The Rogue Prince of Persia wycieka. Za grę mają odpowiadać twórcy Dead Cells

Mikołaj Ciesielski
2024/04/03 08:00
0
0

Jeden z branżowych insiderów podzielił się pierwszymi szczegółami na temat kolejnej gry z serii Prince of Persia.

Od premiery Prince of Persia: The Lost Crown minęły nieco ponad dwa miesiące. W sieci pojawiły się jednak interesujące informacje, które z pewnością zainteresują wszystkich fanów Księcia Persji. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku na rynku zadebiutuje kolejna gra skierowana do miłośników wspomnianej serii. Jeden z branżowych insiderów podzielił się bowiem szczegółami na temat The Rogue Prince of Persia

The Rogue Prince of Persia wycieka. Za grę mają odpowiadać twórcy Dead Cells

The Rogue Prince of Persia to rzekomo nowa gra twórców Dead Cells. Gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku

Tom Henderson informuje na łamach serwisu Insider Gaming, że The Rogue Prince of Persia opracowywane jest przez studio Evil Empire. Wspomniany zespół wspólnie z Motion Twin pracował nad Dead Cells i był odpowiedzialny za rozwój oraz wsparcie wspomnianej produkcji po jej premierze. Teraz – jak donosi znany dziennikarz – deweloperzy szykują się do wydania kolejnego tytułu.

The Rogue Prince of Persia jeszcze w 2024 roku ma bowiem zadebiutować we wczesnym dostępie na Steam. Gra miała bowiem powstawać przez ostatnie cztery lata. Do pierwszych rozmów pomiędzy Ubisoftem i Evil Empire miało natomiast dojść już podczas GDC 2019, czyli krótko narodzinach zespołu odpowiedzialnego za rozwój Dead Cells.

GramTV przedstawia:

The Rogue Prince of Persia określane jest jako roguelite, który czerpie inspiracje z francusko-belgijskich komiksów. Henderson informuje również, że gra ma regularnie otrzymywać bezpłatne aktualizacje, a deweloperzy w trakcie rozwoju produkcji zamierzają brać pod uwagę opinie społeczności.

Insider nie był jednak w stanie określić, kiedy możemy spodziewać się zapowiedzi The Rogue Prince of Persia. Niewykluczone, że wspomniana produkcja zostanie zaprezentowana podczas jednego z pokazów Ubisoft Forward. Na więcej szczegółów i oficjalne potwierdzenie powyższych doniesień będzie trzeba jeszcze nieco poczekać.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!