The Batman nie dla Rosji. Hollywood wycofuje premiery filmów w rosyjskich kinach

Radosław Krajewski
2022/03/01 10:50

Disney, Warner Bros. i Sony Pictures poinformowały, że w rosyjskich kinach nie zadebiutują ich najbliższe premiery.

The Batman nie dla Rosji. Hollywood wycofuje premiery filmów w rosyjskich kinachRosjanie mogą na jakiś czas pożegnać się z hollywoodzkimi filmami. Disney dzisiejszej nocy, jako pierwsze amerykańskie studio, wydało komunikat o anulowaniu najbliższych premier filmowych w rosyjskich kinach. Jest to pokłosiem inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę. Tym samym wytwórnia w ramach sprzeciwu wobec wojny zrezygnowała z rynku, który w ubiegłym roku wart był 445 milionów dolarów. Pierwszą produkcją bez premiery w Rosji będzie To nie wypanda, która miała zadebiutować już w tym miesiącu.

Biorąc pod uwagę niesprowokowaną inwazję na Ukrainę i tragiczny kryzys humanitarny, wstrzymujemy wydawanie filmów kinowych w Rosji, w tym zbliżające się To nie wypanda od Pixara. Przyszłe decyzje biznesowe będziemy podejmować w oparciu o zmieniającą się sytuację. W międzyczasie, biorąc pod uwagę skalę narastającego kryzysu uchodźczego, współpracujemy z naszymi partnerami z organizacji pozarządowych, aby zapewnić uchodźcom pilną pomoc i inną pomoc humanitarną.

Jak przystało na lidera w branży filmowej, Disney wyznaczył kierunek dla kolejnych wytwórni, które nie czekały długo i wydały własne komunikaty o zawieszeniu kinowych premier na rosyjskich ekranach. Niedługo po Disneyu zrobiło to Warner Bros., który na dwa dni przed premierą The Batman, wycofał film z rosyjskich kin. Studio nie podało jaki los spotka Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, które wczoraj otrzymały nowy zwiastun, ale możemy się domyślać, że produkcja również nie pojawi się na ekranach kin w Rosji.

GramTV przedstawia:

Trzecim dużym studiem, które potępiło atak na Ukrainę, jest Sony Pictures. Japońskie studio poinformowało, że wstrzymują plany premier kinowych w Rosji, w tym nadchodzącego Morbiusa, który również dopiero co dostał kolejny trailer. Firma nie zamierza jednak wycofywać ostatnich swoich filmów, czyli Spider-Mana: Bez drogi do domu oraz Uncharted i te produkcje pozostaną zgodnie z poprzednim harmonogramem w sieciach rosyjskich kin. Decyzji nie podjęły jeszcze Paramount Pictures oraz Universal Pictures.

Chcesz pomóc Ukrainie? Zapraszamy do aktualizowanego artykułu z oficjalnymi zbiórkami.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!