Helldivers 2 z wynikami sprzedaży. Sony nie spodziewało się tak dużego sukcesu

Mikołaj Ciesielski
2024/02/11 14:00
2
0

Najnowsza produkcja Arrowhead Game Studios zaliczyła naprawdę udany start.

Helldivers 2 może pochwalić się świetnymi wynikami aktywności na Steam. Okazuje się jednak, że deweloperzy mają jeszcze jeden powód do radości. Mowa tutaj oczywiście o liczbie sprzedanych egzemplarzy. Dyrektor generalny Arrowhead Game Studios pochwalił się bowiem pierwszymi wynikami wspomnianej produkcji.

Helldivers 2 z wynikami sprzedaży. Sony nie spodziewało się tak dużego sukcesu

Helldivers 2 „przebija szacunki”. Twórcy potwierdzają świetne wyniki sprzedaży

Johan Pilestedt poinformował za pośrednictwem portalu społecznościowego X, że sprzedaż Helldivers 2 osiągnęła już około milion egzemplarzy. Dyrektor generalny Arrowhead Game Studios został również zapytany, kiedy Sony pochwali się oficjalnymi wynikami wspomnianej produkcji. Deweloper stwierdził, że „ciężko powiedzieć” i dodał, że nigdy nie rozumiał, dlaczego miałaby to być tajemnica.

Pilestedt ujawnił również, że Helldivers 2 „przebija szacunki”. Wygląda więc na to, że Sony nie spodziewało się, że najnowsza produkcja Arrowhead Game Studios zaliczy tak udany start. Szef wspomnianego zespołu ujawnił również, że gra radzi sobie dobrze nie tylko na Steam, ale również na PlayStation 5, ponieważ liczba graczy na obu platformach rozkłada się mniej więcej po połowie.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Helldivers 2 dostępne jest wyłącznie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5. Najnowsza produkcja Arrowhead Game Studios otrzymała już ponad 20 tysięcy recenzji na Steam, z czego 77% to opinie pozytywne.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
dariuszp
Gramowicz
12/02/2024 07:33

To jest tak. Gra wygląda fenomenalnie. Nocne misje z robotami miały klimat. Gra się bardzo przyjemnie. Ale...

No właśnie jest ale...

... ale w grze jest sklep i obawiam się że nie będzie to tylko kosmetyka

... system progresji jest całkowicie do dupy bo trzeba odblokowywać rzeczy których się nie chce

... jest "premium" progresja i to mnie martwi

... serwery jak w każdej grze online na początku są całkowicie do dupy

... jak Was rozłączy to np. tracicie dobre 30 minut progressu na misji i macie za to ABSOLUTNIE NIC a rozłącza często i nie ma opcji powrotu do misji po rozłączeniu

... wciskanie sekwencji strzałem żeby np. wezwać desant by nas zabrał jest OK ale... każda umiejętność tego wymaga... w środku walki.

... gra niejasno komunikuje noobom co trzeba robić przez co np. prawie 40 minut męczyłem się z idiotami którzy siedzieli i walczyli z falami potworów gdzie mieliśmy iść do lotniskowca i jeżeli odszedłem od nich to w końcu coś mnie zabiło a zostawanie z nimi było bez sensu, dopiero udało się ledwo skończyć misję bo dotarłem w końcu do landingu a idioci zginęli i ich wezwałem obok siebie

... gra niby kosztuje 160zł ale już są dodatki za kolejne 100zł co mnie odrzuca i te dodatki macie na 5 minut z tego co widziałem bo zaraz odblokowujecie lepsze pancerze

W skrócie pograłem 2h i zdecydowałem się jednak grę oddać. Po prostu w tej chwili zakup jej to błąd. Może za kilka miesięcy jak poprawią serwery, mniej ludzi będzie się dobijać i poprawią to i owo i przy okazji będzie można spojrzeć gdzie zmierzają z tym "premium":.

maszynypancerne
Gramowicz
11/02/2024 21:50

Świetna gra i zabawa! Klimat i chęć kolejnej misji. Jak ktoś na ps5 to zapraszam Ulfhednar_82PL