SEGA rozstaje się z Relic Entertainment. W Creative Assembly doszło do zwolnień

Mikołaj Ciesielski
2024/03/28 11:45
0
0

Twórcy Company of Heroes 3 będą działać dalej jako niezależny zespół.

Od kilku tygodni trwa plaga zwolnień w branży gier wideo. Okazuje się jednak, że to nie koniec złych wiadomości. Tym razem do małej rewolucji doszło w szeregach firmy SEGA. Decyzje podjęte przez japońskiego wydawcę dotknęły przede wszystkim deweloperów ze studia Creative Assembly, a Relic Entertainment rozpoczęło właśnie nowy rozdział swojej historii.

SEGA rozstaje się z Relic Entertainment. W Creative Assembly doszło do zwolnień

Relic Entertainment rozstało się z firmą SEGA. Japoński wydawca dokonał również zwolnień w Creative Assembly

Jak informuje serwis GamesIndustry.biz, firma SEGA zwolniła 240 osób. Większość z nich to pracownicy wspomnianego Creative Assembly – które graczom znane jest przede wszystkim z serii Total War – oraz SEGA Europe. „Niewielka liczba” deweloperów straci również pracę w studiu SEGA HARDLight. Nie wspomniano o redukcji etatów w innych zespołach wydawcy.

Jak wspomnieliśmy wyżej, do dużych zmian doszło również w przypadku Relic Entertainment. Studio odpowiedzialne za serię Company of Heroes zostało całkowicie sprzedane i – zgodnie z przekazanymi informacjami – będzie kontynuować swoją działalność jako niezależny zespół. Deweloperzy zapewniają jednak, że będą dalej wspierać Company of Heroes 3, które już w kwietniu – wraz z aktualizacją 1.6 – otrzyma „nową zawartość i pożądane przez społeczność funkcje”.

Chcemy podziękować firmie SEGA, której wsparcie przez lata i wskazówki podczas tej transformacji odegrały kluczową rolę w naszym sukcesie. Możemy nie być częścią firmy SEGA, ale pozostaniemy przyjaciółmi i kolegami – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Relic Entertainment.

GramTV przedstawia:

Twórcy Company of Heroes 3 podkreślają również, że są niezwykle podekscytowani „nowym rozdziałem”. Deweloperzy liczą na dalsze wsparcie fanów i zapewniają, że dalej zamierzają tworzyć „niezwykłe doświadczenia” dla swoich graczy.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!