Prace nad fanowskim odświeżeniem Morrowind trwają. Aktualizacja od twórców

Wincenty Wawrzyniak
2021/06/28 18:30
4
0

Twórcy fanowskiego odświeżenia The Elder Scrolls III: Morrowind przypominają o projekcie. Niestety, premiera to wciąż odległa przyszłość.

Pamiętacie jeszcze Skywind? Chodzi o fanowską modyfikację odtwarzającą grę The Elder Scrolls III: Morrowind na silniku piątej części serii, czyli Skyrim w wydaniu Special Edition. Prace nad projektem rozpoczęto stosunkowo dawno, bo aż dziewięć lat temu – po raz pierwszy informowaliśmy Was o tym przedsięwzięciu jeszcze w 2012 roku. I chociaż premiera Skywind to wciąż odległa (jeśli nie bardzo odległa) przyszłość, twórcy modyfikacji postanowili przypomnieć graczom o istnieniu projektu w nowym materiale opublikowanym na oficjalnym kanale na YouTubie – możecie go oczywiście obejrzeć poniżej.

Dowiedzieliśmy się, że ukończone są już praktycznie wszystkie niezbędne grafiki koncepcyjne, na podstawie których projektowane będą trójwymiarowe modele. Autorzy przyznali jednak, iż poszukują dodatkowych rąk do prac związanych z designem – konkretnie do projektowania elementów architektury w Skywind. Oprócz tego udało się zakończyć prace nad miastem Vivec będącym stolicą Vvardenfell, wnętrzami niektórych budynków i niektórymi lokacjami. Nagrano ponad 35 tysięcy linii dialogowych, ale to nie wystarczy. Autorzy modyfikacji poszukują zainteresowanych ochotników na każdym froncie.

GramTV przedstawia:

Wesprzeć projekt może każdy – aby zgłosić swoje zainteresowanie należy przejśc pod ten adres. Wciąż niestety nie mamy jednak najważniejszej informacji, czyli daty premiery. Pozostaje więc trzymać kciuki, że szeregi zespołu już wkrótce powiększą się i wszystko pójdzie zgodnie z planem!

Komentarze
4
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
29/06/2021 14:58
Sanders-sama napisał:

Moroblivion to wyszedł już, czy nadal grzebią przy tym?

Nie grałem, ale sprawdziłem na stronie, że jest grywalny w 99% (brak 1% z dodatku Tribunal). Cała zabawa z nim taka, że trzeba mieć zainstalowanego morrowinda i obliviona i do tej modyfikacji trzeba przekonwertować pliki z jednego do drugiego.

Jest jeszcze Skyoblivion, ale o tym nie ma żadnych nowości od roku.

Jeśli chodzi o Skywind to można powiedzieć, że tworzą "remake" Morrowinda na silniku Skyrima. Potwierdza to film z tego newsa - świat, modele, animacje, dialogi i pewnie wszystko inne tworzą od zera na podstawie tego co było w Morrowindzie.

Sanders-sama
Gramowicz
29/06/2021 02:16

Nigdy nie widziałem sensu takich modów, bo zanim by go zrobili to wyjdzie nowa gra, i będą ją od zera przerabiać na silniku tej nowej.

Moroblivion to wyszedł już, czy nadal grzebią przy tym?

alex1112
Gramowicz
28/06/2021 21:10

Oni już to prawie dekadę klepią? Studia I II i III stopnia dało by się skończyć!. To jest po prostu zbyt ambitne i złożone wyzwania aby grupa nieopłaconych ludzi klepiących je w wolnym czasie. Lata lecą i sam silnik Skyrima jest już mocno przestarzały. A tu ni widu ni słychu o wersji beta.
Trwa Wczytywanie