10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

Patryk Purczyński
2013/12/25 17:35
86
0

PlayStation 3 oraz Xbox 360 dostały wiele gier, na które pecetowcy mogli spoglądać tylko z zazdrością. Wyławiamy 10 tych, których z perspektywy użytkownika komputera żal najbardziej.

10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

Kiedy gra debiutuje na kilku platformach jednocześnie, sytuacja jest komfortowa i wszyscy zainteresowani mogą zwykle dostać bez problemów upragnioną wersję. Żyjemy jednak w świecie, w którym ścierają się różne wpływy i interesy, a jak wiadomo, producenci konsol muszą zaopatrzyć swoje maszyny w warte uwagi gry na wyłączność. Niektóre z nich okazują się przeciętne, niektóre tylko dobre, ale są też exclusive'y iście wybitne, takie, które wprawiają w zazdrość właścicieli pozostałych platform. Właśnie w wyniku ścierania się tych wpływów komputery w trakcie trwania obecnej generacji ominęło kilka niezwykle wartościowych pozycji. Niektórzy producenci swoje tytuły udostępniali ponadto jednocześnie na kilku konsolach, ale z różnych przyczyn ich dzieła na komputery nie docierały.

Dziś konsole obecnej generacji przekazują już pałeczkę next-genom, choć same pozostaną na scenie jeszcze przez jakiś czas. To jednak dobry moment, by wyłowić te gry, których brak na pecetach wywoływał największe rozczarowanie na twarzach użytkowników blaszaków. Wśród nich są oczywiście takie tytuły, które nawet przed pojawieniem się PS3 i X360 trudno byłoby podejrzewać o romans z komputerami, ale skoro Microsoft potrafił Sony wyrwać takie exclusive'y, jak Tekken czy Devil May Cry, to nie widzimy powodu, dla którego czynnik ten miałby dyskwalifikować je z poniższego przeglądu.

10. God of War III (PS3)

Chyba każdy właściciel PlayStation wśród najcenniejszych exclusive'ów platformy Sony w pierwszym rzędzie wystawiłby serię God of War. Zapoczątkowany na PS2 cykl slasherów doczekał się kontynuacji na PS3 w postaci God of War III, na którego cześć peany wznosili tak krytycy, przy okazji obsypując grę i jej twórców z SCE Santa Monica masą nagród, jak i sami właściciele konsoli. GoW z pewnością nie byłby tym samym tytułem, gdyby nie główny bohater serii, Kratos. Tak wyraziste postacie nie są w branży chlebem powszednim i choć pecety też mogą się pochwalić własnymi mocarzami, spartański wojownik urządzający greckim bogom jesień średniowiecza (a może raczej jesień starożytności?) z pewnością w tym gronie zostałby powitany z otwartymi ramionami. Kolejna odsłona jego przygód, God of War: Acension, była już nieco mniej udana, ale zwłaszcza "trójki" nie mogliśmy w tym zestawieniu pominąć.

10. God of War III (PS3), 10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

9. Podróż (PS3)

Gry niezależne zwłaszcza w ostatnich latach poczynały sobie coraz śmielej, a ukoronowaniem tego faktu było ogłoszenie produkcji Thatgamecompany i Jenovy Chena najlepszą grą 2012 roku w prestiżowym przeglądzie Game Developers Choice Awards, w którym decydujący głos mają osoby na co dzień zajmujące się tworzeniem gier. Na pecetach sektor indie działa co prawda wyjątkowo prężnie, ale jedna z największych perełek "indyków" przypadła w udziale wyłącznie PlayStation 3. Krytyków urzekł przede wszystkim artyzm Podróży, jej wyjątkowy nastrój tworzony przede wszystkim przez wyborną muzykę, a także momenty, które na długo zapadają w pamięć.

9. Podróż (PS3), 10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

8. Heavy Rain (PS3)

Określenie "wizjoner" pasuje tylko do niewielkiego odsetka projektantów, ale jednym z nich jest David Cage - nawet jeśli jego dzieła, co pokazało chociażby Beyond: Two Souls, nie zawsze trafiają w gusta krytyków. Takich problemów nie miało Heavy Rain, czyli dramatyczna opowieść o Madison i kilku innych bohaterach, którzy w zależności od rozwoju sytuacji wchodzili w rolę postaci przewodniej. Gra zdominowana przez sekwencje quick-time events, ale prawdziwą jej siłą jest opowieść, która może obrodzić w wiele zwrotów i zakończyć się na naprawdę różne sposoby. Na pecetach (podobnie zresztą jak na Xboksie 360) Heavy Rain z pewnością zafascynowałby wielu odbiorców.

8. Heavy Rain (PS3), 10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

7. Kontrolery ruchu

7. Kontrolery ruchu, 10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

W tym miejscu wyjdziemy nieco poza kanon i zamysł artykułu, ale jest to uzasadnione. Z czego bowiem z całą pewnością zapamiętana zostanie ostatnia generacja konsol? Z wprowadzenia kontrolerów ruchu. Microsoft zaszachował Sony sensorem Kinect, a japoński gigant odpowiedział bardziej namacalnym PS Move. Pierwsze z wymienionych urządzeń zrobiło zdecydowanie większą karierę, czego dowodzą nie tylko wyniki sprzedaży, ale także dołączenie go do każdego egzemplarza Xboksa One. Oczywiście, kontrolery ruchu pojawiły się w pewnej formie także na komputerach (Kinect doczekał się nawet oficjalnego wsparcia Microsoftu), ale nie ulega wątpliwości, że ich potencjał nie został wykorzystany, a twórcy gier jakby zignorowali ich dostępność na komputerach. Gdyby było inaczej, urządzenia pozwalające sterować ruchem ciała z pewnością na pecetach odnalazłyby duże grono zwolenników - nie ulega bowiem wątpliwości, że są one skierowane głównie do odbiorców okazjonalnych, a tych wśród właścicieli komputerów ze świecą szukać nie trzeba.

