Twórcy World of Tanks wycofują się z Rosji i Białorusi

Mikołaj Ciesielski
2022/04/04 14:37
0
0

Firma Wargaming poinformowała, że nie będzie „posiadać, ani prowadzić interesów” na terenie wspomnianych państw.

Twórcy World of Tanks wycofują się z Rosji i Białorusi

Od rozpoczęcia inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę minął ponad miesiąc. Od tego czasu wiele firm wycofało swoje produkty i usługi zarówno z rosyjskiego, jak i białoruskiego rynku. Okazuje się, że na podjęcie podobnych kroków zdecydował się Wargaming (twórcy World of Tanks i World of Planes) – białoruska firma, której główna siedziba znajduje się obecnie w Nikozji na Cyprze.

Przez kilka ostatnich tygodni Wargaming przeprowadzał strategiczną rewizję swoich operacji biznesowych na świecie. Efektem jest decyzja, że nie będziemy posiadać, ani prowadzić interesów w Rosji i Białorusi. Efektywnie od 31 marca firma przetransferowała swoje gry w Rosji i Białorusi do lokalnie zarządzanej firmy Lesta Studio, która nie jest już powiązana z Wargamingiem” – czytamy w informacji prasowej.

Przedstawiciele Wargaming podkreślają, że podjęte kroki nie wiążą się z otrzymaniem żadnych korzyści zarówno teraz, jak i w przyszłości. Co więcej, firma spodziewa się, że decyzja przyniesie „znaczące straty.

W okresie przejściowym wszystkie nasze gry pozostaną dostępne w Rosji i Białorusi, operacjami bieżącymi zajmie się nowy właściciel. Wargaming rozpoczął również proces zamykania biura w Mińsku. Odbywa się on w pełnym poszanowaniu prawa. Dyrektorzy produktów i usług spotkają się ze swoim zespołami, aby przedyskutować wpływ decyzji na poszczególne działy” – informuje firma.

W tym miejscu należy podkreślić, że wspomniane w informacji prasowej biuro w Mińsku jest głównym biurem projektowym studia Wargming, działającym od 1998 roku.

Zapewniane są odprawy i jak najszersze wsparcie dla pracowników dotkniętych zmianami.
Pomimo istoty tej decyzji, Wargaming jest pewny swojej przyszłości i zobowiązujemy się do dostarczania naszym graczom wysokiej jakości gier
” – podsumowuje Wargaming.

Na koniec warto takze przypomnieć, że kilka tygodniu temu Wargaming zwolnił dyrektora kreatywnego, który publicznie poparł inwazję wojsk rosyjskich na Ukrainę. Twórcy World of Tanks poinformowali wówczas również, że przekazali ponad milion dolarów na pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!