Wyciekł pełny kod źródłowy GTA 5, razem z informacjami o GTA 6 i Bully 2

Wincenty Wawrzyniak
2023/12/25 14:30
0
0

Rockstar Games na pewno nie ma spokojnych świąt.

Być może niektórzy z Was pamiętają, jak w zeszłym roku doszło do włamania, w wyniku którego do sieci wyciekło ponad 100 GB zawartości związanej z projektami Rockstar Games. Wygląda na to, że teraz mamy (przynajmniej po części) powtórkę z rozrywki – jak podaje serwis Insider Gaming, w ostatnich godzinach doszło do wycieku licznych informacji z GTA 5, GTA 6 oraz Bully 2.

Wyciekł pełny kod źródłowy GTA 5, razem z informacjami o GTA 6 i Bully 2

Rockstar Games kolejną ofiarą hakerów

Tym samym do sieci wyciekł pełny kod źródłowy gry Grand Theft Auto V razem z fragmentami kodu GTA 6 oraz informacjami o Bully 2. Według informacji do wycieku doszło na serwerze Discord, gdzie został on zainicjowany przez Brytyjczyka należącego do społeczności moderskiej, którą Rockstar wielokrotnie pozywał.

Jeśli chodzi o Bully 2, wyciekły praktycznie wszystkie pliki związane z kontynuacją produkcji z 2008 roku. Oprócz tego ujawniono kod Pythona z GTA 6, a także niektóre wczesne materiały koncepcyjne z GTA 5 (w tym chociażby oryginalna wersja mapy gry).

GramTV przedstawia:

Sprawa jest poważna – zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że wśród ujawnionych informacji znalazł się pełny kod źródłowy GTA 5, co może nawet spowodować napływ oszustów do GTA Online, gdyż będą oni wiedzieć, jak obejść zabezpieczenia.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!