Wyciekła cała fabuła The Flash. Ujawnia losy Supermana Henry'ego Cavilla

Radosław Krajewski
2022/06/22 15:50

Solowe przygody Flasha namieszają w uniwersum DC Comics.

Warner Bros. wciąż nie wie, co zrobić z Flashem. Film jest już w całości nakręcony, ale przez sytuację z Ezrą Millerem, nie wiadomo, czy produkcja doczeka się premiery w obecnym kształcie. Prezes David Zaslav podjął decyzję, że współpraca z aktorem dobiegnie końca, ale wciąż nie wiadomo, jaki los czeka The Flash. Jakby tego było mało, do sieci wyciekł cały opis fabuły filmu, który ujawnia pomysł DC Comics na zrestartowanie uniwersum. Znamy również ostateczny los Supermana granego przez Henry’ego Cavilla.

Wyciekła cała fabuła The Flash. Ujawnia losy Supermana Henry'ego Cavilla

UWAGA! Poniżej znajdują się spoilery dotyczące filmu Flash

Historia rozpoczyna się atakiem terrorystycznym, w którym przestępcy schronili się w szpitalu. Szkarłatny Sprinter rusza do akcji, a wraz z nim Batman Bena Afflecka i Wonder Woman Gal Gadot. Sekwencja z niepełną Ligą Sprawiedliwości, pozbawioną Supermana, Cyborga i Aquamana, trwa tylko kilka minut. Relacje Barry’ego Allena z Brucem Waynem pogłębiliby się od ostatniego filmu. Po udanej akcji ratunkowej Mroczny Rycerz oferuje swojemu młodszemu koledze bardzo ważną radę. Gdy Flash wyjawia mu, że mógłby się cofnąć w czasie, aby uratować swojego ojca z więzienia, tak jak zrobił to w Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera (potwierdza to, że właśnie ta wersja filmu jest uważana za kanoniczną), Batman ostrzega go, że może mieć to katastrofalne konsekwencje dla całego wszechświata.

Barry jednak ignoruje jego radę i w akcie desperacji, aby uratować ojca przed więzieniem i matkę przed śmiercią, wyrusza w podróż przez Speed Force, zastanawiając się, jak uratować swoich rodziców. Pędząc z prędkością światła do przeszłości, widzi dziwne zjawisko, które nie jest niczym niezwykłym w wirze czasu. Potworne stworzenie przygląda mu się i rusza za nim w pościg, ale zanim dotrze do bohatera, Flash jest już na miejscu. Przynajmniej tak mu się zdaje i po omdleniu Barry’ego, widzowie dowiadują się, że jest rok 2013.

W przeszłości Barry staje twarzą w twarz ze swoją młodszą wersją. Ezra Miller gra obie wersje tej postaci. Barry z 2013 roku nie posiada jeszcze mocy Sprintera. Żyje również jego matka, a Barry z przyszłości postanawia, że najlepszym sposobem na jej uratowanie będzie nauczenie młodszej wersji korzystania ze Speed Force. Tak się składa, że jest to dokładnie ten dzień, w którym Barry zyskuje swoje moce, więc udają się do laboratorium i przygotowują wersję z przeszłości, na uderzenie pioruna. Nie wszystko idzie jednak po ich myśli, ponieważ Barry z przyszłości stoi na drodze wybuchu i obaj zostają trafieni. Flash traci swoje moce, ale zyskuje je Barry z przeszłości. Wersja z przyszłości musi odzyskać swoje moce, jeżeli chce wrócić do swoich czasów.

Flash z przyszłości wie, że ma poważne problemy, dlatego postanawia odnaleźć członków Ligi Sprawiedliwości. Problem w tym, że superbohaterska drużyna jeszcze nie istnieje. Superman ma problemy z rządem USA, Wonder Woman wciąż jest na Themyscirze, a Aquaman jest tylko mitem. Barry może liczyć wyłącznie na pomoc Bruce’a Wayne’a, więc obaj Allenowie wyruszają do posiadłości Batmana. Wierzą, że na miejscu spotkają Mrocznego Rycerza Bena Afflecka, ale posiadłość nie wygląda tak samo jak wcześniej. Posiadłość jest identyczna, jak w filmie o Batmanie w reżyserii Tima Burtona, a kiedy znajdują Bruce’a, okazuje się starszym panem z siwą brodą i rozczochranymi włosami. Barry wyjaśnia, co się stało, a Batman odkrywa, że Flash podróżując w czasie, zniszczył linie czasowe, dlatego teraz znajduje się w niewłaściwej rzeczywistości.

Tego samego dnia, gdy Barry zyskał swoje moce, generał Zod po raz pierwszy najechał na Ziemię. Michael Shannon powraca do roli złoczyńcy z Człowieka ze Stali, a obie wersje Flasha decydują, że muszą dostać się do Supermana, który może pomóc w sprowadzeniu Barry’ego z powrotem do domu. Pomaga im Batman, który dowiaduje się, że wiele linii czasu zaczęło się zbiegać. Odkrywa również, gdzie przetrzymywany jest Superman (który w poprzedniej linii czasu nigdy nie został uwięziony). Na miejscu cała trójka odnajduje nie Supermana, ale Supergirl.

