Proces Microsoftu z brytyjskim regulatorem zamrożony na dwa miesiące. Przejęcie Activision wciąż w zawieszeniu

Krzysztof Żołyński
2023/07/19 21:10
0
0

Brytyjski sąd wstrzymał odwołanie Microsoftu od decyzji CMA o zablokowaniu transakcji.

Microsoft i brytyjski organ nadzoru antymonopolowego warunkowo otrzymali dwumiesięczną przerwę w walce prawnej, ponieważ gigant technologiczny chce rozwiać obawy Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) dotyczące planowanego przejęcia Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów. Sędzia Marcus Smith z Competition Appeal Tribunal (CAT), który rozpatruje odwołania od decyzji CMA, chce dowodu od organu nadzorującego, że jest to właściwy kierunek działań, ale na razie wstrzymał batalię prawną.

Proces Microsoftu z brytyjskim regulatorem zamrożony na dwa miesiące. Przejęcie Activision wciąż w zawieszeniu

Smith chce, aby CMA uzasadniła swój wniosek o odroczenie, przedstawiając dowody wskazujące na istotną zmianę okoliczności lub „szczególne powody” opóźniania postępowania sądowego. Chce również, aby regulator szczegółowo opisał każdy nowy proces konsultacji, który planuje przeprowadzić, „aby wszyscy mieli jasność, jak to będzie działać”.

Microsoft odwołał się w kwietniu od decyzji CMA o zablokowaniu fuzji z powodu obaw związanych z grami w chmurze. CAT miał rozpatrywać tę sprawę od 28 lipca. Jednak wkrótce po tym, jak Federalna Komisja Handlu przegrała próbę powstrzymania przejęcia w USA, CMA uznała, że rozważy zmodyfikowaną umowę o fuzji Microsoftu i Activision. CMA, Microsoft i Activision poprosiły CAT o więcej czasu, a trybunał przychylił się do wniosku.

Przejęcie Activision wciąż w zawieszeniu

Jeśli zmieniona propozycja Microsoftu nie przekona urzędników, to będzie musiał z Activision zgodzić się na przedłużenie obecnej umowy i to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz. W przeciwnym razie Activision może odstąpić od umowy z solidnym czekiem za niedotrzymanie terminów i niewypełnienie umowy w wysokości 3 miliardów dolarów od Microsoftu.

GramTV przedstawia:

Raporty sugerują, że Microsoft może sprzedać niektóre prawa do gier w chmurze w Wielkiej Brytanii, aby zaspokoić obawy CMA. Microsoft podpisał umowy z zewnętrznymi firmami zajmującymi się grami w chmurze, aby oferować swoje gry na ich platformach, co wystarczyło, aby Unia Europejska zatwierdziła fuzję.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!