CMA krytykuje decyzję KE dot. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Mikołaj Ciesielski
2023/05/16 10:30
0
0

Brytyjski Urząd Konkurencji i Rynków reaguje na działania Komisji Europejskiej.

Wczoraj Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Pod koniec kwietnia transakcja została jednak zablokowana przez Brytyjski Urząd Konkurencji i Rynków. Nic więc dziwnego, że decyzja podjęta przez KE doczekała się komentarza ze strony CMA. Brytyjscy urzędnicy postanowili bowiem skrytykować ustalenia Komisji Europejskiej.

CMA krytykuje decyzję KE dot. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Decyzja Komisji Europejskiej dotycząca przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft nie spodobała się CMA

Brytyjski Urząd Konkurencji i Rynków w serii wpisów opublikowanych na portalu społecznościowym Twitter podkreśla, że „brytyjskie, amerykańskie i europejskie organy ds. konkurencji” zgodnie twierdzą, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft wpłynie negatywnie na konkurencyjność na rynku grania w chmurze.

CMA stwierdziło, że granie w chmurze musi pozostać wolnym, konkurencyjnym rynkiem, aby napędzać innowacje i wybór w tym szybko rozwijającym się sektorze. Propozycje Microsoftu, zaakceptowane dziś przez Komisję Europejską, pozwoliłyby firmie na ustalanie warunków tego rynku przez najbliższe dziesięć lat. Zastąpiłyby one wolny, otwarty i konkurencyjny rynek na podlegający bieżącym regulacjom w zakresie gier sprzedawanych przez Microsoft, platform, na których je sprzedaje, oraz warunków sprzedaży – stwierdza CMA.

GramTV przedstawia:

Brytyjscy urzędnicy podkreślają, że jest to jeden z powodów, dla których nie wyrażono zgody na przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. CMA zaznacza również, że „szanuje i uznaje” decyzję Komisji Europejskiej, która „ma prawo przyjąć inne stanowisko” w sprawie, ale nie zamierza zmieniać swojej opinii.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!