Remaster Avatara w kinach na całym świecie. Oficjalna data zwiastuna Avatara 2

Radosław Krajewski
2022/04/27 20:50
4
0

Jeszcze w tym roku do kin na całym świecie trafi odświeżona wersja pierwszej części Avatara.

Na odbywającym się właśnie CinemaCon w Las Vegas Disney przedstawił świetne informacje dla wszystkich osób czekających na kolejne filmowe dzieło Jamesa Camerona. Niedawno poznaliśmy oficjalny tytuł drugiej części Avatara, a teraz potwierdzono, że przed premierą nowej odsłony, pierwsza powróci do kin. Nie będzie to jednak ta sama wersja, która pojawiła się w 2009 roku, ale zremasterowana.

Remaster Avatara w kinach na całym świecie. Oficjalna data zwiastuna Avatara 2

Nie podano, jakie dokładnie zmiany przejdzie poprawiona pierwsza część Avatara, ale możemy oczekiwać poprawek w efektach specjalnych, warstwie wizualnej oraz dźwiękowej, które zostaną dostosowane do współczesnych standardów. Premiera została zaplanowana na 23 września. Według zapowiedzi film pojawi się w kinach na całym świecie.

Podczas panelu potwierdzono również, że pierwszy zwiastun Avatara 2 zadebiutuje przed kinowymi seansami Doktora Strange’a w multiwersum obłędu. Materiał zostanie ekskluzywny przez tydzień i dopiero w okolicach 13 maja trafi do sieci.

Producent Jon Landau zdradził również, że każdy z zapowiedzianych czterech kontynuacji będzie opowiadał swoją własną historię, a w ich centrum będzie znajdować się rodzina Sully.

W centrum każdego z czterech sequeli będzie rodzina Sully. Każda historia będzie osobna i każda doprowadzi do własnego zakończenia. Każdy film będzie miał własny układ, ale patrząc całościowo, podróż przez wszystkie cztery historie stworzy epicką sagę.

GramTV przedstawia:

Avatar 2 opowiada historię Jake’a Sully’ego i Neytiri, którzy założyli rodzinę i robią wszystko, aby pozostać razem. Jednak gdy powraca stare zagrożenie, które chce dokończyć to, co zaczęło, zmuszeni są opuścić swój dom i odkrywać nowe regiony Pandory. Dla Jake’a jest to największe wyzwanie w całym swoim życiu.

W obsadzie filmu znaleźli się: Sam Worthington, Zoe Saldana, Giovanni Ribisi, Sigourney Weaver, Kate Winslet, Cliff Curtis, Edie Falco, Stephen Lang, Joel David Moore, Dileep Rao, CCH Pounder, Matt Gerald, Brendan Cowell, Michelle Yeoh, Jemaine Clement, Oona Chaplin, David Thewlis oraz CJ Jones.

Komentarze
4
alex1112 napisał:

Ten film się aż tak postarzał że trzeba remastera robić?

Wbrew pozorom, jeśli nawet Władcę Pierścieni jakoś tam cyfrowo podkręcają, aby lepiej się go oglądało w aktualnej jakości... Czego by nie mówić, to ten film wyszedł w 2009 roku - to sporo czasu :D

alex1112
Gramowicz
28/04/2022 17:45

Ten film się aż tak postarzał że trzeba remastera robić?

koNraDM4
Gramowicz
28/04/2022 06:43
JakiśNick napisał:

Od lat nie mogą części 2 zrobić a już mają gotowe 3 4 i 5? Nie sądzę.

Otóż pierwsza część była robiona w bólach, specjalnie na jej potrzeby wymyślano nową technologię, a finał prac odkładano w czasie gdyż technologia nie nadążała za wizją twórcy, który to nie chciał korzystać z pół środków. W końcu udało się dopiąć swego i jedynka nie dość, że się przyjęła to stała się najbardziej kasowym filmem w historii więc zabrano się za tworzenie kontynuacji (liczba mnoga!), które jak dotąd były tylko w fazie koncepcyjnej. Tak więc przez następne lata podrasowano różne technologie, a także kręcono jednocześnie kilka części co bezpośrednio odpowiada za wydłużenie procesu produkcyjnego. Tak więc kolego to nic dziwnego, ze mają gotowe następne części. Na pewno nie logicznym by było wypuścić je wszystkie w jednym roku więc ostatnie szlify sobie zostawili do zrobienia gdyż premiery mają się odbywać co roku. Co więcej już po premierze Avatara 1 wiedzieliśmy całkiem sporo o koncepcjach kontynuacji, a szczątkowe informacje o nadchodzącej dwójce pokrywają się z tym co dało się w roku 2010 przeczytać choćby na wikipedii ale zdjęcia z różnych przyczyn ruszyły dopiero koło 2017 roku.
Trwa Wczytywanie