Seria Star Wars Jedi mogła wyglądać zupełnie inaczej. Łowca nagród zamiast Jedi

Mikołaj Ciesielski
2023/04/11 09:55
2
0

Lucasfilm wahało się, czy pozwolić deweloperom z Respawn Entertainment na stworzenie gry, w której głównym bohaterem będzie Jedi.

Kilka dni temu Electronic Arts zaprezentowało finałowy zwiastun Star Wars Jedi: Ocalały. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, ponieważ premiera kontynuacji przygód Cala Kestisa zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem Stig Asmussen – reżyser serii Star Wars Jedi – udzielił ciekawego wywiadu. W rozmowie z The Guardian deweloper ujawnił, że Lucasfilm początkowo wahało się, czy pozwolić deweloperom z Respawn Entertainment na stworzenie gry z Jedi w roli głównej.

Seria Star Wars Jedi mogła wyglądać zupełnie inaczej. Łowca nagród zamiast Jedi

Seria Star Wars Jedi mogła nie opowiadać o przygodach młodego Jedi. Wszystko przez wahania Lucasfilm

Podczas wywiadu Asmussen przyznał, że dla Lucasfilm Jedi są „świętym Graalem”. Deweloper wyjaśnia, że Respawn Entertainment musiało przejść przez cały proces i dokładnie wytłumaczyć, dlaczego głównym bohaterem ich gry ma być Jedi, a także co zamierzają z nim zrobić. Reżyser dodaje, że nawet wtedy przedstawiciele Lucasfilm czuli się nieswojo i chcieli, by bohater serii Star Wars Jedi był nazywany „użytkownikiem Mocy”.

Asmussen zdradził również, że Lucasfilm próbowało przekonać Respawn Entertainment do stworzenia gry, w którym głównym bohaterem byłby łowca nagród lub przemytnik. Pomysł ten nie spodobał się jednak reżyserowi Star Wars Jedi, który chciał wykorzystać swoje doświadczenie z serii God of War i przenieść je do świata Gwiezdnych wojen. Deweloper nie chciał bowiem tworzyć gry, gdzie protagonista toczyłby walki na dystans.

Moje doświadczenie wywodzi się z God of War… Nigdy nie pracowałem nad strzelanką, a do tego potrzebny jest inny zespół. Równie dobrze mogliby poprosić mnie o stworzenie gry wyścigowej. Ostatecznie z biegiem czasu zbudowaliśmy zaufanie i doszliśmy do momentu, w którym nazwaliśmy [serię] Jedi – mówi Asmussen.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Star Wars Jedi: Ocalały zmierza wyłącznie na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Produkcja studia Respawn Entertainment ma zadebiutować na wymienionych platformach 28 kwietnia. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi kontynuacji Star Wars Jedi: Upadły Zakon na PC.

Komentarze
2
Yarod
Gramowicz
11/04/2023 11:06

Ja się raduję, że jednak jest to gra o Jedi (choć o kimś w stylu Boby Fetta też bym przyjął), grając w Fallen Order czułem się jak w złotych czasach przy ogrywaniu Outcast czy Academy. Trzymam mocno kciuki za Survivor, jedna z niewielu które kupię na premierę.

dariuszp
Gramowicz
11/04/2023 10:47

Biorąc pod uwagę że mamy więcej złych jak dobrych gier z serii Star Wars to ciekaw jestem czemu nie wykazali takiej skrupulatności jak EA robiło Battlefront.