Ile osób musi obejrzeć serialowego Władcę Pierścieni? Amazon o budżecie produkcji

Radosław Krajewski
2021/05/13 11:30
0
0

Szefowa Amazonu w ostatnim wywiadzie odniosła się do gigantycznego budżetu serialu ze świata Śródziemia.

Ile osób musi obejrzeć serialowego Władcę Pierścieni? Amazon o budżecie produkcjiOfensywa platform streamingowych trwa w najlepsze. Dowodem na to jest wydawanie niesamowicie dużych sum na prawa do wielkich franczyz. Ostatnio głośnym przejęciem marki mógł pochwalić się Netflix, który wydał ponad 450 milionów za zakup dwóch kontynuacji Na noże Riana Johnsona. Wiele emocji wzbudza również serial ze świata Władcy Pierścieni od Amazonu. Platforma wydała aż 250 milionów dolarów za prawa do marki, ale ta kwota zwyczajnie blednie, gdy zestawimy ją z budżetem samego pierwszego sezonu, który wynosi 465 milionów dolarów. Jest to absolutny rekord dla seriali, których budżet na jeden sezon do tej pory ledwo przekraczał 100 milionów. Nic więc dziwnego, że oczekiwania są duże, nie tylko widzów i fanów prozy Tolkiena, ale również prezesów Amazonu, którzy sami jeszcze nie wiedzą, ile osób musi obejrzeć serial, ale wskazują, na wielką liczbę odbiorców.

Jennifer Salke, szefowa Amazon Prime Video, w rozmowie z The Hollywood Reporter potwierdziła rekordowy budżet serialu. Wytłumaczyła również, dlaczego musi on być tak duży i jakie będzie miało to przełożenie na obniżenie kosztów produkcji drugiego sezonu. Na samym końcu odniosła się do liczby widzów, którzy muszą obejrzeć Władcę Pierścieni, aby kolejne sezony mogła powstać bez żadnych komplikacji. Salke jednak wierzy w siłę marki i ma nadzieję, że serialowa wersja stanie się ogromnym hitem.

Rynek jest szalony, co widzieliśmy w przypadku umowy Netflixa z Rianem Johnsonem przy kontynuacjach Na noże. To będzie pierwszy sezon wielkiej produkcji, w której zbudujemy świat. Kwota idealnie działa jako seksowny lub szalony nagłówek, który dobrze się klika, ale naprawdę budujemy infrastrukturę, która będzie fundamentem całego serialu. Żyjemy w szalonym świecie i wiele osób ze spotkania na Zoomie, głównie Bela i ja, byliśmy w wielu sytuacjach przetargowych, które rozpoczynały się od naprawdę wysokich sum. Musimy podejmować decyzje, gdzie chcemy to rozciągnąć, a kiedy postawić granicę. A ile osób musi obejrzeć Władcę Pierścieni? Dużo. (Śmiech). Gigantyczna widownia z całego świata musi obejrzeć serial i jesteśmy przekonani, że tak się też stanie.

GramTV przedstawia:

Oficjalny opis fabuły: Nadchodzący serial Amazon Studios po raz pierwszy przenosi na ekrany owianą legendami historię Drugiej Ery Śródziemia. Ten epicki dramat rozgrywający się tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena, przeniesie widzów z powrotem do epoki, w której powstawały wielkie mocarstwa, królestwa okryte chwałą zaczynały popadać w ruinę, wielcy bohaterowie byli wystawiani na próbę, nadzieja zawisła na włosku, a największy czarny charakter, który kiedykolwiek wyszedł spod pióra Tolkiena, zagroził, że pokryje cały świat ciemnością. Serial rozpoczyna się w czasach względnego pokoju i podąża za szeregiem postaci, zarówno znanych, jak i nowych, którzy zmierzą się z przerażającym złem ponownie pojawiającym się w Śródziemiu. Od najciemniejszych zakątków Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów Londonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki mapy – te królestwa i postacie stworzą spuściznę, która będzie żyła długo po nich.

Pierwsze dwa odcinki wyreżyseruje J.A. Bayona (Siedem minut po północy, Jurassic World: Upadłe królestwo). W obsadzie są: Robert Aramayo, Morfydd Clark, Joseph Mawle, Markella Kavenagh, Ema Horvath, Maxim Baldry, Owain Arthur, Nazanin Boniadi i Tom Budge. Datę premiery Władcy Pierścieni wyznaczono na ten rok.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!