Rośnie oglądalność świetnie ocenionego serialu Netflixa. Ale czy to wystarczy?

Radosław Krajewski
2023/02/08 11:50

Fani produkcji wciąż nie mogą być pewni, że serial nie zostanie skasowany po pierwszym sezonie.

Lockwood i spółka zadebiutowało na Netflixie pod koniec stycznia bez żadnej wielkiej kampanii promocyjnej. Pomimo tego serial mógł liczyć na przychylność widzów, którzy zdecydowali się obejrzeć odcinki. Produkcja doczekała się wysokich ocen, również od krytyków, stając się jednym z lepiej ocenionych seriali platformy z ostatnich miesięcy. Mimo to Lockwood i spółka zanotował bardzo słabą oglądalność w premierowy weekend. Fani produkcji zaczęli się obawiać, czy przez kiepskie wyniki oglądalności serial nie zostanie szybko skasowany.

Rośnie oglądalność świetnie ocenionego serialu Netflixa. Ale czy to wystarczy?

Lockwood i spółka notuje wzrost oglądalności

Niewielką nadzieją jest spory wzrost popularności produkcji w pierwszym pełnym weekendzie od premiery. W okresie od 30 stycznia do 5 lutego Lockwood i spółka oglądano przez 39,4 mln godzin, co daje wzrost o niecałe 37%. Serialowi udało się nawet pokonać inne wielkie hity Netflixa, w tym drugi sezon Ginny & Georgia oraz Wednesday, tym samym zajmując pierwsze miejsce na liście najpopularniejszych anglojęzycznych seriali na platformie.

GramTV przedstawia:

Chociaż wzrost oglądalności jest znaczący, to ciężko oczekiwać, aby Lockwood i spółka zyskiwał w kolejnych tygodniach, tym bardziej przy nadchodzących premierach na platformie. Wszystko więc w rękach widzów, czy zdołają zapewnić serialowi drugą szansę, czy też Netflix będzie zmuszony zakopać nierentowną produkcję. Warto pamiętać, że dla platformy bardziej liczy się stopień ukończenia sezonu, niż całkowita oglądalność serialu. Dlatego jeżeli zależy Wam na tej produkcji, to nie zwlekajcie z dokończeniem oglądania wszystkich dostępnych odcinków.

Komentarze
2
BestWishForYou
Gramowicz
08/02/2023 12:09

Ja nawet nie mam zamiaru zaczynać, bo po co, skoro zaraz anulują.

Jak będzie potwierdzone info, że będzie kolejny sezon to zacznę.

jimmy
Gramowicz
08/02/2023 11:53

Wow