The Pokemon Company z rekordowo wysokim zyskiem

Smolak
2022/05/31 08:30
0
0

To może zwiastować jeszcze więcej gier z kieszonkowymi stworkami.

Pokemony mają się coraz lepiej, wskazuje na to chociażby raport finansowy przedstawiony przez The Pokemon Company. Jak donosi portal gamingbolt.com, firma zaliczyła rekordowe wyniki. Dochód ze sprzedaży wyniósł około 1.6 miliarda dolarów, a zysk netto 322 miliony dolarów. Jeśli wierzyć analizie Kantan Games, jest to najlepszy wynik w historii istnienia firmy.

The Pokemon Company z rekordowo wysokim zyskiem

Na sukces złożyła się sprzedaż takich gier jak: New Pokemon Snap, Pokemon Brilliant Diamond i Shining Pearl oraz Pokemon Legends: Arceus, bo to właśnie te tytuły zawojowały rynek w ubiegłym roku. Wszystko wskazuje więc na to, że fanów marki nie brakuje, a w przyszłości powinniśmy spodziewać się jeszcze więcej gier z kieszonkowymi stworkami w roli głównej. W końcu nie zabija się kury znoszącej złote jajka.

Wydane w styczniu tego roku Pokemon Legends: Arceus, w pierwszym tygodniu od premiery sprzedało się w nakładzie 6.5 miliona kopii. Do końca marca gra znalazła ponad 12.6 miliona odbiorców. Przypomnijmy, że zapowiedziano już kolejną odsłonę głównej serii Pokemon. Mowa tutaj o Pokemon Scarlet i Pokemon Violet, które wprowadzą nas w dziewiątą generację. Według podanych wcześniej informacji premiery powinniśmy doczekać się jeszcze w tym roku.

Na koniec pragnę zachęcić Was do sprawdzenia swojej wiedzy na temat pokemonów z pierwszej generacji. Quiz “Who's that Pokemon?” znajdziecie tutaj.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!