6. Rock Band (X360, PS3)

Jeśli mielibyśmy wskazać najlepszą grę towarzyską na tej generacji, to w ścisłym gronie faworytów znalazłaby się właśnie seria Rock Band. Harmonix kilkakrotnie - najpierw w Guitar Hero, a potem dodając do symulacji gry na gitarze także inne instrumenty zespołu rockowego - udowadniało, że na rozkręcaniu organizowanych w domu imprez zna się jak mało kto. O sukcesie gier spod znaku Rock Band świadczą nie tylko wysokie oceny (regularnie powyżej 90 punktów), ale także mnogość wydań skupionych na poszczególnych zespołach, a także fakt, że marka doczekała się nawet adaptacji w postaci LEGO Rock Band. Boom na tego typu produkcje może już przeminął, ale możemy być pewni, że Rock Band jest przez swoich licznych właścicieli regularnie odkurzany i nadal zapewnia doskonałą zabawę. Zabawę, której użytkownicy pecetów mogli doświadczyć jedynie na gościnnych występach...

6. Rock Band (X360, PS3), 10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

GramTV przedstawia:

5. Forza Motorsport (X360)

Na niedostatek gier wyścigowych na komputerach co prawda narzekać nie można, ale trudno byłoby wskazać jakikolwiek tytuł, który może równać się poziomem z serią Forza Motorsport. Oceny regularnie na poziomie 90 punktów świadczą o tym, że ekipa Turn 10 jak mało kto w branży zna się na produkcji tytułów, w których główną rolę odgrywa palona guma i moc koni mechanicznych pod maską. Kontynuowanie na Xboksie 360 serii, która swój rodowód ma na pierwszej konsoli Microsoftu, okazało się strzałem w dziesiątkę. Forza z pewnością przyjęłaby się również na pecetach, jak zresztą na każdym sprzęcie, którego użytkownicy w pierwszej kolejności cenią sobie jakość.

5. Forza Motorsport (X360), 10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

4. Metal Gear Solid IV: Guns of the Patriots (PS3)

Podobnie jak Master Chief, tak i Snake w przeszłości zaliczał epizody na komputerach osobistych. Czwartą część, opatrzoną podtytułem Guns of the Patriots, Kojima Productions i Konami pozostawiły jednak wyłącznie na PlayStation 3. Wydana w czerwcu 2008 roku gra została ochrzczona mianem zakupu obowiązkowego dla wszystkich nabywców właścicieli nowej konsoli Sony - tym bardziej, że maszyna cierpiała wówczas na niedostatek tytułów z najwyższej półki. Do MGS IV nie pasuje jednak powiedzenie o jednookim, który jest królem wśród ślepców - gra cechuje się bowiem wybitną jakością, o czym świadczą maksymalne noty zebrane od dziennikarzy Game Informera, GameSpotu, amerykańskiego IGN czu Famitsu. Snake'owi w takiej formie nie byli w stanie dotrzymać kroku nawet najlepsi przedstawiciele gatunku skradanek, którzy w tamtym okresie zawitali na PC.

4. Metal Gear Solid IV: Guns of the Patriots (PS3), 10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

3. The Last of Us (PS3)

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że Naughty Dog to czołowy producent gier na konsole Sony. Studio z Santa Monica swoją wartość udowadniało jeszcze w czasach przed PSX-em. Na pierwszym PlayStation sukcesy świętowało dzięki serii Crash Bandicoot, a na PS2 do głosu doszło Jak and Daxter. Opowieść o Joelu i Ellie to nie tylko jedna z najlepszych gier tego roku, ale w ogóle jedna z najlepszych pozycji, jakie kiedykolwiek trafiły na PlayStation 3. Survival z najwyższej półki, doskonale poprowadzona narracja, zapadający w pamięć bohaterowie i znakomita kreacja świata - czego chcieć więcej? Wersji na PC, to pewne.

3. The Last of Us (PS3), 10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

2. Red Dead Redemption (PS3, X360)

Kiedy Rockstar robi nową grę, można być niemal pewnym, że wyjdzie z tego wielkie dzieło. Firma poprzednią generację wsparła nie tylko GTA, L.A. Noire i trzecią częścią serii Max Payne (wszystkie te tytuły prędzej lub później dotarły na PC), ale także doskonałym westernem Red Dead Redemption, który jako jedyny z tego grona pojawił się wyłącznie na konsolach. Choć od premiery opowieści o Johnie Marstonie minęło już trzy i pół roku, nadal w różnych zakątkach internetu da się odnaleźć lament z powodu absencji RDR na komputerach. Plotki o wersji pecetowej co jakiś czas się co prawda pojawiały - i za każdym razem rodziły zrozumiały entuzjazm - ale ani razu nie miały pokrycia w rzeczywistości. Dziś już z dużą stanowczością można orzec, że western pozostanie konsolowym exclusive'em. Niestety.