GramTV przedstawia:

Okazuje się, że Superman zginął w drodze na Ziemię. Zamiast niego dotarła jego kuzynka, która zamierza powstrzymać Zoda, jednak to się nie uda, bez odzyskania mocy Flasha. Podobnie jak w komiksie Flashpoint, Mroczny Rycerz postanawia przypiąć Barry’ego do elektrycznego krzesła na szczycie swojej posiadłości podczas burzy. Chłopak zostaje porażony piorunem, ale nie odzyskuje mocy. Przygnębiony, zaczyna tracić nadzieję. Pomaga mu Supergirl, która wraz z nim wznosi się wysoko w niebo. Kolejna błyskawica zdaje się zabić Barry’ego, ale pomaga mu Barry z przeszłości, który dotyka swoją starszą wersję i nagle odzyskuje moce.

UWAGA! Poniżej znajdują się spoilery dotyczące filmu Flash, Wyciekła cała fabuła The Flash. Ujawnia losy Supermana Henry'ego Cavilla

Cała czwórka udaje się na konfrontację z Zodem. Barry z przyszłości zakłada nowy kostium, zaś młodsza wersja przywdziewa jeden ze zmodyfikowanych kostiumów Batmana. Zod żąda sprowadzenia Supermana, ale nikt nie wie, o co mu chodzi. Zabija więc generała Swanwicka, który jest Martian Manhunterem, i włącza maszynę znaną z filmu Zacka Snydera. Rozpoczyna się wielka bitwa, w której Zod ostatecznie zostaje pokonany. Choć obyło się bez ofiar wśród mieszkańców Metropolis, to ciężko ranny zostaje Batman. Barry z przyszłości przeprasza go, za wciągnięcie w tę bitwę. Bruce wyraża jednak wdzięczność, że chłopak przypomniał mu, co oznacza bycie superbohaterem. Wydaje się, że Batman umiera.

Flash nie zapomina o pierwotnej misji i odkrywa, że aby uratować swoją matkę, musi usunąć wszystkie puszki sosu pomidorowego ze sklepu spożywczego, który odwiedziła przed swoją śmiercią. W rezultacie matka Barry’ego nie gotowała obiadu, gdy stała się ofiarą morderstwa, co powstrzymuje całe wydarzenie. Flash postanawia jednak nie ingerować dalej w linię czasową i odkłada wszystkie puszki z powrotem. Tragiczne wydarzenie ma swój wzruszający moment. Szkarłatny Sprinter wraca do 2022 roku, ponownie podróżując przez Speed Force. Odkrywa, że stwór, którego wcześniej widział, jest potworną wersją samego siebie z przyszłości. Gdyby tego nie naprawił, Barry z przeszłości zostałby zepsuty i doszłoby do kryzysu we wszechświecie. Tym samym postanawia zaakceptować śmierć swojej matki i pomóc ojcu wydostać się z więzienia.

Wygląda na to, że podróż Allena w czasie nie narobiła żadnych szkód i wszystkie zmiany zostały cofnięte. Barry odkrywa również dowody, które mogą oczyścić jego ojca ze wszystkich zarzutów. Nagle pojawia się ten sam samochód, który wcześniej prowadził Bruce Wayne Bena Afflecka, lecz tym razem siedzi w nim bohater grany przez Michaela Keatona. Pojawia się też Supergirl, choć żadne z nich nie powinno być w tej rzeczywistości. Barry nie wie, co się dzieje i jest przekonany, że śmierć matki powinna naprawić linię czasową. Żadne z nich nie wie, co robią w tym świecie.

W scenie po napisach Barry pomaga Aquamanowi Jasona Momoy wyjść z baru, po tym jak Arthur Curry wypił za dużo. Pędząc do domu, by złapać coś, co może otrzeźwić jego towarzysza, nagle na jego komputerze pojawia się sygnał alarmowy. Jest to wiadomość wideo od Batmana Bena Afflecka. Błaga Flasha o pomoc, dając jasno do zrozumienia, że musi zostać uratowany po tym, jak bohater zmienił oś czasu i zniszczył jego rzeczywistość. W krótkiej scenie nie zostaje wyjaśniona cała mechanika powrotu Afflecka i komunikacji z Flashem z innego wymiaru, ale najwyraźniej jest to wprowadzenie do Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach.

Reżyserem The Flash jest Andy Muschietti, twórca horrorów Mama oraz dwóch części To. W obsadzie znaleźli się: Ezra Miller, Ben Affleck, Michael Keaton, Kiersey Clemons, Maribel Verdu, Ron Livingston oraz Sasha Calle. Film pojawi się w kinach 23 czerwca 2023 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!