Serial Fallout zdradza największą tajemnicę serii? Zaskakująca odpowiedź na pytanie nurtujące fanów od lat

Radosław Krajewski
2024/04/16 15:45
3
0

Ta zagadka długo nie miała swojej odpowiedzi, ale za sprawą serialu Amazona, fani otrzymali kolejne poszlaki.

Wiele na to wskazuje, że Fallout będzie jednym z największych hitów Amazona. Produkcja wypełniona jest najróżniejszymi bezpośrednimi nawiązanami do gier, czy easter-eggami, które umilają seans największym fanom serii Bethesdy. Produkcja posiada również kilka własnych niespodzianek, w tym niepokojące połączenie telefoniczne, które przerazi niejedną osobę. Twórcy serialu od początku planowali Fallouta jako integralną część bogatego świata znanego z gier, dlatego produkcja dodaje kilka nowych elementów do uniwersum. W tym dając nowe wskazówki dotyczące największej tajemnicy serii, czyli kto rozpętał nuklearną wojnę.

Serial Fallout zdradza największą tajemnicę serii? Zaskakująca odpowiedź na pytanie nurtujące fanów od lat

Gracze od pierwszej części z 1997 roku zastanawiali się, kto odpowiedzialny jest za zniszczenie ludzkiej cywilizacji. Do tej pory sądzono, że pierwszy pocisk z bombą atomową odpaliły Chiny lub Stany Zjednoczone. Prawda może okazać się jednak zupełnie inna i jeszcze bardziej mroczna.

UWAGA! Poniżej znajdują się spoilery dotyczące serialu Fallout

Jednym z najważniejszych wątków serialu są retrospekcje z Cooperem Howardem, w którego wciela się Walton Goggins. Postać ta pojawia się również w głównej linii czasu jako Ghul, który przetrwał nuklearną wojnę, stając się istotą, która potrzebuje silnego specyfiku do przeżycia, aby nie stać się krwiożerczym, napromieniowanym potworem. To właśnie za sprawą Howarda dowiadujemy się więcej o przyczynach zniszczenia świata.

Cooper to hollywoodzka gwiazda, która brała udział w kampanii marketingowej Vault-Tec, reklamującej schrony na wypadek wybuchu bomb atomowych. Mężczyzna robi to wyłącznie dla swojej żony Barb, która jest dyrektorką firmy. Z czasem Howard staje się coraz bardziej rozczarowany koncepcją krypt, w tym zakazowi wpuszczania do nich zwierząt. Przy odrobinie przymusu z zewnątrz zaczyna szpiegować swoją żonę i Vault-Tec.

W ostatnim odcinku Fallouta Cooper podsłuchuje spotkanie dyrektorów Vault-Tec z różnymi szefami i dyrektorami generalnymi korporacji, w tym z Mr. Housem, nadzorcą New Vegas. Podczas spotkania jeden z szefów pyta twórców krypt, w jaki sposób mogą „zagwarantować rezultaty” swojej inwestycji. Na co Barb odpowiada:

Sami zrzucając bomby.

Wojna nuklearna byłaby tragedią, ale także szansą. Być może największą szansą w historii, bo gdy zostaniemy tylko my, nie będzie już z kim walczyć. Prawdziwy monopol.

To nasza szansa, aby wojna stała się reliktem przeszłości. Ponieważ w naszej obecnej konfiguracji społecznej, która ukształtowała się bez zamierzonych wskazówek, mamy tarcia. Mamy konflikt i mamy wojnę.

A wojna, cóż… Wojna nigdy się nie zmienia.

GramTV przedstawia:

W pierwszym sezonie serialu nie otrzymaliśmy żadnych dodatkowych wskazówek, że Vault-Tec rzeczywiście zrzucił jakąkolwiek bombę atomową. Jednak biorąc pod uwagę słowa żony Howarda, korporacja z pewnością miała to w planach, na wypadek, gdyby wojna USA z Chinami nie doszła do swojego kulminacyjnego momentu.

W obsadzie serialu znaleźli się: Ella Purnell, Walton Goggins, Kyle MacLachlan, Xelia Mendes-Jones, Aaron Moten, Moises Arias, Johnny Pemberton, Aixa Kendrick, Leer Leary, Dave Register oraz Rodrigo Luzzi.

Cały pierwszy sezon Fallouta dostępny jest na platformie Prime Video.

Komentarze
3
koNraDM4
Gramowicz
18/04/2024 18:29
MisticGohan_MODED napisał:

Przecież Vault-Tech zostało specjalnie wybrane jako wykonawca do budowy Krypt, w których odwalały się różnego rodzaju eksperymenty społeczne. Rozkaz budowy jak i plan padł z samej góry.

Z resztą co tu dużo mówić rząd USA przetrwał jako Enklawa, a jej placówki były rozrzucone po całym świecie więc nie można powiedzieć, że sami nie planowali używać broni atomowej. Raczej Barb sugeruje jakby to Vault Tec miał zrzucić bomby ale realnie wie, że rząd USA jest za tym by "zresetować świat" samemu siedząc bezpiecznie w swoich kryptach i dając przyzwolenie na eksperymenty, które w założeniu miały służyć później do lepszej kontroli społeczeństwa.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
16/04/2024 19:06

Przecież Vault-Tech zostało specjalnie wybrane jako wykonawca do budowy Krypt, w których odwalały się różnego rodzaju eksperymenty społeczne. Rozkaz budowy jak i plan padł z samej góry.

wolff01
Gramowicz
16/04/2024 15:57

!!!Spoiler!!!

"Na przeszkodzie tej teorii stoi fakt, że Barb wraz z kilkuletnią córką zginęły w nuklearnej wojnie, a Cooperowi udało się przeżyć wyłącznie dzięki szczęściu." - jeśli dobrze zrozumiałem to tym co motywuje Coopera do działania jest chęć dowiedzenia się co stało się z jego rodziną. Więc nie mamy jednocznacznej odpowiedzi co się z nimi stało.

Btw zrzucenie bomb wciąż mogło być z ramienia USA lub Chin, tyle że po "zachęcie" i zakulisowemu działaniu korporacji. Aczkolwiek lolejną wskazówką może być to że Hank zlecił zrzucenie bomby na Sandy Shores, więc Vault-Tec czy inne korpo wciąż mają dostęp do tej broni.
Trwa Wczytywanie