2. Red Dead Redemption (PS3, X360), 10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

1. Uncharted (PS3)

Wielokrotnie nagradzana, wychwalana przez recenzentów, sprzedana w milionach egzemplarzy - to określenia, które pasują bodaj do wszystkich wymienionych tytuaj gier. Uncharted to jednak klasa absolutnie wybitna, w dodatku udowadniona nie raz, nie dwa, a aż trzy. Najgorsza, pierwsza odsłona, Drake's Fortune, legitymuje się średnią 88 oczek. Najlepsza, druga, Among Thieves, to jedna z najcieplej przyjętych produkcji w całej historii branży - 96/100 to pułap, na który wspięli się nieliczni. Stwierdzenie, że tylko ona z całej trylogii jest bezwzględnie warta uwagi, byłoby jednak zwyczajną niesprawiedliwością. Nathan Drake i jego przygody to synonim ideału na obecnej, mijającej już powoli generacji, zwłaszcza dla tych, którzy lubią hollywoodzki rozmach w realizacji kolejnych, zapierających dech w piersiach scen. Pecety mogą pochwalić się co prawda całkiem sporym zbiorem udanych przygodowych gier akcji, ale Uncharted nie tylko nie stworzyłoby niepotrzebnego tłumu, ale wręcz nadałoby tempo całemu peletonowi.

1. Uncharted (PS3), 10 gier z obecnej generacji, których najbardziej brakowało na PC

Komentarze
86
Vitek99
Gramowicz
08/01/2014 14:40

widać że autor to fanboy sony. wspominacie kontrolery ruchu a zamiast wiimote wymieniacie jego beznadziejną kopię ps move? no i zdecydowanie halo i gears of war byłyby bardziej mile widziane niż jakieś tam bezmyślne hack''n''slashe i gry-które-udają-filmy z playstation. LOU to najbardziej przereklamowane, pretensjonalne ścierwo z całej siódmej generacji.

szaryczlowiek
Gramowicz
06/01/2014 22:22

Dobrze ze od roku posiadam ps3 bo przyznam zaleglosci mialem spore a lista wciaz dluga

kodi24
Gramowicz
29/12/2013 13:40

Bo GT zawsze wszyscy chcieli mieć na pc, a Forza to wykwit generacji obecnej ;)

kodi24
Gramowicz
29/12/2013 13:40

Bo GT zawsze wszyscy chcieli mieć na pc, a Forza to wykwit generacji obecnej ;)

marcin-malysza
Gramowicz
29/12/2013 13:39
Dnia 29.12.2013 o 11:32, xystof napisał:

Niby czemu jest Forza, a nie ma Gran Turismo???

Co by i MS w tym zestawieniu miał reprezentanta :P

marcin-malysza
Gramowicz
29/12/2013 13:39
Dnia 29.12.2013 o 11:32, xystof napisał:

Niby czemu jest Forza, a nie ma Gran Turismo???

Co by i MS w tym zestawieniu miał reprezentanta :P

xystof
Gramowicz
29/12/2013 11:32

Niby czemu jest Forza, a nie ma Gran Turismo???

xystof
Gramowicz
29/12/2013 11:32

Niby czemu jest Forza, a nie ma Gran Turismo???

MisticGohan_MODED
Gramowicz
28/12/2013 15:45
Dnia 28.12.2013 o 15:26, kris090 napisał:

I już widzę te comba na klawiaturze ;) Była by porażka

Klawą ? Ja w takie gry gram na padzie :]

MisticGohan_MODED
Gramowicz
28/12/2013 15:45
Dnia 28.12.2013 o 15:26, kris090 napisał:

I już widzę te comba na klawiaturze ;) Była by porażka

Klawą ? Ja w takie gry gram na padzie :]

Arcling
Gramowicz
28/12/2013 15:30
Dnia 28.12.2013 o 15:26, kris090 napisał:

I już widzę te comba na klawiaturze ;) Była by porażka

No ale co to za podejście, że PC=gra wyłącznie na myszce/klawiaturze? Na PC też można grać padem, jak ktoś chce i nie ma tutaj problemu. Dowolny exclusive z konsol mógłby wyjść na PC, gdyby nie umowy wydawców z firmą odpowiedzialną za daną konsolę żeby podbić sprzedaż urządzenia.

Arcling
Gramowicz
28/12/2013 15:30
Dnia 28.12.2013 o 15:26, kris090 napisał:

I już widzę te comba na klawiaturze ;) Była by porażka

No ale co to za podejście, że PC=gra wyłącznie na myszce/klawiaturze? Na PC też można grać padem, jak ktoś chce i nie ma tutaj problemu. Dowolny exclusive z konsol mógłby wyjść na PC, gdyby nie umowy wydawców z firmą odpowiedzialną za daną konsolę żeby podbić sprzedaż urządzenia.

kris090
Gramowicz
28/12/2013 15:26

> Seria God of War ;/> Tego brakuje najbardziej ;/I już widzę te comba na klawiaturze ;) Była by porażka

kris090
Gramowicz
28/12/2013 15:26

> Seria God of War ;/> Tego brakuje najbardziej ;/I już widzę te comba na klawiaturze ;) Była by porażka

QST07
Gramowicz
28/12/2013 13:31

Wszystkie gry widziałem, żadnej mi nei brakuje, a już najbardziej tych kontrolerów ruchu. Co do artykułu to można było wybrać inne i ciekawsze gry.

