Rockstar Games ma pracować nad nową marką od premiery Red Dead Redemption 2

Wincenty Wawrzyniak
2023/12/25 15:30
1
0

Po wycieku pełnego kodu źródłowego GTA 5 oraz informacji o GTA 6 i Bully 2 w sieci pojawiły się wieści o rzekomej nowej marce studia.

Wygląda na to, że Rockstar Games nie może liczyć na spokojne święta. Dziś doszło bowiem do poważnego wycieku, w wyniku którego do sieci trafił m.in. pełny kod źródłowy Grand Theft Auto V. To jednak nie wszystko, ponieważ, jak podaje serwis Twisted Voxel, na internetowym horyzoncie pojawiły się także informacje na temat potencjalnej nowej marki studia Rockstar Games.

Rockstar Games ma pracować nad nową marką od premiery Red Dead Redemption 2

Rockstar Games tworzy zupełnie nowe IP?

Według plotek Rockstar Games pracuje nad zupełnie nową marką, w czym ma pomagać mu “niezwykle popularny” deweloper zewnętrzny – prace nad nowym IP mają trwać od 2018 roku, a dokładniej od premiery Red Dead Redemption 2. Oprócz tego ma powstawać jeszcze jedna zupełnie nowa marka. Jedna z nich to wskrzeszony projekt pod tytułem Agent, podczas gdy druga ma być czymś w klimatach średniowiecznego fantasy.

Mimo tego, iż Agent ma być aktualnie rozwijany, najprawdopodobniej pojawi się na rynku dopiero, gdy doczekamy się kolejnej generacji konsol. Warto także zwrócić uwagę na średniowieczne fantasy, które może okazać się próbą rywalizacji z takimi markami jak chociażby The Elder Scrolls.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że w październiku bieżącego roku Take-Two Interactive zgłosiło znak towarowy dla Project Ethos, ale nie wiadomo jeszcze, czy może to dotyczyć nowej marki Rockstar Games. Na więcej informacji pozostaje jedynie cierpliwie czekać.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
26/12/2023 11:57

Wątpię by to miała by być rywalizacja z czymś takim jak TES, już prędzej od Rockstara bym się spodziewał czegoś w stylu KCD tyle, że fantasy. Choć i tak dziwnie to brzmi, że gwiazdy rocka miałyby się brać za grę RPG więc może to po prostu będzie gra fabularna z rozbudowanym systemem walki bronią białą albo coś bardziej szalonego ale bez ton statystyk czy rozwijania postaci w formie leveli :D