Tekken 8 otrzyma sklep z mikrotransakcjami i graczom średnio się to podoba

Wincenty Wawrzyniak
2024/02/21 11:30
1
0

Bandai Namco Entertainment przedstawiło plany na dalszy rozwój gry.

Jeżeli należycie do miłośników serii Tekken to na pewno doskonale już wiecie, o czym dokładnie mowa. Jeżeli jednak nie śledzicie wszystkiego na bieżąco to mamy dla Was przykre wieści. Bandai Namco Entertainment zaprezentowało plany dalszego rozwoju gry Tekken 8 podczas wczorajszej prezentacji TEKKEN Talk Live (podajemy za serwisem PSU). I choć samo to zdanie nie brzmi zbyt przykro, tak sytuacja robi się znacznie mniej kolorowa, gdy wejdziemy w szczegóły.

Tekken 8 otrzyma sklep z mikrotransakcjami i graczom średnio się to podoba

Tekken 8 otrzyma sklep z mikrotransakcjami

Po pierwsze i zarazem najważniejsze, pomiędzy lutym a marcem Tekken 8 otrzyma aktualizację, która wprowadzi tzw. Tekken Shop, czyli sklep pozwalający graczom kupować rozmaite przedmioty kosmetyczne za wewnętrzną walutę (którą pozyskamy oczywiście za realne pieniądze). Po drugie, następny patch ma pojawić się w kwietniu i rozpocznie Tekken World Tour 2024 (dokładna data startu wydarzenia to 13 kwietnia), a także wprowadzi do gry nowe funkcje.

Choć deweloperzy zapewnili, że produkcja po tym czasie dalej będzie rozwijana, tak na razie zdecydowali się nie ujawniać konkretów – te mamy poznać najwcześniej w czerwcu. Wreszcie po trzecie, podczas transmisji zaprezentowano wojownika Eddy’ego Gordo, który dołączy do puli grywalnych bohaterów wiosną bieżącego roku. Oprócz niego w grze pojawi się trójka innych postaci, po kolei w każdej następnej porze roku.

Jak nietrudno się domyślić, Tekken Shop okazał się bardzo kontrowersyjnym segmentem całej prezentacji (którą znajdziecie poniżej). Gracze krytykują decyzję Bandai Namco z wielu powodów. Warto bowiem pamiętać, iż mamy do czynienia z produkcją, która jest wyceniona na 339 złotych w standardowej wersji konsolowej, co dla wielu jest wystarczającym wydatkiem. Oczywiście, nikt nikogo nie zmusza do korzystania ze sklepu, ale nie zmienia to faktu, że wprowadzenie go jest po prostu w tym wypadku dość… niesmaczne. Choć z drugiej strony są również tacy, którzy uważają, że Tekken Shop może okazać się ciekawym dodatkiem, który pozwoli kolekcjonować np. legendarne skórki.

GramTV przedstawia:

Całą tę sytuację postanowił wytłumaczyć (czy raczej spróbować wytłumaczyć) producent Tekkena 8, Michael Murray:

Tworzenie gier jest o wiele droższe, niż za czasów gdy opracowywaliśmy Tekkena 7 [który zadebiutował w 2017 roku – dop. red.], a ich koszt bywa nawet kilka razy większy w przypadku obecnych platform.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Tekken 8 zadebiutował na rynku 26 stycznia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
1
Silverburg
Gramowicz
21/02/2024 12:32

Szkoda, że nie mieli jaj, aby chciażby zapowiedzieć sklep przed premierą. No, ale wtedy dużo mniej osób by grę kupiło i "kasa by się nie zgadzała".