QST07
Gramowicz
28/12/2013 13:31

Wszystkie gry widziałem, żadnej mi nei brakuje, a już najbardziej tych kontrolerów ruchu. Co do artykułu to można było wybrać inne i ciekawsze gry.

kris090
Gramowicz
28/12/2013 13:00

Oby Sony podtrzymało na PS4 świetną passę exclusivów rozpoczętą w 2009r. na PS3 oraz aby lokalizacja 2.0 dalej była wspierana to może pod koniec 2014 roku będziemy mieli solidny, a najlepiej kilka solidnych powodów do zakupu PS4. Już nie mogę się doczekać na nowe Uncharted, GT czy coś od Quantic Dream. Bo na nowe God of War raczej nie ma co liczyć.

kris090
Gramowicz
28/12/2013 13:00

Oby Sony podtrzymało na PS4 świetną passę exclusivów rozpoczętą w 2009r. na PS3 oraz aby lokalizacja 2.0 dalej była wspierana to może pod koniec 2014 roku będziemy mieli solidny, a najlepiej kilka solidnych powodów do zakupu PS4. Już nie mogę się doczekać na nowe Uncharted, GT czy coś od Quantic Dream. Bo na nowe God of War raczej nie ma co liczyć.

Nitro2050
Gramowicz
27/12/2013 02:58

Tak jest prawda :( właśnie 10 gry bardzo podobało się niż inny konsolę.

Nitro2050
Gramowicz
27/12/2013 02:58

Tak jest prawda :( właśnie 10 gry bardzo podobało się niż inny konsolę.

porckypizgus
Gramowicz
26/12/2013 22:38

Gdyby na PC był Tekken, Soul Calibur, Dead or Alive oraz Virtua Fighter (tu wyjątek bo jedynka i dwójka były) to już bym był w siódmym niebie :D

porckypizgus
Gramowicz
26/12/2013 22:38

Gdyby na PC był Tekken, Soul Calibur, Dead or Alive oraz Virtua Fighter (tu wyjątek bo jedynka i dwójka były) to już bym był w siódmym niebie :D

Qbasmok
Gramowicz
26/12/2013 22:00
Dnia 25.12.2013 o 19:11, doctorwho napisał:

Nie chce nic mówić ale mogło by się znaleźć także GTA 5 i Gears of war.

GoW jest na PC, a GTA 5 będzie.

Qbasmok
Gramowicz
26/12/2013 22:00
Dnia 25.12.2013 o 19:11, doctorwho napisał:

Nie chce nic mówić ale mogło by się znaleźć także GTA 5 i Gears of war.

GoW jest na PC, a GTA 5 będzie.

Heavy21
Gramowicz
26/12/2013 20:49

Każdy ma swoje racje. Ja akurat świetnie bawiłem się przy Gearsach ,a grałem tylko w dwójke. Exów na PS3 jest więcej i są bardzo dobre ale to nie znaczy że te na Xboxa są gorsze. Obie konsole są super a jeśli chodzi o exy to według mnie jest tak samo.

Heavy21
Gramowicz
26/12/2013 20:49

Każdy ma swoje racje. Ja akurat świetnie bawiłem się przy Gearsach ,a grałem tylko w dwójke. Exów na PS3 jest więcej i są bardzo dobre ale to nie znaczy że te na Xboxa są gorsze. Obie konsole są super a jeśli chodzi o exy to według mnie jest tak samo.

Bambusek
Gramowicz
26/12/2013 16:57
Dnia 26.12.2013 o 16:30, aope napisał:

ale taki Gamecorner to juz była taka oaza hejtu na konsole i lubiących je ludzi, której nikt - no, moze poza blogiem Vlada, który ma w drugą stronę - nie podskoczy (łącznie z pamietnym "nie dla psa kiełbasa" od Sławomira, piastującego obecnie stanowisko na gram.pl).

Nie wiem, czy gry.imro.pl by nie startowało tutaj, ale istniało w czasach PS2 i Xboxa i tam było w miarę równo po obu stronach jeśli chodzi o wojny. Generacji PS3/X360 to chyba nawet nie dożyło (a jesli to samego początku najwyżej). Zresztą Sławek to chyba nawet w imro robił :)

aope
Gramowicz
26/12/2013 16:30
Dnia 26.12.2013 o 16:01, Bambusek napisał:

To działa w obie strony. Myślisz, ze na takiej Polygamii to sami z mocnymi piecami i konsolami? Niejednego tam znajdziesz, co traktuje pecety gorzej jak trędowatego.

Na Polygamii jeszcze jakoś ujdzie (poziom idiotycznego hejtu community w stronę pecetów mniej wiecej na poziomie hejtu community gram.pl w strone konsol), ale taki Gamecorner to juz była taka oaza hejtu na konsole i lubiących je ludzi, której nikt - no, moze poza blogiem Vlada, który ma w drugą stronę - nie podskoczy (łącznie z pamietnym "nie dla psa kiełbasa" od Sławomira, piastującego obecnie stanowisko na gram.pl).

Bambusek
Gramowicz
26/12/2013 16:01
Dnia 26.12.2013 o 12:46, aope napisał:

W Polsce funkcjonuje jakieś idiotyczne albo-albo, jakby nie można było grać i na tym i na tym

To działa w obie strony. Myślisz, ze na takiej Polygamii to sami z mocnymi piecami i konsolami? Niejednego tam znajdziesz, co traktuje pecety gorzej jak trędowatego.

