Pierwsze recenzje Doktora Strange’a 2. Jest dobrze, ale mogło być lepiej

Radosław Krajewski
2022/05/04 12:10

Nie wszyscy są zachwyceni najnowszym filmem Marvela.

Wczoraj odbyła się światowa premiera Doktora Strange’a w multiwersum obłędu. Niedługo później pojawiły się pierwsze opinie, a po kilku godzinach zadebiutowały recenzje najnowszego filmu z MCU. W serwisie Rotten Tomatoes pozytywnych recenzji jest aż 81% ze 142 tekstów. Niepokoić może średnia ocena, która wynosi zaledwie 6,7/10. Podobnie wygląda to na Metacritic, gdzie z 41 ocen średnia wynosi 63/100.

Pierwsze recenzje Doktora Strange’a 2. Jest dobrze, ale mogło być lepiej

Pozytywne recenzje potwierdzają to, o czym pisaliśmy już wczoraj. Krytycy zachwyceni są stylem Sama Raimiego, który wprowadził do uniwersum atmosferę grozy i drugi Doktor Strange można uznać za pełnoprawny horror. Uważają, że to najdziwniejszy film z całego uniwersum, w którym miejscami brakuje spójności. Wyraźnie widać, że reżyser nie do końca poradził sobie z narzuconymi przez studio schematami. Mimo to produkcja jest niezwykle oryginalna i odważna, nieprzypominająca niczego, co do tej pory dostaliśmy w superbohaterskim gatunku. W niemal wszystkich recenzjach chwalona jest obsada, głównie Elizabeth Olsen, która bezbłędnie odgrywa rolę Scarlet Witch.

GramTV przedstawia:

Wielu krytyków ma jednak problem z tempem akcji, które wpływa na kiepsko poprowadzoną historię, w której czasami brakuje emocji. Najczęściej wymienianą wadą filmu jest scenariusz, który okazuje się niepotrzebnie zagmatwany i bez znajomości poprzednich filmów i seriali z MCU ciężko się w tym wszystkim połapać. Fabuła ma razić od ilości dziur fabularnych i wielu niekonsekwencji, a konwencja multiwersum miała nie została odpowiednio wykorzystana. Niektórzy uważają, że to zwykły letni blockbuster, który nie wyróżnia się na tle innych produkcji.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!