To koniec rozwoju Battlefield 2042. FPS od EA nie otrzyma więcej nowych sezonów

Mikołaj Ciesielski
2024/04/10 08:30
0
0

Deweloperzy nie zamierzają jednak całkowicie porzucać swojej produkcji.

Zgodnie z zapowiedziami w Battlefield 2042 ruszył 7. sezon rozgrywek. Wczoraj natomiast Electronic Arts opublikowało wiadomość, która powinna zainteresować wszystkich fanów serii Battlefield. Amerykańska firma poinformowała bowiem o zakończeniu rozwoju ostatniej odsłony popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek, co oznacza, że obecny sezon będzie ostatnim.

To koniec rozwoju Battlefield 2042. FPS od EA nie otrzyma więcej nowych sezonów

EA potwierdza koniec rozwoju gry Battlefield 2042. Sezon 7. będzie ostatnim

W opublikowanym komunikacie Electronic Arts przypomina, że wraz z premierą Battlefield 2042 zapowiadano, że gra otrzyma cztery sezony. Każdy z nich miał natomiast wzbogacić grę o nowe mapy, specjalistów, broń czy pojazdy. Wraz z kolejnymi sezonami apetyt graczy jednak rósł, dlatego też firma skorzystała z okazji i rozwinęła wspomnianą produkcję o dodatkowe elementy.

Choć z przyjemnością i dumą tworzyliśmy kolejne sezony dodatkowej zawartości do Battlefield 2042, teraz musimy przenieść się z teraźniejszości w przyszłość. Oznacza to, że sezon 7 będzie ostatnim sezonem Battlefield 2042. Po jego zakończeniu nadal będziemy wspierać grę nowymi wyzwaniami, wydarzeniami, trybami i oczywiście stałą konserwacją, ale odchodzimy od dostarczania oficjalnych sezonów – informuje Electronic Arts.

GramTV przedstawia:

Electronic Arts zdaje sobie sprawę, że podjęta decyzja może być dla części graczy „rozczarowująca”. Deweloperzy zdali sobie jednak sprawę, że czas przenieść zasoby do nowego projektu i skupić się na przyszłości serii. Jednocześnie poinformowano, że do zespołu odpowiedzialnego za rozwój marki Battlefield dołączyło Motive Studio.

Na koniec przypomnijmy, że Battlefield 2042 dostępny jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra zadebiutowała na wymienionych platformach w listopadzie 2019 roku i nie zaliczyła najlepszego startu. Wraz z kolejnymi sezonami odbiór produkcji i opinie na jej temat znacznie się poprawiły.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!