Fang
Gramowicz
26/12/2013 15:13

Z marek które w ogóle nie pojawiły się na PC najbardziej brakowało mi Heavy Rain i Uncharted, no i wkurzyło mnie że pierwsze Gears of War wyszło na PC a drugie i trzecie już nie :(

Rafalinda_san
Gramowicz
26/12/2013 15:03

I nie musisz mi robić wykładu na temat skrótu PC. mimo, że dotyczy to tego samego to w rzeczywistości i tak jest podział na duze komputery stacjonarne i małe komputery przenośne i o ten podział mi chodziło. Bo za tamą samą cenę, dajmy na to 2500 zł będziemy mogli kupić laptop o dwie generacje słabszy niż komputer stacjonarny.

Rafalinda_san
Gramowicz
26/12/2013 14:50

A po co mam zmieniać swojego laptopa skoro wystarcza mi w zupełności do Internetu, drukowania i innych zadań. Zamiast nowego laptopa wolę nową konsole. I tu jest właśnie sedno sprawy.

Moooras
Gramowicz
26/12/2013 14:46

> W tym momencie poszedłem obczaić sobie tę grę i obejrzałem 20 minut gameplaya na gry-online.> Ta gra lądują na moim must play ;)Obejrzyj Let''s pleja do końca. Twój sposób przejścia niemal niczym by się nie różnił od przejścia z dowolnego LP.

Darkstar181
Gramowicz
26/12/2013 14:38

Dnia 26.12.2013 o 14:18, oxygar napisał:

Dlatego ja nie mam konsoli do exów ( bo głupotą jest dla mnie kupowac konsolę dla kilku gier ),

Niektórzy mają komputery do grania w zaledwie parę gier, więc nie widzę różnicy... znajomy od 5 lat pogrywa tylko w Heroes III.A Ps3 można dorwać już za 510 zł z wysyłką włącznie, więc bez przesady że taka drożyzna. Gry też tanio się dostanie.

Shinigami
Gramowicz
26/12/2013 14:28

Nowy PS3 12GB slim za ~510 PLN, przebija każdą kartę graficzną w tej cenie, a gdzie reszta. Nawet dla tych 5+ gier na wyłączność. Natomiast ''niektórych'' PC''towych gier nie odpalisz na biurowym pożeraczu prądu, choć nie przeczę zawsze można pomarzyć ;)

Oxygar
Gramowicz
26/12/2013 14:18
Dnia 26.12.2013 o 13:47, aope napisał:

Zmień laptopa.

Wiesz co, niektórzy mają konsolę bo zależy im głównie na graniu i nie inwestują pięniędzy w komputer bo im szkoda. Napewno go mają, ale tak jak w moim przypadku - w żadne nowe hity na nim nie pograją.Dlatego ja nie mam konsoli do exów ( bo głupotą jest dla mnie kupowac konsolę dla kilku gier ), ale dla wszystkich gier, które mnie interesują i na nią wyjdą.

aope
Gramowicz
26/12/2013 13:47
Dnia 26.12.2013 o 13:35, Rafalinda_san napisał:

aope nie pisz bzdur. Ja nie mam PC tak samo jak większość moich znajomych. Dużo osób korzysta ze słabych laptopów co nie dadzą rady nawet Trine 2 a co dopiero większym tytułom (...)

To laptop nie jest PC? o.OKomputer osobisty (ang. personal computer) – mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego w domu i biurze. Służy głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.Jak rozumiem chodziło Ci o desktop?

Dnia 26.12.2013 o 13:35, Rafalinda_san napisał:

jak Skyrim czy Wiedźmin, które na dobrym blaszaku wygląda tak jak na obecnych jest genach. A te gry mają juz swój wiek.

Zmień laptopa. I nie wiem co to "jest gen".

Rafalinda_san
Gramowicz
26/12/2013 13:35

aope nie pisz bzdur. Ja nie mam PC tak samo jak większość moich znajomych. Dużo osób korzysta ze słabych laptopów co nie dadzą rady nawet Trine 2 a co dopiero większym tytułom jak Skyrim czy Wiedźmin, które na dobrym blaszaku wygląda tak jak na obecnych jest genach. A te gry mają juz swój wiek.

Damianuss1
Gramowicz
26/12/2013 13:04

RDR, żałujcie kto nie grał.

marcin-malysza
Gramowicz
26/12/2013 12:51

>> ta killzone lepsze od Halo heheh chyba se jajca robisz a Gearsy to dla mnie gra generacji> :PGearsy to dla ciebie grą generacji? Wcale twój awatar o tym nie świadczy. Dla mnie Gearsy to gra jak CoD, przejść raz i zapomnieć. Fabularnie też podobnie się prezentują. Nie mówię, że są złe <dwie części ograne> ale nadal to gra przeciętna.Halo, z marką stworzoną przez Bungie jest jak z Velve i H-L. Gry dobre ale hype i cała ta fanowska otoczka w okół nich przerośnięte i to w nienaturalny sposób. <subiektywizm, nie linczować mnie za moje własne zdanie :P>Co do tytułów w artykule. 6xSony, 1xMicrosoft, dwie ogólne i te kontrolery ruchu których nie liczę. Chociaż z tych Soniakowskich to tylko Podróż mnie nie rajcuje. Co nie zmienia faktu iż pod względem Exów MS ma słabiznę.Chociaż moją świętą trójcą na PS3 jest nadal zestawienie God of War, MSG4 i seria Uncharted. Tyle zabawy przy tych tytułach, że hej :)

aope
Gramowicz
26/12/2013 12:46
Dnia 26.12.2013 o 12:37, pawbuk napisał:

