Sony tłumaczy, dlaczego zdecydowało się na podwyższenie ceny PlayStation Plus

Wincenty Wawrzyniak
2023/10/27 20:30
1
0

Wiceprezes korporacji Sony Interactive Entertainment, Eric Lempel, wyjaśnił, dlaczego cena PlayStation Plus została podwyższona.

Jeszcze na sam koniec sierpnia informowaliśmy Was o podwyższeniu ceny 12-miesięcznej wersji abonamentu PlayStation Plus. Podwyżka jest naprawdę spora, bo wynosi około 30 procent – jak więc nietrudno się domyślić, w sieci pojawiła się fala komentarzy kierowanych do Sony od niezadowolonych z tej sytuacji członków społeczności. Ostatecznie do sprawy odniósł się starszy wiceprezes i szef globalnego marketingu Sony Interactive Entertainment, Eric Lempel.

Sony tłumaczy, dlaczego zdecydowało się na podwyższenie ceny PlayStation Plus

Sony wyjaśnia, dlaczego podwyższyło cenę PlayStation Plus

W wywiadzie dla redakcji portalu Barron’s (podajemy za serwisem Video Games Chronicle) przedstawiciel japońskiej firmy stwierdził, że na podwyżkę zdecydowano się dlatego, iż Sony chce zapewnić swoim klientom świetny PlayStation Plus:

Chcemy, aby PlayStation Plus było świetne. Dzięki naszemu zeszłorocznemu restartowi i wprowadzeniu systemu poziomów, wielu konsumentów uznało, że PlayStation 5 ma dużą wartość. Jak praktycznie każda inna firma na świecie, musimy przyglądać się naszym cenom oraz dostosowywać się do warunków rynkowych.
Z przyjemnością mogę powiedzieć, że w przeciwieństwie do wielu innych usług subskrypcyjnych, od wielu lat nie zmienialiśmy cen PlayStation Plus dla 85% świata. Był to więc pierwszy raz, kiedy coś tam zrobiliśmy.

GramTV przedstawia:

Czy takie wytłumaczenie wystarcza, aby klienci przestali być niezadowoleni? Szczerze wątpię.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
28/10/2023 07:53

"Chcemy, aby Playstation Plus było świetne" I dlatego podwyższyli cenę subskrypcji, podczas gdy od wielu miesięcy oferta PS Plus, mówiąc delikatnie, d*py nie urywa.