Twórca XDefiant o silniku gry. „Jest naprawdę świetny, ale wymaga dużo pracy”

Patrycja Pietrowska
2024/07/08 09:50
0
0

Mark Rubin odniósł się do zarzutów o przedwczesne wydanie XDefiant.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że XDefiant posiada już naprawdę pokaźną bazę graczy. Wystartował również pierwszy sezon rozgrywek, a deweloperzy wprowadzili między innymi nową frakcję znaną z Rainbow Six Siege. Teraz jeden z twórców odniósł się w mediach społecznościowych do kwestii problematycznego silnika gry, a także zarzutów o przedwczesne wydanie darmowej strzelanki przez Ubisoft.

XDefiant
XDefiant

Mark Rubin wyjaśnia, czemu w XDefiant występuje tak wiele błędów

XDefiant boryka się od momentu premiery z różnorodnymi błędami. Część fanów zasugerowała w mediach społecznościowych, że może to mieć związek z przedwczesnym wydaniem gry. Do tej kwestii postanowił odnieść się jeden z twórców, Mark Rubin, wyjaśniając, że przyczyna leży gdzie indziej.

Mamy silnik, który do tej pory był jedynie do gier MMO. Dlatego cała infrastruktura dla FPS-ów musiała zostać zbudowana od nowa. […] Pracujemy nad rozwojem nowych technologii na silniku, który został zaprojektowany do czegoś innego. Jest naprawdę świetny, ale wymaga dużo pracy, a wraz z tym pojawia się wiele błędów, które inne silniki już przepracowały. Nie jesteśmy istniejącą od 20 lat strzelanką. Jeśli podoba Ci się to, co staramy się zrobić, zostań, a zobaczysz, że sytuacja się poprawi i pojawią się nowe funkcje. – wyjaśnił Mark Rubin na platformie X.

Deweloperzy nie zamierzają zatem składać broni, a sam Mark Rubin zachęca graczy do pozostania przy XDefiant. Z drugiej strony jednak deweloper dość dobitnie stwierdził, że „jeżeli gra nie jest dla ciebie, nie ma problemu, możesz w nią nie grać”.

Kultowe światy Ubisoftu walczą o prymat w dynamicznej pierwszoosobowej grze walki na arenie. Wybierz swoją postać spośród frakcji pochodzących z popularnych serii Ubisoftu i wykorzystaj ich wyjątkowe zdolności w dynamicznej akcji, opartej o klasy. Szlifuj swojego defianta poprzez wysoko personalizowane konfiguracje, rozwijaj swoje umiejętności i stwórz najlepszego agenta bojowego. – czytamy w opisie gry XDefiant.

GramTV przedstawia:

Na zakończenie przypomnijmy, że XDefiant zadebiutował 21 maja 2024 roku. Darmowa strzelanka od Ubisoftu jest dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!