Quantic Dream sprzedane. Chińska firma kupiła twórców Detroit: Become Human

Radosław Krajewski
2022/08/31 12:00

Coś dużo w ostatnim czasie przejęć w growej branży.

Niedawno informowaliśmy o kolejnym zakupie Sony, które nabyło firmę Savage Game Studios, a także o inwestycji Japończyków w kolejne udziały From Software, a właśnie doszło do kolejnego dużego przejęcia. Po wielu miesiącach spekulacji Quantic Dream znalazło nowych właścicieli, którymi zostało chińskie NetEase Games. Już od 2019 roku firma inwestowała w francuskiego dewelopera, aż w końcu zdecydowano się kupić studio. Kwota transakcji nie została ujawniona.

Quantic Dream sprzedane. Chińska firma kupiła twórców Detroit: Become Human

Z radością witamy Quantic Dream, wiodącego francuskiego dewelopera i wydawcę gier, który staje się częścią NetEase Games, oferując graczom na całym świecie wysokiej jakości gry wideo AAA.

Wczytywanie ramki mediów.

Quantic Dream stanie się pierwszym europejskich studiem w szeregach NetEase Games. Firma postawiła ważny krok w realizacji swoich założeń, aby stać się globalną korporacją, zapewniającą najwyższej jakości produkty. W komunikacie podano, że deweloperzy zachowają niezależność i wciąż będą tworzyć gry na wszystkie platformy.

W ciągu ostatnich 25 lat kilkukrotnie prowadziliśmy dyskusje na temat przejęć, ale ponieważ żadna nie gwarantowała naszej niezależności, postanowiliśmy kontynuować działalność jako niezależne studio. Nasza branża przechodzi głęboką przemianę poprzez falę przejęć studiów i wydawców. Dla deweloperów oznacza to zmianę paradygmatu, ponieważ nasza centralna pozycja w branży i nasz wkład w łańcuch wartości są teraz poprawniej oceniane. W związku z tym w niedalekiej przeszłości otrzymaliśmy kilka ofert spełniających nasze oczekiwania – powiedział szef studia, David Cage.

Aby dalej się rozwijać i realizować wielkie marzenia, rozpoczynając „nasze następne 25 lat”, z przyjemnością ogłaszamy, że dołączymy do NeEase Games, które staje się 100% udziałowcem Quantic Dream. Zachowamy niezależność w zakresie linii wydawniczej, kierunku artystycznego naszych projektów i zarządzania studiem. Nasze zespoły, które są w pełni zaangażowane w tę operację i czerpią bezpośrednie korzyści finansowe, są oczywiście w pełni zachowane i będą się rozwijać i umacniać – czytamy na stronie Quantic Dream.

GramTV przedstawia:

Z transakcji zadowolony jest również William Ding, dyrektor generalny oraz prezes NetEase, który w oficjalnym komunikacie zachwalał niezwykłą kreatywność oraz umiejętności deweloperskie Quantic Dream. Podkreślił, że obie firmy łączy wspólna wizja, zaufanie oraz szacunek, które „mogą na nowo zdefiniować interaktywne doświadczenie”.

Nad czym pracuje Quantic Dream?

Przypomnijmy, że Quantic Dream obecnie pracuje nad kilkoma projektami. Jedynym ujawnionym jest Star Wars Eclipse. Tytuł został ujawniony w grudniu zeszłego roku podczas The Game Awards. Niestety poza krótkim zwiastunem nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych informacji o nadchodzącej grze z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Komentarze
2
Sanders-sama
Gramowicz
31/08/2022 13:33

Beda chcieli prac mozgi Jankesom przez gierki, ktore podkupione przez nich firmy zrobia.

Silverburg
Gramowicz
31/08/2022 12:45

Oby w następnej grze nie było: "Wybierz opcję A, B lub zapłać 5$ za odblokowanie opcji C".