Suicide Squad Isekai z datą premiery. Serial trafi do widzów szybciej niż się spodziewaliśmy

Krzysztof Żołyński
2024/06/12 18:00
3
1

Nad Suicide Squad Isekai pracował japoński oddział Warner Bros oraz DC. Początkowo nie było pewne, kiedy dokładnie zadebiutuje to anime, ale teraz już wszystko jasne.

Suicide Squad Isekai rodziło się z pewnymi problemami. Pierwszy zwiastun pojawił się w zeszłym roku i wtedy tez spodziewano się premiery. Niestety od tego czasu zmieniły się plany i premiera została przesunięta na 2024 rok, a w międzyczasie, na otarcie łez, dostaliśmy dwa zwiastuny. Teraz w końcu poznaliśmy ostateczny termin premiery i jest on pewnym zaskoczeniem. Przede wszystkim nastąpi szybciej niż się spodziewano, a na dokładkę serial będzie dostępny w konkurencyjnym Disney+.

Suicide Squad Isekai z datą premiery. Serial trafi do widzów szybciej niż się spodziewaliśmy

Suicide Squad Isekai zadebiutuje 27 czerwca

27 czerwca pojawią się pierwsze trzy odcinki, a nowe epizody 10-odcinkowego serialu będą dołączać co tydzień.

Wspólne dzieło Warner Bros. Japan i WIT Studio jest dość zaskakującym projektem, ale pomysł stworzenia serii anime opartej na Legionie Samobójców od DC Comics został dość ciepło przyjęty przez fanów.

Jak wyjaśniało kiedyś DC, isekai to słowo oznaczające „inny świat ”. Isekai oznacza też popularny gatunek w anime, który w ostatnich latach często przewija się w serialach. Skupia się on na bohaterze - zazwyczaj jest to normalna, zwyczajna osoba - która zostaje przeniesiona do świata fantasy pełnego magii i potworów. I tak właśnie będzie tym razem, ponieważ Harley i Joker wylądują w fantastycznym świecie wypełnionym potworami, z którymi będą musieli się zmierzyć. Wyraźnie widać, że nie jest to klasyczne podejście do Legionu i otrzymamy szaloną adaptację.

GramTV przedstawia:

Producentem anime jest Warner Bros. Japan, a animacją zajmuje się Wit Studio. Za reżyserię odpowiada Eri Osada. Za produkcję wziął się Eri Osada (Attack on Titan, Spy x Family), a scenariusz stworzyli Tappei Nagatsuki (Re:Zero, Vivy: Fluorite Eye's Song) i Eiji Umehara (Vivy: Fluorite Eye's Song). Akira Amano (Reborn!) został potwierdzony jako ilustrator i stworzył plakat.

W obsadzie głosowej występują: Anna Nagase jako Harley Quinn, Yūichirō Umehara jako Joker, Reigo Yamaguchi, Takehito Koyasu, Jun Fukuyama i Subaru Kimura.

Przy okazji warto wspomnieć, że japoński oddział Warner Bros. ma już na koncie inną produkcję z uniwersum DC Comics. Jest nim Batman Ninja, przenoszący Mrocznego Rycerza do feudalnej Japonii.

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
12/06/2024 21:47

Myślę że to może być nieoczekiwany "czarny kot" tego roku.

wolff01
Gramowicz
12/06/2024 21:02
dariuszp napisał:

Kompletnie tego nie czuje

Ja to traktuje jako ciekawostkę. Ale skoro Zachodni animatorzy wolą się skupiać na takich animacjach jak serial Harley Quinn, to ja wolę japońskie adaptacje...

dariuszp
Gramowicz
12/06/2024 20:27

Kompletnie tego nie czuje
Trwa Wczytywanie