nie można jednak powiedzieć, że pierwotna postać tego wojownika jest tu jedynie statystą. Żołnierzyk również potrafi swym mieczem wymierzyć nieprzyjacielowi srogą, bolesną lekcję.

Exorcist (klasa: Premium)

Postać, którą po samej nazwie kojarzylibyśmy przede wszystkim z obrzędami i kontaktem z duchami - zwłaszcza tymi złymi - zaskakująco dobrze radzi sobie w bezpośredniej walce przy użyciu własnych pięści. Jak można się jednak domyślić, nie jest to jej główny atut, choć podczas walki często będzie z niego korzystać - to proste, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie. Egzorcysta w rękawie ma jednak również inne manewry, jak wystrzelenie pocisku, ogłuszenie przeciwnika, a nawet atak mieczem wyciągniętym spod długiego płaszcza. To bohater o wielu talentach, które pozwolą wygrać nawet z najgroźniejszym przeciwnikiem.

Succubus (klasa: Rare)

Majestatyczne czarne skrzydła i różowy bicz to dwa najbardziej charakterystyczne atrybuty Succubusa w Lost Saga. Zwłaszcza ten drugi stanowi bardzo niebezpieczny oręż, który w dodatku można wykorzystywać wielorako. Sprawdza się on bowiem zarówno w zwarciu, gdy po samym zamachu potęguje on atak ręką, jak również na dystansie. Można zdzielić przeciwnika końcówką bicza, ale również wykorzystać go na inne sposoby, jak choćby do przyciągnięcia wroga. Broń Succubusa daje mu szerokie możliwości konstruowania ciosów łączonych, np. z kopniakami. Jeśli zestawić to wszystko z atakami specjalnymi, wychodzi naprawdę spory repertuar ofensywny, przed którym drżeć powinien każdy napotkany przeciwnik.

Tydzień z Lost Saga jest wspólną akcją promocyjną firm Nexon i gram.pl

najnowsze