Reżyserka Wiedźmina nakręci odcinki dla Władcy Pierścieni od Amazonu

Radosław Krajewski
2021/05/14 11:50
0
0

Poznaliśmy kolejne nazwisko, które stanie za kamerą odcinków serialowej wersji Władcy Pierścieni.

Reżyserka Wiedźmina nakręci odcinki dla Władcy Pierścieni od AmazonuSerial ze świata Władcy Pierścieni zyskał kolejną osobę, która stanie za kamerą dwóch odcinków głośnej produkcji od Amazonu. Jest nią reżyserka Charlotte Brandstrom, która ma na koncie prace nad takimi serialami, jak Wiedźmin, Outlander, Arrow, Odpowiednik, Madam Secretary, Człowiek z Wysokiego Zamku, Outsidera, a ostatnio pracowała nad Rozłąką i Dziedzictwem Jowisza dla Netflixa. Brandstrom ma więc bogate doświadczenie w serialach, dlatego możemy być spokojni o jakość zrealizowanych przez nią ocinków.

Brandstrom dołączyła więc do J.A. Bayony (Siedem minut po północy, Jurassic World: Upadłe królestwo), który nakręci dwa pierwsze odcinki oraz do Wayne’a Yipa (Doctor Who, Preacher, Utopia, Hunters), który odpowiada za odcinki od 3 do 6. Dla Amazonu nie jest problemem zatrudnić znanych i doświadczonych reżyserów, gdyż jak się ostatnio dowiedzieliśmy, budżet serialu wynosi aż 465 milionów dolarów. O ogromnym budżecie wypowiedziała się Jennifer Salke, szefowa Amazon Prime Video, która zdradziła, jak wiele osób musi obejrzeć serial, aby platforma na tym nie straciła.

GramTV przedstawia:

Oficjalny opis fabuły: Nadchodzący serial Amazon Studios po raz pierwszy przenosi na ekrany owianą legendami historię Drugiej Ery Śródziemia. Ten epicki dramat rozgrywający się tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena, przeniesie widzów z powrotem do epoki, w której powstawały wielkie mocarstwa, królestwa okryte chwałą zaczynały popadać w ruinę, wielcy bohaterowie byli wystawiani na próbę, nadzieja zawisła na włosku, a największy czarny charakter, który kiedykolwiek wyszedł spod pióra Tolkiena, zagroził, że pokryje cały świat ciemnością. Serial rozpoczyna się w czasach względnego pokoju i podąża za szeregiem postaci, zarówno znanych, jak i nowych, którzy zmierzą się z przerażającym złem ponownie pojawiającym się w Śródziemiu. Od najciemniejszych zakątków Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów Londonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki mapy – te królestwa i postacie stworzą spuściznę, która będzie żyła długo po nich.

W obsadzie są: Robert Aramayo, Morfydd Clark, Joseph Mawle, Markella Kavenagh, Ema Horvath, Maxim Baldry, Owain Arthur, Nazanin Boniadi i Tom Budge. Datę premiery Władcy Pierścieni wyznaczono na ten rok.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!