Chciałbym zobaczyć podobną listę, tylko tym razem gier pecetowych, których zabrakło na konsolach :)

Ale jaki w tym sens? Każdy posiadający konsole posiada też komputer, więc jeśli będzie chciał, to zagra. W Polsce funkcjonuje jakieś idiotyczne albo-albo, jakby nie można było grać i na tym i na tym. Nie znam ani jednego posiadacza konsoli, który nie ograłby pecetowych eksów (chyba, że mu to "optymalizacja" albo błędy wybiły z głowy, a słabych komputerów nie posiadają, oj nie), których w natłoku szrotu walącego na steam jest stosunkowo niewiele z czego wiekszość odpali się na kalkulatorze. W drugą stronę jest już dużo gorzej i w tym przypadku lista ma oczywiście sens.Lista pecetowych eksów miałaby sens wyłacznie w zestawieniu np. z Makami, gdzie wybór to rzeczywiste albo-albo.

LastOrder
Gramowicz
26/12/2013 12:42

Mam PS3 i jak patrzę na listę to jeszcze wiele przedemną.

pawbuk
Gramowicz
26/12/2013 12:37

Najchętniej na PC bym zobaczył pierwszą trójkę tego zestawienia :) Jednak nie jest tak, że nie śpię po nocach żałująć, że nie mam PS3 - na PC jest masa znakomitych gier, w dodatku w znacznie atrakcyjniejszych cenach niż na konsole. Na Steamie, na Originie i na Uplayu mam całą masę fantastycznych gier, które kosztowały po kilkanaście złotych, a w które jeszcze nie zagrałem :DChciałbym zobaczyć podobną listę, tylko tym razem gier pecetowych, których zabrakło na konsolach :)

kaczek93
Gramowicz
26/12/2013 12:31

Pomijając wszystkie głośne konsolowe exclusive''y, mi na PC jako fanowi slasherów zabrakło gry Splatterhouse (o której było z resztą stosunkowo cicho).

kodi24
Gramowicz
26/12/2013 12:28

Albo na odwrot, deal with it (cokolwiek ma to oznaczac w praktyce ^^);

BlazeRl
Gramowicz
26/12/2013 12:08

Fable 2 jeszcze, jedna z najlepszych.

Rafalinda_san
Gramowicz
26/12/2013 12:08

Jeden pecetowy Wiedźmin jest wart więcej niż wszystkie części Uncharted, a co dopiero dwie części przygód Białego Wilka :) Ogralem wszystkie tu wymienione tytuły i TLoU oraz God of War 3 to pozycje warte swych pieniędzy. Brał Gran Turismo jest zrozumialy, konkurencyjny tytuł jest po prostu lepszą grą - deal with it

maxankazuya
Gramowicz
26/12/2013 11:58

> > nudne to sa te crapy od SOny dla fana strzelanin nic nie maja tylko przecietnego> killzone> > :P>> Przecież Killzone > Halo, Gears of War jest co prawda bardzo dobre, ale gorsze od> praktycznie dowolnego exclusiva na PS3. Mówi to człowiek który grał na PS3 i 360 zaledwie> dwa razy i dopiero teraz planuje kupić PS3 ;)ta killzone lepsze od Halo heheh chyba se jajca robisz a Gearsy to dla mnie gra generacji :P

Lilithu
Gramowicz
26/12/2013 11:54

Czego brakuje do tej pory na pc? Hmmm niech pomyślę; jak dla mnie najważniejsze tytuły to:- Fifa Street - nigdy tego nie było na PC, ale może kiedyś się doczekamy;- NBA Street, NBA Home Court; też tego nigdy na pc nie było;- Red Dead Redemption pograł by ; ))- GTA V ale to pewnie kiedyś będzie;najbardziej brakuje mi własnie gier ulicznych typu fifa i nba jakiś...

Piotrek_K
Gramowicz
26/12/2013 10:31

Brak Demon''s Souls, biore za straszny policzek. Przez spora czesc ludzi uwazana za lepsza pozycje od Dark Souls (dla mnie na rowni, najlepiej polaczylbym najlepsze cechy obu gier i stworzyl jedna)Zamiast Journey, dalbym Flower.Oprocz tego, na PC brakuje:- Little Big Planet- seria Ratchet&Clank- Shadow of the Colossus HD (ja wiem, ze to tylko remake, ale gra swietna i powinna sie tu pojawic)

Lukas_172
Gramowicz
26/12/2013 10:31

> nudne to sa te crapy od SOny dla fana strzelanin nic nie maja tylko przecietnego killzone> :PPrzecież Killzone > Halo, Gears of War jest co prawda bardzo dobre, ale gorsze od praktycznie dowolnego exclusiva na PS3. Mówi to człowiek który grał na PS3 i 360 zaledwie dwa razy i dopiero teraz planuje kupić PS3 ;)

Sandro
Gramowicz
26/12/2013 10:13
Dnia 26.12.2013 o 04:54, Panopticon napisał:

Konsole nie dość, że nigdy nie będą oferować nic lepszego pod maską od pieca to jeszcze te gry na wyłączność... spora grupa ludzi kieruje się przy wyborze konsoli właśnie tym

