Resident Evil Code: Veronica Remake powstanie? Capcom nie wyklucza takiej opcji

Mikołaj Ciesielski
2023/07/06 16:55
2
2

Japońska firma rozważa różne możliwości.

W grudniu Capcom zablokował fanowski remake Resident Evil Code: Veronica, co wywołało poruszenie wśród miłośników wspomnianej produkcji. Nieco wcześniej producent Resident Evil 4 Remake przyznał natomiast, że mógłby zająć się przygotowaniem odświeżonej wersji gry z 2000 roku. Temat powrócił również na dzisiejszym spotkaniu z akcjonariuszami, a wypowiedź przedstawicieli japońskiej firmy daje nadzieję na powstanie projektu.

Resident Evil Code: Veronica Remake powstanie? Capcom nie wyklucza takiej opcji

Capcom nie wyklucza powstania remake’u Resident Evil Code: Veronica

Capcom w ostatnich latach dostarczył na rynek odświeżone wersje kilku głównych odsłon serii Resident Evil, ale niewykluczone, że wydawca poświęci również wkrótce nieco uwagi spin-offom. Jeden z akcjonariuszy postanowił bowiem zapytać przedstawicieli japońskiej firmy, czy w planach znajdują się również remaki pobocznych części wspomnianej marki (dzięki GamesRadar).

GramTV przedstawia:

Odpowiedź dewelopera była oczywiście wymijającą, ale daje nadzieję, że spin-offy Resident Evil – z Resident Evil Code: Veronica na czele – doczekają się w przyszłości odświeżonych wersji. Okazuje się bowiem, że Capcom „prowadzi dyskusje na temat przyszłego rozszerzenia serii [Resident Evil], aby można było się nią cieszyć”. Japońska firma najwyraźniej rozważa różne możliwości i niewykluczone, że z czasem na rynek trafią remaki pobocznych części Resident Evil.

Na koniec przypomnijmy, że Resident Evil Code: Veronica zadebiutowało pierwotnie w 2000 roku. Nieco później na konsolach PlayStation 2 i GameCube pojawiło się Resident Evil Code: Veronica X, które zawierało ulepszoną oprawę wizualną i poprawione przerywniki filmowe. W 2011 roku na PlayStation 3 i Xbox 360 ukazało się natomiast Resident Evil Code: Veronica X HD.

Komentarze
2
Silverburg
Gramowicz
06/07/2023 18:36
Niakadan napisał:

Fajnie by było żeby teraz Code Veronica dostała Remake niż taka 5 

Moim zdaniem CV to najlepsza część RE, mam nadzieję, że remake powstanie.

Niakadan
Gramowicz
06/07/2023 18:14

Fajnie by było żeby teraz Code Veronica dostała Remake niż taka 5