Stare gry są skazane na zapomnienie?

Krzysztof Żołyński
2023/07/11 18:00
0
0

Przeprowadzone badania wykazują, że z łatwością dostępnych jest tylko 13% gier, wydanych przed 2010 rokiem. Większość starszych tytułów jest skazanych na zapomnienie?

Nostalgia to skuteczny magnes przyciągający graczy. Wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży coraz liczniej wydawanych ostatnio remake'ów i remasterów. Fani wręcz domagają się powrotu do klasycznych tytułów sprzed lat. Wynika to także z faktu, że coraz trudniej kupić starsze tytuły. Przeprowadzone badania wykazują, że z łatwością dostępnych jest tylko 13% gier, wydanych przed 2010 rokiem.

Stare gry są skazane na zapomnienie?

Stare gry wymierają, bo są niedostępne

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Video Game History Foundation, którym objęto 1500 gier, wykazało, że 87% z nich nie jest dostępne na rynku. Co prawda wiele firm wprowadza starsze tytuły na nowe platformy. Jako przykład mogą posłużyć katalog klasyków w PS Plus Premium lub biblioteka klasycznych gier Nintendo Switch Online, czy działania GOG. Mimo to jest zbyt wiele gier pozostawionych na marginesie, do których nie można dotrzeć w legalny sposób.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!