Battlefield 2042 ze zmianami. DICE kończy wsparcie dla jednego z trybów

Mikołaj Ciesielski
2022/05/25 08:35

Deweloperzy omówili najbliższą przyszłość najnowszej odsłony serii Battlefield.

Battlefield 2042 ze zmianami. DICE kończy wsparcie dla jednego z trybów

Zgodnie z zapowiedzią już na początku czerwca w Battlefield 2042 ma ruszyć 1. sezon rozgrywek. Studio DICE postanowiło więc podsumować nadchodzące zmiany. W tym celu twórcy opublikowali materiał wideo, a także udostępnili nowy post na oficjalnym forum Electronic Arts. Deweloperzy nie tylko omówili przyszłość gry, ale również oficjalnie potwierdzili, że kończą wsparcie dla jednego z trzech głównych trybów gry Battlefield 2042. Mowa tutaj oczywiście o inspirowanym Escape from Tarkov module Hazard Zone.

Kończymy przyszły rozwój trybu Hazard Zone. W trakcie całego procesu rozwoju wszyscy w zespole mieliśmy wielkie ambicje i wielkie nadzieje związane z tym nowym doświadczeniem w świecie Battlefield” – czytamy we wpisie na wspomnianym forum.

Jako pierwsi podnosimy ręce do góry i przyznajemy, że [Hazard Zone – dop. red.] nie znalazł odpowiedniego miejsca w Battlefield 2042 i że odniesiemy ogromne korzyści, jeśli skupimy się na trybach, w które najbardziej się angażujecie” – dodają deweloperzy.

DICE informuje, że mapy, które trafią w przyszłości do Battlefield 2042, nie będą wspierać Hazard Zone. Sam tryb będzie jednak nadal aktywny, a deweloperzy zapewniają, że będą starać się eliminować różnego rodzaju błędy, na które gracze będą natrafiać podczas rozgrywki we wspomnianym wariancie.

Na koniec przypomnijmy, że Battlefield 2042 jest dostępny na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat produkcji studia DICE, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja Battlefield 2042. Jedno słowo: Rozczarowanie.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Kafar
Gramowicz
25/05/2022 08:37

Całkowita żenada to co dzieje się i stało z BF'em. I piszę to jako wielki fan który czekał na ten tytuł. Chociaż nie głupi fan bo nie kupiłem gry, gdyż brałem pod uwagę że to EA i DICE :P który od dawna nie radzi sobie dobrze.