New Pokemon Snap

Premiera:
30.04.2021
Gatunek:
Platforma:
Wydawca:
Język:

O grze

New Pokemon Snap to stworzona przez Bandai Namco Entertainment i wydana dzięki firmie Nintendo gra eksploracyjna adresowana oczywiście do fanów kultowych Pokemonów.

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, za sprawą New Pokemon Snap otrzymujemy możliwość wykonywania zdjęć rozmaitym stworkom, które napotkamy w świecie gry. W tym celu udajemy się na archipelag tropikalnych wysp. Nie mamy tutaj jednak pełnej kontroli nad naszym bohaterem, bowiem poruszamy się po wirtualnym świecie w pojeździe. Takie rozwiązanie powoduje, że musimy cały czas uważać, by nie przegapić któregoś z Pokemonów. Maszyny nie da się bowiem zatrzymać.

New Pokemon Snap zawiera wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza. Podczas rozgrywki korzystamy z zaawansowanej kamery wyposażonej w funkcję zbliżania obrazu, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie, by sfotografować Pokemony znajdujące się nie tylko blisko nas, ale także na drugim planie.

Pod względem oprawy wizualnej New Pokemon Snap nie odstaje od innych gier na licencji Pokemonów. Otrzymujemy więc kolorową grafikę przywołującą na myśl popularne filmy animowane z udziałem wspomnianych stworków i ich trenerów.