A jeżeli ktoś ma życie prywatne i gry traktuje wyłącznie jako wygodną formę rozrywki to te twoje haniebne wady konsol stają się ich największymi zaletami nad PC.Jeżeli idę na siłownię pobiegać dla relaksu na bieżni to nawet nie domyślasz się jak głęboko mam wszystkich koksów na około, którzy pompują w siebie wszystkie możliwe sterydy i patrzą z pogardą na moje chude ramiona.

maxankazuya
Gramowicz
26/12/2013 09:55

> A co miał Microsoft? Halo i Gears of War. Nudy.nudne to sa te crapy od SOny dla fana strzelanin nic nie maja tylko przecietnego killzone :P

Panopticon
Gramowicz
26/12/2013 04:54

Konsole nie dość, że nigdy nie będą oferować nic lepszego pod maską od pieca to jeszcze te gry na wyłączność... spora grupa ludzi kieruje się przy wyborze konsoli właśnie tym - konsole nie dość, że słabe to jeszcze rujnują rynek gier.

Mackopff
Gramowicz
26/12/2013 03:09

Lol, to właśnie przez te gry warto było kupić konsolę. Jeśli wszystko było by na każdą platformę, to wypuszczanie konsol mijało by się z celem. Nie mam pojęcia czemu tak nazwaliście ten post. Wystarczyło napisać "Najlepsze gry których nie ma na PC"

Dobos
Gramowicz
26/12/2013 02:55

Będzie podobne zestawienie na PC? Od czasów pierwszego Wieśka nie odpaliłem żadnej gry na piecu, jestem ciekaw czy coś mnie ciekawego ominęło :P

kodi24
Gramowicz
26/12/2013 00:41

Gdybym mogl wybrac jedna gre i "podarowac" platformie pc... The Last of Us, zdecydowanie. Wiem, ze wiekszosc wolalaby RDR, ale nie pogardzilibyscie, oo nie ;D

Sandro
Gramowicz
25/12/2013 23:19

The Last of Us. Ten jeden tytuł na PC i nagle wszyscy zapominają o całej reszcie. Red Dead Redemption też świetne. Rockstar mógłby wydać chociażby gołą wersję, bez Undead Nightmare. O Heavy Rain i Uncharted też słyszałem sporo dobrego, ale nie grałem. A brak GTA V jest dla mnie zrozumiały - to tylko kwestia czasu zanim pojawią się zapowiedzi wersji PC. Byłem tego pewien od samego początku i nic się pod tym względem nie zmieniło.

Dragoniasek
Gramowicz
25/12/2013 23:15

Beyond jest niestety słabą grą. Fabuła jest do bólu płytka i liniowa. Kiedyś prawie kupiłem tą grę, ale na szczęście zdążyłem przeczytać pierwsze recenzje. Teraz nie żałuję. Wywaliłbym 200 zł w błoto. I żeby nie było - lubię takie gry-filmy interaktywne, ale poza Heavy Rain i The Walking Dead nie ma chyba równie dobrych produkcji.

Revan91
Gramowicz
25/12/2013 23:13

RDR rzeczywiście super gra, większość od Sony, a akurat PS3 nie mam więc się nie wypowiem.

Eternal101
Gramowicz
25/12/2013 22:56
Dnia 25.12.2013 o 21:34, SiDi napisał:

W tym momencie poszedłem obczaić sobie tę grę i obejrzałem 20 minut gameplaya na gry-online. Ta gra lądują na moim must play ;)

Miło że przyczyniłem się do tego że choćby 1 osoba więcej zainteresowała się tą grą :).

Aquma
Gramowicz
25/12/2013 22:11

Ta lista to powód, dla którego w tej generacji zdecydowałem się na kombo PC+PS3 :p

LESZ3u
Gramowicz
25/12/2013 22:08

PS3 bez wątpienia wygrało tę generację, wystarczy popatrzeć na gry, które pojawiły się w zestawieniu. W zupełności zgadzam się z listą - z ogromną chęcią pograłbym w to na PC. Wydaje mi się, że za rok, dwa kupię jeszcze za jakieś śmieszne pieniądze konsolę, aby nadrobić zaległości.

Ecko09
Gramowicz
25/12/2013 21:57

Red Dead redemption mi jedynie na pc brakuje.

SiDi
Gramowicz
25/12/2013 21:34

>/ciach bo bzdury/ a z PS 3 to Beyond Two Souls i niech ludzie mówią

Dnia 25.12.2013 o 20:16, Eternal101 napisał:

co chcą ta gra była dla mnie bardzo dobra.

W tym momencie poszedłem obczaić sobie tę grę i obejrzałem 20 minut gameplaya na gry-online. Ta gra lądują na moim must play ;)

Dragoniasek
Gramowicz
25/12/2013 21:30

Dlatego najlepiej ograć generację na mocnym PC, pod koniec kupić PlayStation i nadrobić exy, których ceny zejdą w końcu do normalnego poziomu. Po trylogii Uncharted, TLoU i GTA V został mi jeszcze HR. Potem konsola z grami na sprzedaż i upgrade kompa. Piękny scenariusz.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
25/12/2013 21:18

Seria God of War ;/Tego brakuje najbardziej ;/

Bambusek
Gramowicz
25/12/2013 20:47
Dnia 25.12.2013 o 19:11, doctorwho napisał:

Nie chce nic mówić ale mogło by się znaleźć także GTA 5 i Gears of war.

