Zapowiedziano Pokemon Scarlet i Pokemon Violet. Premiera dziewiątej generacji jeszcze w tym roku.

Smolak
2022/02/27 16:30

Chyba nikt nie spodziewał się tak szybkiej zapowiedzi kolejnych Pokemonów.

Podczas dzisiejszego Pokemon Presents Nintendo sprawiło ogromną niespodziankę wszystkim fanom kieszonkowych stworków. Oprócz omówienia aktualizacji do wydanych już gier, Japończycy zapowiedzieli zupełnie nową odsłonę kultowej serii. Mowa tutaj o Pokemon Scarlet i Pokemon Violet, które wprowadzą nas w dziewiątą generację. Według podanych informacji, premiery doczekamy się jeszcze w tym roku. Rzecz jasna, produkcje zmierzają na Nintendo Switch.

Zapowiedziano Pokemon Scarlet i Pokemon Violet. Premiera dziewiątej generacji jeszcze w tym roku.Zaprezentowany trailer nie zdradza zbyt wielu szczegółów, ale wszystko wskazuje na to, że najnowsze Pokemony pod kątem rozgrywki mogą przypominać ostatni hit Nintendo. Oczywiście, mowa tu o grze Pokemon Legends: Arceus, która swoją premierę miała pod koniec stycznia. Na zaprezentowanym trailerze możemy zobaczyć nie tylko kilka dobrze znanych stworków, ale także zupełnie nowe pokemony będące starterami kolejnej generacji.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
28/02/2022 08:23

Wygląda że nowy region jest wzorowany na Hiszpani - sporo nawiązań do Barcelony (główny budynek jak Sagrada Familia, widać coś na podobieństwo parku Gaudiego), "hacjenda" do której wchodzi bohater no i mapa na ścianie o konturach płw. Iberyjskiego... ale nie wykluczone że będzie też parę "włoskich" akcentów.

Ciekawe jak gra się sprezentuje. Wygląda że GF chce wymęczyć silnik ze Sword and Shield do cna, co niestey widać po tych paskudnych konturach i "pustych" przestrzeniach. Mam nadzieję że kolejnych x generacji nie będzie kopiuj-wklej z poprzedniczek + parę nowości dla niepoznaki.

Ostatnio widziałem design dla Mezo-amerykańskiej lokacji z bardzo fajnym designem Pokemonów. To by było coś ciekawego...