W Wiedźmin: Stary Świat zawalczymy również z gryfem. Pokazano figurkę i kartę

Mikołaj Ciesielski
2021/04/29 16:45

Bestiariusz planszowego Wiedźmina nadal się powiększa.

W Wiedźmin: Stary Świat zawalczymy również z gryfem. Pokazano figurkę i kartę

Go on Board oraz CD Projekt RED cały czas podgrzewają atmosferę wokół gry planszowej Wiedźmin: Stary Świat. Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda rozgrywka dla dwóch osób, a także przyjrzeć się strzydze, która będzie jednym z potworów, z którymi będziemy mogli stoczyć pojedynek w planszowym Wiedźminie. Natomiast dziś dowiedzieliśmy się, że do bestiariusza dołączyła kolejna znana bestia – Gryf.

Gryfy to skrzyżowanie lwa i orła. Coś będące połączeniem dwóch nadzwyczaj niebezpiecznych drapieżników może być tylko… śmiertelnie niebezpieczne! Wiedźmiński miecz nie zawsze jest w stanie zatrzymać ostry dziób pikującego gryfa, więc lepiej zaopatrzyć się przed walką w coś więcej. Jaką broń zabralibyście ze sobą na polowanie na Gryfa?” – głosi opis udostępniony przez wydawnictwo Go on Board.

Podobnie jak w przypadku prezentacji innych potworów, tak i tym razem oprócz powyższego opisu otrzymaliśmy również zestaw grafik, prezentujących figurkę oraz kartę wspomnianego monstrum. Możemy więc zobaczyć, jak Gryf będzie prezentował się w planszowym Wiedźminie i trzeba przyznać, że zarówno same ilustracje, jak i statuetka ponownie wyglądają naprawdę bardzo dobrze, a po pomalowaniu figurka z pewnością będzie robić jeszcze większe wrażenie.

Na koniec przypomnijmy, że Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa dla od 2 do 5 graczy. Podczas zabawy uczestnicy będą przemierzać rozległą mapę, wykonywać intrygujące zadania, polować na potwory, a także toczyć pojedynki z innymi wiedźminami. Premiera gry jest zaplanowana na kwiecień 2022 roku. Natomiast już na początku maja poznamy dokładną datę rozpoczęcia kampanii crowdfundingowej, która w naszym kraju będzie odbywać się za pośrednictwem platformy zagramw.to.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!