Starfield wyłącznie dla PS5? Komiczna petycja zyskuje coraz większą popularność

Mikołaj Ciesielski
2023/06/20 07:45
6
1

Fani Sony domagają się, by nowe RPG firmy Bethesda pojawiło się na PlayStation 5.

Microsoft już we wrześniu 2021 roku zapowiadał, że Starfield nie ukaże się na PlayStation 5. Premiera nowego RPG-a firmy Bethesda zbliża się natomiast wielkimi krokami, a po pokazie Starfield Direct zainteresowanie produkcją z pewnością dodatkowo wzrosło. Tymczasem w sieci pojawiła się petycja, w której fani Sony domagają się, by Starfield został wydany jako… gra na wyłączność dla PlayStation 5.

Starfield wyłącznie dla PS5? Komiczna petycja zyskuje coraz większą popularność

„Zróbcie Starfield grą na wyłączność dla PlayStation 5” – domagają się fani Sony

Benjamin Dickey – twórca petycji dostępnej na portalu Change.org – próbuje przekonać deweloperów, że Starfield będzie „dobrą grą”, jeśli tylko zostanie wydany na PlayStation 5. Gracz – podający się za fana Sony – dodaje również, że Xbox i jego „dwunastu oddanych graczy” nie zasługują zarówno na nadchodzącą produkcję studia Bethesda, jak i „żadną wyłączność”.

Dickey w swojej petycji twierdzi, że posiadacze konsol Xbox są „irytujący i aroganccy”, a dodatkowo od czasu Starfield Direct celowo rozpowszechniają informacje dotyczące Starfield, by zdenerwować użytkowników PlayStation 5. Pozostałe argumenty są równie absurdalne i komiczne, ale najwyraźniej przypadły do gustu sympatykom Sony.

GramTV przedstawia:

Petycję zatytułowaną „Zróbcie Starfield grą na wyłączność dla PlayStation 5” podpisało już bowiem ponad 2 tysiące osób, a całość wciąż zyskuje na popularności. Niewątpliwie wspomniana inicjatywę należy traktować z przymrużeniem oka. Niewykluczone również, że w rzeczywistości jej twórcą jest jeden z graczy, który próbuje w ten sposób wyśmiać fanów Sony oburzonych ekskluzywnością Starfielda.

Na koniec przypomnijmy, że Starfield ma zadebiutować na PC oraz konsolach Xbox Series X/S dokładnie 6 września 2023 roku. Nadchodząca produkcja studia Bethesda trafi również w dniu premiery do usługi Xbox Game Pass. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z oficjalnymi wymagania sprzętowymi nowej gry twórców The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallout 4.

Komentarze
6
koNraDM4
Gramowicz
20/06/2023 16:43

Oczywiście ankieta żartobliwa ale mimo wszystko ubolewam, że starfield i inne nowe gry studia już się nie pojawią na playstation. Xboxa tak czy siak nie kupię więc ogram na PC ale muszę przyznać, że po patchach to nawet w ich gry na konsolach da się grać i to przyjemnie

dariuszp
Gramowicz
20/06/2023 10:31

Przecież to jakiś troll. Chyba zapominacie że na change.org każdy idiota może stworzyć petycję. O czym Wy w ogóle piszecie?

wolff01
Gramowicz
20/06/2023 09:03

Zawrotna liczba podpisów widzę.

Kafar
Gramowicz
20/06/2023 08:48
fenr1r napisał:

Dobre. Tak bardzo pasuje do fanbojów Sony. :D

Lepiej bym tego nie ujał :D

Silverburg
Gramowicz
20/06/2023 08:39

The lion,  the witch....

fenr1r
Gramowicz
20/06/2023 08:08

Dobre. Tak bardzo pasuje do fanbojów Sony. :D