Świetne wyniki Doktora Strange’a 2. Fani tłumnie wybrali się do kina

Radosław Krajewski
2022/05/09 11:45
0
0

To największa tegoroczna premiera.

Jak tylko ruszyła przedsprzedaż biletów na Doktora Strange’a w multiwersum obłędu jasnym stało się, że fani Marvela nie będą czekać na pojawienie się filmu na Disney+, tylko już pierwszego dnia wybiorą się do kina. Potwierdziły to rewelacyjne wyniki z dnia premiery, w które wliczane są również pokazy przedpremierowe, które wyniosły aż 90 milionów dolarów. Jest to siódmy najwyższy wynik w historii. Publiczność dopisała również w kolejne dwa dni i pierwszym weekendzie film może pochwalić się aż 185 milionami dolarów z amerykańskich kin. Jest to jedenaste najwyższe otwarcie w historii.

Świetne wyniki Doktora Strange’a 2. Fani tłumnie wybrali się do kina

Przynajmniej takie szacunki podał Disney, a w które nie wierzą eksperci i sami kiniarze. Według ich prognoz Doktor Strange w multiwersum obłędu mógł zarobić 194-197 mln USD. Niezależnie od końcowego wyniku, najnowszy film Marvela zaliczył drugie najwyższe otwarcie w okresie pandemii oraz najwyższe w tym roku. Film bez trudu przebił The Batman z 134 mln USD, a także udowodnił, że otwarcia poprzednich produkcji z MCU – Czarna Wdowa (80 mln USD), Shang-Chi (75 mln USD), Eternals (71 mln USD) – były jedynie przypadkami trudnego dla kin momentu.

Druga część Doktora Strange’a zaliczyła również największą różnicę wpływów między nową a poprzednią odsłoną. Doktor Strange z 2016 roku debiutował z wynikiem 85 milionów dolarów. Co więcej, już teraz najnowsza część przebiła ogólne wyniki takich produkcji z MCU, jak Hulk, Eternals, Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, Ant-Man, Thor i Czarna Wdowa.

GramTV przedstawia:

Również na pozostałych rynkach film poradził sobie rewelacyjnie. Doktor Strange w multiwersum obłędu w minionym tygodniu zadebiutował w 49 krajach, z których uzyskał 265 milionów dolarów, zaś na sam weekend przypada 179,3 mln USD. Jest to szósty najwyższy wynik w historii i to uzyskany bez wsparcia Chin. Na nowego lidera rynków zagranicznych niespodziewanie wyrosła Korea, która przez ostatnie dwa lata miała ogromne trudności z efektownymi otwarciami. Od środy film zarobił na tamtejszym rynku aż 30 milionów dolarów.

Równie dobrze poradził sobie w Wielkiej Brytanii (24,7 mln USD), Meksyku (21,5 mln USD), Brazylii (16,3 mln USD), Indiach (12,7 mln USD), Australii (12,6 mln USD) oraz Niemczach (12 mln USD) i Francji (11 mln USD). Doktor Strange w multiwersum obłędu ma łącznie na koncie 450 milionów dolarów. Jest to dziesiąte najwyższe globalne otwarcie w historii.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!