Tragiczne wydarzenia w Andach w filmie Netflixa. Zobaczcie zwiastun Śnieżnego Bractwa

Krzysztof Żołyński
2023/11/28 10:15
0
0

Śnieżne Bractwo powraca do tematu tragicznej katastrofy w Andach, która pochłonęła kilkadziesiąt ofiar, a życie reszty zmieniła na zawsze.

W 1972 roku doszło do dramatycznej katastrofy w sercu Andów. Samolot Urugwajskich Sił Powietrznych z 45 pasażerami na pokładzie rozbił się w górach, pozostawiając drużynę rugby lecącą do Chile na pastwę losu. W wyniku katastrofy i jej następstw życie straciło 29 z 45 ludzi. Ocaleli przeżyli tam dramatyczne chwile, których wspomnienia pozostaną z nimi na resztę życia.

Tragiczne wydarzenia w Andach w filmie Netflixa. Zobaczcie zwiastun Śnieżnego Bractwa

Film bazuje na książce La sociedad de la niev napisanej przez Pabla Vierciego i nie jest pierwszą próbą opowiedzenia tej historii. Warto też przypomnieć, że autorzy Yellowjackets także inspirowali się tymi dramatycznymi wydarzeniami.

Katastrofa w Andach w filmie Netflixa

Za reżyserię odpowiada doświadczony filmowiec, J.A. Bayon, który ma na koncie udział w realizacji serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy i filmy Sierociniec, Jurassic World: Upadłe królestwo. Ma swój wkład także w postanie scenariusza, który napisał wraz z Bernatem Vilaplaną, Jaimem Marquesem i Nicolásam Casariego.

GramTV przedstawia:

Premiera Śnieżnego Bractwa została zaplanowana na 4 stycznia 2024 roku.

Zwiastun filmu Śnieżne Bractwo

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!