W Wiedźmin: Stary Świat zmierzymy się ze strzygą. Zobaczcie figurkę i kartę

Mikołaj Ciesielski
2021/04/26 14:55

W planszowym Wiedźminie nie zabraknie jednego z najbardziej znanych potworów.

W Wiedźmin: Stary Świat zmierzymy się ze strzygą. Zobaczcie figurkę i kartę

W zeszłym tygodniu mogliśmy wreszcie zobaczyć, jak wygląda rozgrywka w grze planszowej Wiedźmin: Stary Świat. Autor, Łukasz Woźniak, zaprezentował nam wariant 2-osobowy, ale jeszcze przed startem kampanii crowdfundingowej zobaczymy, jak przebiega zabawa dla 3 graczy. Tymczasem wydawnictwo Go on Board postanowiło pokazać kolejnego potwora, z którym zmierzymy się w planszowym Wiedźminie. Okazuje się, że w „Starym Świecie” będziemy mieli okazję stoczyć pojedynek ze strzygą.

Potrzeba silnej, podsyconej nienawiścią klątwy, by powołać do istnienia strzygę. Ten pokryty gadzią łuską potwór stanowi nie lada wyzwanie nawet dla potężnych wiedźminów. Strzygę można zabić lub odczarować, jednak tylko najodważniejsi, lub najgłupsi, zdecydują się na to drugie rozwiązanie” – czytamy w opisie udostępnionym przez wydawnictwo Go on Board.

Jak wspomnieliśmy w tytule tej wiadomości, opublikowano nie tylko powyższy opis, ale też figurkę oraz kartę, prezentującą strzygę. Możemy więc zobaczyć, jak wspomniane monstrum będzie wyglądało w planszowym Wiedźminie. Trzeba przyznać, że zarówno ilustracja, jak i statuetka, podobnie jak w przypadku prezentowanych wcześniej potworów, wykonane są z dbałością o każdy detal, a fani malowania figurek będą mieli przy strzydze spore pole do popisu.

Przypomnijmy, że Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa dla od 2 do 5 graczy. Podczas zabawy uczestnicy będą przemierzać rozległą mapę i wykonywać intrygujące zadania, polować na potwory, a także toczyć pojedynki z innymi wiedźminami. Premiera gry jest zaplanowana na kwiecień 2022 roku. Na początku maja poznamy dokładną datę rozpoczęcia kampanii crowdfundingowej, która w naszym kraju będzie odbywać się za pośrednictwem platformy zagramw.to.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!