A w momencie zapowiedzi GTA V na PC robić korektę tekstu albo sprostowanie? Po co. Dali gry, których na pewno na piecach nie było i nie bedzie.Ciekawe, czy jest planowany podobny tekst ale w drugą stronę :P

Eternal101
Gramowicz
25/12/2013 20:16

Moim zdaniem RDR to była jedyna gra której naprawdę brakowało mi i zazdrościłem konsolowcom (dopóki nie nabyłem swojego xboxa), a z PS 3 to Beyond Two Souls i niech ludzie mówią co chcą ta gra była dla mnie bardzo dobra.

naczelnyk
Gramowicz
25/12/2013 19:49

Moim zdaniem Last of Us>reszta

Veth
Gramowicz
25/12/2013 19:45

Panowie przydałby się news o tym, że tylko dziś jest LEFT 4 DEAD 2 za darmo na Steam! Sprawdźcie sobie sami :)

Zgreed66
Gramowicz
25/12/2013 19:27

Po tym jak pograłem w Heavy Rain i się zawiodłem to się cieszę, że tego jednak na PC nie ma.Uncharted też w końcu pograłem i pograłbym na PC. No i the last of us. Dużo nie straciłem po tym jak Mortal na PC się pojawił ^.^

Kafar
Gramowicz
25/12/2013 19:26

Miażdżąca dominacja exclusivów Sony. No pogratulować i faktycznie szkoda tych gier. Ale dziwne że nie ma takiego czegoś jak GTA 5 :)Swoja drogą to pokazuje jak ktoś nie ma jeszcze PS3 i nie wie jaką konsolę kupić nowej generacji, niech biegnie szybko kupować PS3. 2 lata grania w same exclusivy będzie ;D

Kadaj
Gramowicz
25/12/2013 19:16

Z tego bym z wielką chęcią przygarnął Uncharted i Heavy Rain, cała reszta mi jakoś obojętna.Za to odczuwam sporo innych braków. : <

doctorwho
Gramowicz
25/12/2013 19:11

Nie chce nic mówić ale mogło by się znaleźć także GTA 5 i Gears of war.

Zekzt
Gramowicz
25/12/2013 19:06

RDR zdecydowanie kupił bym za każde pieniądze [pod warunkiem, ze R* by nie spartolił warstwy technicznej tj optymalizacja, stabilność itp] mimo, że posiadam wersję konsolową.Zwyczajnie chciał bym się wyciągnąć w fotelu przed kompem i nacieszyć podbita rozdzielczością, względnie jakimiś dodatkami w postaci lepszych tekstur i ładniejszej grafiki [jeśli by coś takiego do blaszkowej hipotetycznej wersji dorzucili] i celowaniem za pomocą myszki [bo tu zgadzam się z kolegą wyżej - celowanie padem, o ile dało się po jakimś czasie przeboleć bywało irytujące]Swoja droga - kto wie, może nam R* zrobi jakiś miły prezent i przy okazji zarobi solidną gotówkę w niedalekiej przyszłości właśnie za pomocą RDR w wersji PC :) [bo oprócz tego, że kupili by ja tylko posiadacze komputerów, jestem pewien, ze tacy jak ja co już mają wersję konsolową, a są posiadaczami pcta gamingowego, tez by łyknęli wersję PC]

Inferno0009
Gramowicz
25/12/2013 18:59

Fable 2 na Xbox 360. Ktoś się zapomniał ;p

Sarturias
Gramowicz
25/12/2013 18:57

Red Dead Redemption, zwłaszcza tryb online świetnie sprawdziłby się na PeCetach. Celowanie na konsoli przyprawiało nie raz o irytację.

Shinigami
Gramowicz
25/12/2013 18:33

Sony grzeszy. Jak można wydawać tak dobre gry :D@VojtasPS3 wcale takie drogie nie jest, a będzie jeszcze tańsze. Jak masz znajomych z grami, to wydatek się zwróci :)

Vojtas
Gramowicz
25/12/2013 18:32

W połowę z tych gier zagrałbym z zainteresowaniem - ale żeby mi ich brakowało? Bez przesady. Nie mam czasu, by o tym myśleć. Moja biblioteka Steam/GOG/CDP.pl/Muve wciąż puchnie. :(

Diverso
Gramowicz
25/12/2013 18:28

To żeś rzucił podpałką :P

BS15
Gramowicz
25/12/2013 18:17

the last of us to dlamnie najlepsza gra w jaką grałem jak dotąd gram od psx i nawet ośmielę się myśleć ze to pewno nie tylko dla mnie

X0r3X
Gramowicz
25/12/2013 18:02

Jak dla mnie największą stratą jest The Last of Us. RDR nie jest takie świetne moim zdaniem. Natomiast Uncharted mógłby być spokojnie na 3 miejscu, ale seria świetna, zwłaszcza druga część. Wracając do TLoU, na prawdę to jest GENIALNA gra, szacunek dla twórców. Historia, mechanika, grafika, udźwiękowienie. Poprowadzenie tego wszystkiego, mistrzostwo.

czaki222
Gramowicz
25/12/2013 17:57

Mnie tylko brakowało Journey. Ale i tak się to świetnie ogladało na YT. 3 godziny, ale praktycznie film!

Feallan
Gramowicz
25/12/2013 17:57
Dnia 25.12.2013 o 17:53, Henrar napisał:

Dominacja gier od Sony :O

A co miał Microsoft? Halo i Gears of War. Nudy.

Henrar
Gramowicz
25/12/2013 17:53

Dominacja gier od Sony :O