The Flash miał być najlepszym filmem superbohaterski, a jest… Krytycy podzieleni nowym widowiskiem DC

Radosław Krajewski
2023/06/07 12:05
0
0

Pierwsze recenzje solowego filmu o Flashu nie są tak optymistyczne, jak można byłoby oczekiwać po wcześniejszych opiniach.

Warner Bros. Discovery jest pewne jakości swojego nowego superbohaterskiego filmu i na półtora tygodnia przed oficjalną premierą zeszło embargo na recenzje Flasha. Ale wytwórnia po optymistycznych pierwszych opiniach mogła się przeliczyć, tym bardziej tworząc aurę, że nadchodzi jeden z najlepszych superbohaterskich filmów w historii. Flash podzielił jednak krytyków i choć zbierając dobre noty, to raczej fani spodziewali się czegoś więcej.

The Flash miał być najlepszym filmem superbohaterski, a jest… Krytycy podzieleni nowym widowiskiem DC

Flash – pierwsze recenzje

W serwisie Rotten Tomatoes produkcja może pochwalić się 72% pozytywnych recenzji ze średnią oceną 6,5/10. To wynik dużo lepszy od Shazam! Gniew bogów (49%), Black Adam (38%), czy Wonder Woman 1984 (58%). Jednak widowisko z Gal Gadot uzyskało średnią ocenę na podobnym poziomie, czyli 6/10. Tym razem zgodne jest również Metacritic, na którym średnia ocena Flasha wynosi 60/100 z dotychczasowych 28 recenzji.

Krytycy chwalą przede wszystkim historię, która skupia się na koncepcji multiwersum, dostarczając nostalgiczną podróż do przeszłości. Flash ma być wypełniony satysfakcjonującą akcją z odpowiednio nakreśloną stawką. Wiele ciepłych słów kierowanych jest w kierunku Michaela Keatona, który kradnie każdą scenę, w której się pojawia. Recenzenci chwalą również liczne gościnne występy i prawdziwą zabawę z podróżami w czasie. Nawet Ezra Miller zbiera wiele pochlebnych opinii.

Przynajmniej w pozytywnych recenzjach, gdyż nie brakuje również tekstów, które wiele miejsca poświęcają Millerowi i jego życiu prywatnemu, na drugi plan zrzucając samo ocenianie filmu. Mniej entuzjastycznie nastawieni krytycy wspominają również o problemach z zakończeniem Flasha, a także samą historią, która jest pusta i pozbawiona ciekawych pomysłów. Jak zazwyczaj w tego typu produkcjach, niektórzy recenzenci zarzucają filmowi generyczność i braku chęci twórców do wyrwania się z gatunkowych schematów.

To wydaje się być ostatecznym filmem Flasha – Uproxx.

Zabawna, pełna akcji i oczywiście szybka przygoda – z zaskakująco poruszającym centrum emocjonalnym – NME.

Chociaż mam kilka skarg i jest kilka drażniących luźnych zakończeń, Flash jest nadal zabawnym, emocjonalnym, pełnym akcji, zadowalającym tłumy filmem, który należy do najlepszych produkcji DC, jakie kiedykolwiek powstały – Film.

DC otwiera multiwersum w The Flash poprzez zabawną przygodę, która przewyższa znane pułapki narracyjne dzięki żartobliwemu poczuciu humoru i pojawieniu się kultowej postaci w roli drugoplanowej – ScreenDaily.

Samodzielna prezentacja najszybszego człowieka na świecie jest przyjemną rozrywką, nawet jeśli spędza więcej czasu na kręceniu kołami niż na ich wymyślaniu na nowo – The Hollywood Reporter.

Muschietti pewnie reżyseruje, zwłaszcza w sekwencji otwierającej, która przewyższa obie Ligi Sprawiedliwości. Mniej przekonujące jest CGI, paskudztwo, które jest szczególnie widoczne, gdy odkrywane są „tajemnice” finału – Total Film.

Flash to znośny wieloświatowy film o superbohaterach, ale żadna liczba cameo nie może sprawić, że widzowie zapomną o okropnych akcjach Ezry Millera poza ekranem – ScreenRant.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!