Twórca God of War uderza w krytyków kobiecych postaci Marvela. „To obrzydliwe”

Radosław Krajewski
2022/09/14 11:50
6
0

David Jaffe w serii postów uderzył w osoby krytykujące produkcje z kobiecymi bohaterkami Marvela, nazywając ich mizoginistami.

Mogłoby się wydawać, że obecna publika gotowa jest na filmy i seriale poświęcone kobiecym superbohaterkom. Najwyraźniej pewną grupą osób to przerasta i regularnie krytykują takie produkcje, za samo poświęcenie ekranowego czasu kobiecym postaciom. Do sprawy postanowił odnieść się David Jaffe, czyli popularny twórca God of Wara. W serii postów na Twitterze, nie przebierając w słowach, skomentował toksyczne zachowanie widzów Marvela.

Twórca God of War uderza w krytyków kobiecych postaci Marvela. „To obrzydliwe”

Sprawa ma swój początek sprzed kilku dni, kiedy wcielająca się w Kapitan Marvel, Brie Larson, w rozmowie dla Variety, krótko odpowiedziała na pytanie, jak długo ma zamiar jeszcze grać w superbohaterskich produkcjach. Aktorka przyznała, że nie wie i zapytała się, czy ktokolwiek chce ją zobaczyć ponownie w tej roli. Na reakcję widzów nie trzeba było długo czekać i kolejny raz skrytykowali Larson za lekceważący sposób odpowiedzi.

Wczytywanie ramki mediów.

W obronie gwiazdy stanął Jaffe, który przyznał, że Brie Larson nie potrzebuje uwielbienia od „niedorozwiniętych geeków”.

Mogą powiedzieć, że Kapitan Marvel to zły film, ale prawda jest taka, że nie lubią Brie, bo oni ją nie obchodzą. Nie zabiega za ich sympatią. Nie potrzebuje ich uwielbienia. Nie pocałuje paskudnego kręgu niedorozwiniętych geeków, więc nienawidzą ją za to.

Wczytywanie ramki mediów.

Nienawidzą Czarnej Wdowy, She-Hulk, Ms. Marvel i Kapitan Marvel, czyli silnych kobiet, które nie tęsknią za męską aprobatą. Kochają za to Scarlet Witch, która dosłownie niszczy wszechświaty, ponieważ nie może mieć mężczyzny, którego kocha. Nie dostrzegacie tu wzorca? To mizoginia i jest obrzydliwa.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Część komentujących pod postami wytknęła Jaffe’owi, że nie wszystkie produkcje z superbohaterkami są dobre. Podali przykład Wonder Woman 1984, gdzie pierwsza część była bardzo udana, ale kontynuacja pozostawiła już wiele do życzenia. Twórca gier postanowił doprecyzować, kogo uważa za „mizogina”.

Tak, ale zgubiliście sedno sprawy. Ponieważ nie mówię, że jesteście jawnie mizoginami, w tym sensie, że chodzicie w koszulce z napisem, że nienawidzicie kobiet. To konsekwentne nękanie i uderzanie w treści skoncentrowanych na geekach, które nazywasz kulturą „woke”, a które są częścią rasizmu, mizoginii i homofobii.

Jeff po wielu tłumaczeniach zamieścił kolejne dwa wpisy, które wyjaśniają, że nie wszystkie osoby, które krytykują filmy z kobiecymi bohaterkami, są od razu mizoginami i rasistami. Twórcy chodziło jedynie o te osoby, które tych samych problemów nie dostrzegają w produkcjach z mężczyznami.

Hejtowanie tych konkretnych produkcji z MCU nie czyni was mizoginami i rasistami. Głośne i nieustające krytykowanie tych produkcji z kobietami w roli głównej przy przeważnie zachowywanej ciszy wobec równie złych filmów z mężczyznami sprawie, że jesteście mizoginami.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
6
Ray
Gramowicz
15/09/2022 09:29

Brie Larson nie obchodzi co ludzie o niej myślą? Jeśli kogoś to nie obchodzi, to zazwyczaj po prostu na ten temat się nie wypowiada i nie zawraca sobie tym głowy. Brie niestety jest wojującą feministką i nie raz jechała po ludziach, więc skąd zdziwienie że mało kto ją lubi. Ba, nawet aktorzy, którzy z nią pracowali jej nie lubią.

ZubenPL
Gramowicz
14/09/2022 14:48

"Nienawidzą Czarnej Wdowy, She-Hulk, Ms. Marvel i Kapitan Marvel, czyli silnych kobiet, które nie tęsknią za męską aprobatą."

Czarna wdowa to przecież najbardziej lubiana i najpopularniejsza postać kobieca w MCU xD Co do Kapitan Marvel to po prostu postać o charakterze którego niewiele lubi, a jej solowy film był nudnym i przewidywalnym filmem pod schemat a sama postać jest nieciekawa i fatalnie napisana. Zresztą już komiksowej wersji chyba nikt nie lubił bo nigdy marvel na nią pomysłu nie miał. Jakoś nie widziałem by ludzie hejtowali takie silne kobiece postacie Ripley z serii o obcym bo po prostu były dobrze napisane. Ta samo postać Daenerys była lubiana pomimo wielu wad tej postaci bo po prostu była dobrze napisana(może po za ostatnimi sezonami) wielowymiarową postacią i ludzie ją polubili w trakcie oglądania serialu. Nawet Ciri jest lubiana czy Czarna Mamba z Kill Billa bo to po prostu dobrze napisane kobiece postacie z pomysłem. A to że Hollywood nie ma pomysłu na takie postaci i serwuje nam typ kobiecej postaci pełnej męskich cech która jest lepsza we wszystkim od wszystkich innych postaci z toksycznym charakterem to nic dziwnego że nikt ich nie lubi. Czego przykładem jest choćby Galadriel z pierścieni amazon która jest na razie w tych 3 odcinkach co wyszły narwaną niestabilną emocjonalnie Grażyną. 

Czaroxxx
Gramowicz
14/09/2022 14:42

A Scarlet Witch nie była lubiana dlatego że się zakochała w facecie. Była lubiana bo to była świetnie napisana postać. Dodatkowo koleś pisze że była lubiana "pomimo że o mało nie zniszczyła wszechświata". Znowu wracamy do idiotycznego argumentu z tych co myślą że wielbimy Jokera czy Waltera White-a z Breaking Bad. My lubimy te postacie bo są interesujące. W pełni wiemy że te postaci są złe. Po prostu ze złą postacią można zrobić więcej i przez to złe postacie na ogół są ciekawsze i częściej pamiętane.

Dokładnie dalej uważam, że najlepszą postacią w MCU był Thanos z infinity wara. 
Trwa Wczytywanie