Władca Pierścieni z gwiazdami lat 80. Harrison Ford jako Aragorn, kto jako Gandalf?

Radosław Krajewski
2024/02/25 14:00
2
0

Sztuczna inteligencja ponownie zaskoczyła, tym razem obsadzając popularnych aktorów lat 80. w ekranizacji Władcy Pierścieni.

Jeszcze pod koniec lat 70. ubiegłego wieku Władca Pierścieni doczekała się animowanej adaptacji. Produkcja nie cieszyła się wielką popularnością, ale gdyby więcej fanów powieści Tolkiena obejrzało tamten film, może pierwszą aktorską ekranizację Drużyny Pierścienia zobaczylibyśmy już kilka lat później. Z takiego założenia wyszedł jeden z fanów, który za pomocą sztucznej inteligencji wygenerował obsadę Władcy Pierścieni, gdyby film powstał w latach 80. XX wieku. Zabrakłoby więc Elijaha Wooda, Iana McKellena, czy Viggo Mortensena, którzy zostaliby zastąpieni przez ówczesne gwiazdy kina.

Władca Pierścieni z gwiazdami lat 80. Harrison Ford jako Aragorn, kto jako Gandalf?

Władca Pierścieni – gwiazdorska obsada ekranizacji z lat 80. według AI

Na poniższych zdjęciach możemy zobaczyć wielu znanych aktorów, którzy zostali przypisani do konkretnych postaci z Władcy Pierścieni. Sean Connery pojawia się jako Gandalf, co ma jak najbardziej sens, biorąc pod uwagę, że aktor otrzymał propozycję zagrania słynnego czarodzieja w adaptacji Petera Jacksona. Ponadto we Frodo wciela się Michael J. Fox, a Aragornem miałby zostać Harrison Ford. Największym druhem Froda, czyli Samwisem Gamgeem miałby być John Cusack, w Boromira wcieliłby się Richard Gere, a w Galadrielę Meryl Streep.

GramTV przedstawia:

Jednym z najważniejszych aspektów sukcesu trylogii Władcy Pierścieni od Petera Jacksona jest bez wątpienia obsada. Niemal żaden z aktorów występujących w filmie nie był uważany za wielką gwiazdę filmową przed ich występem w tej serii. Jest to kluczowa różnica między filmem a poniższymi przykładami aktorów, którzy mieliby zagrać w ekranizacji Władcy Pierścieni w latach 80.

Władca Pierścieni – gwiazdorska obsada ekranizacji z lat 80. według AI, Władca Pierścieni z gwiazdami lat 80. Harrison Ford jako Aragorn, kto jako Gandalf?
Foto: AI/lotrology
Foto: AI/lotrology
Foto: AI/lotrology
Foto: AI/lotrology
Foto: AI/lotrology
Foto: AI/lotrology
Foto: AI/lotrology
Foto: AI/lotrology
Foto: AI/lotrology
Komentarze
2
JaJestemRafał
Gramowicz
25/02/2024 21:19

Boromir i Aragorn powinny być zamienieni. A Brian Blessed jako Gimli to byłoby cudo

MisticGohan_MODED
Gramowicz
25/02/2024 14:10

Sean Connery by się sprawdził.