W Resident Evil 4 VR zabraknie niektórych scen i „sugestywnych dialogów”

Mikołaj Ciesielski
2021/10/20 21:25

Produkcja Capcomu w wersji na gogle VR zostanie pozbawiona wybranych elementów, by dostosować tytuł do „współczesnego odbiorcy”.

W Resident Evil 4 VR zabraknie niektórych scen i „sugestywnych dialogów”

Zgodnie z zapowiedzią już jutro posiadacze gogli Oculus Quest 2 będą mogli zapoznać się z Resident Evil 4 VR. Okazuje się jednak, że produkcja Capcomu w wersji na gogle wirtualnej rzeczywistości została pozbawiona niektórych scen i dialogów, o czym poinformowała redakcja IGN, która miała już okazję zapoznać się ze wspomnianym tytułem. Według oficjalnego oświadczenia Facebooka, który jest właścicielem Oculus Quest 2, zmiany zostały wprowadzone, by dostosować grę do „współczesnego odbiorcy”.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez IGN w Resident Evil 4 VR nie uświadczymy pewnych „sugestywnych dialogów” związanych z Ashley Graham – córką prezydenta, którą stara się uratować Leon Kennedy. Konkretnie rzecz ujmując, z gry zniknęła kwestia wypowiadana przez postać Luisa, który komentował ciało dziewczyny. Z produkcji zniknęła również możliwość zaglądania pod spódnicę bohaterki, a także związana z tym animacja.

Oculus Studios, Armature i Capcom ściśle współpracowały, aby od podstaw odświeżyć Resident Evil 4 pod kątem gogli VR. Obejmuje to wciągające środowiska i grafikę w wysokiej rozdzielczości, a także wybrane zmiany w dialogach i animacjach w grze, które naszym zdaniem dostosują Resident Evil 4 do współczesnego odbiorcy” – czytamy w oświadczeniu, które redakcja IGN otrzymała od rzecznika Facebooka.

W Resident Evil 4 VR nie uświadczymy też trzech trybów, do których dostęp można było uzyskać po ukończeniu kampanii fabularnej. Mowa tutaj o Separate Ways i Assignment Ada, które pozwalały się wcielić w Adę Wong oraz o wariancie Mercenaries, gdzie gracze poprzez walkę z oponentami starali się zyskiwać jak najwyższe wyniki.

Na koniec przypomnijmy, że Resident Evil 4 zadebiutowało na rynku w 2005 roku na konsolach Nintendo GameCube oraz PlayStation 2. W późniejszym terminie tytuł trafił również na komputery osobiste, Nintendo Wii oraz urządzenia mobilne z systemem iOS i Android. Dostępna jest też wersja Resident Evil 4 HD, która w 2011 roku pojawiła się na PlayStation 3 i Xboksie 360. Edycję tę znajdziemy obecnie także na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Spar1988
Gramowicz
21/10/2021 10:07

Codziennie filmiki jak kogoś maczetą nawracają w eu, na kazdym twitchu,fb inscie , laski zarabiajace ciałem i wyginające się , kiedyś nazywane potocznie prostytutkami w dzisiejszych czasach streamerki, influencerki itd itp. A w grze nie można popatrzyć na, no właśnie na co? Art, piksela. Chory świat.