Według twórcy Helldivers 2 „trzeba sobie zasłużyć na prawo do monetyzacji”

Patrycja Pietrowska
2024/02/12 13:45
0
0

Prezes Arrowhead Game Studios o mikrotransakcjach w Helldivers 2.

Helldivers 2 zaliczyło niezwykle udany start “przebijając szacunki” twórców. Mimo tego, że gra boryka się między innymi z problemami związanymi z działaniem serwerów, uplasowała się na pierwszym miejscu aktualnej listy bestsellerów platformy Steam. Tymczasem prezes Arrowhead Game Studios postanowił zabrać głos w sprawie mikrotransakcji.

Według twórcy Helldivers 2 „trzeba sobie zasłużyć na prawo do monetyzacji”

Według prezesa Arrowhead Game Studios “trzeba sobie zasłużyć na prawo do monetyzacji”

Helldivers 2 cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem graczy. W sklepie gry dostępne są przedmioty, które można zakupić za walutę premium, jednak można ją także zdobyć poprzez rozgrywkę – bez wydawania prawdziwych pieniędzy. Jeden z fanów produkcji na platformie X (dawny Twitter) postanowił pochwalić podejście twórców do tematu monetyzacji, co spotkało się z odpowiedzią prezesa Arrowhead Game Studios.
“Trzeba sobie zasłużyć na prawo do monetyzacji” – naprawdę w to wierzę. Jeżeli ludzie chcą wspierać ten tytuł, mają taką opcję, ale nigdy nikogo do tego nie zmuszamy. – oznajmił na platformie X Johan Pilestedt.
Jestem stronniczy, ale naprawdę staraliśmy się, aby nie było to pay 2 win, mimo że elementy różnią się funkcjonalnością. Jedynym przedmiotem p2w jest rewolwer – dzięki któremu wygrasz każdy konkurs na “fajną broń”. Drobnym problemem jest to, że nie jest aż tak dobry. – dodaje prezes Arrowhead Game Studios w innym poście.
Na koniec przypominamy, że w Helldivers 2 zagramy jedynie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Gra zadebiutowała 8 lutego 2024 roku.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!