Premiera polskiego First Dwarf we wczesnym dostępie. Twórcy dzielą się planami na przyszłość

Patrycja Pietrowska
2024/06/20 09:15
0
0

Krasnoludzkie mechy wkraczają do akcji.

We wrześniu 2022 roku pojawiła się zapowiedź polskiej gry First Dwarf. Jakiś czas temu mogliśmy wypróbować tytuł w ramach wersji demonstracyjnej, a także zapoznaliśmy się z nowym zwiastunem prezentującym tryb kooperacji. Tymczasem produkcja trafiła już na rynek, a twórcy postanowili podzielić się przy okazji planami na rozwój gry.

First Dwarf
First Dwarf

First Dwarf – premiera polskiej gry z krasnoludami w roli głównej

Wczoraj na rynku zadebiutowało First Dwarf – gra od polskiego studia Star Drifters. Tytuł jest dostępny w ramach Early Access na platformie Steam. Produkcja łączy w sobie elementy takich gatunków jak RPG, survival czy tower defense.

Fani wirtualnej rozrywki wcielą się w postać krasnoluda Tru, inżyniera i zwiadowcy, którego celem jest założenie kolonii na lewitujących wyspach. Gracze będą mogli korzystać z potężnego mecha, który okaże się nieoceniony zarówno w walce, jak i przy zbieraniu surowców oraz eksploracji. Towarzyszyć nam będzie smoczyca Ragna, grywalna bohaterka, która pomoże Tru w jego misji.

Wierzymy, że wczesny dostęp to potężne narzędzie, które pozwoli nam włączyć społeczność do prac nad grą. Niektóre z naszych wcześniejszych tytułów również były wydawane w ten sposób, a z programem łączy nas dużo pozytywnych doświadczeń. Kluczem jest tutaj szczera komunikacja pomiędzy odbiorcami a zespołem. First Dwarf jest tworzony dla graczy, więc możliwość wsłuchania się w ich opinie i wskazówki jest szalenie pomocne. Do premiery wersji 1.0 z pewnością czeka nas jeszcze ogrom ciężkiej pracy, ale na to, co przyniesie przyszłość, zapatrujemy się z ekscytacją. – przekazał Jakub Wójcik, prezes Star Drifters.

GramTV przedstawia:

Deweloperzy postanowili również podzielić się planami na rozwój gry. Dla First Dwarf planowane są między innymi ulepszenia w zakresie jakości życia (Quality of Life), poprawki obejmujące ekonomię czy nowa wyspa. Twórcy zapowiadają także kolejne wyzwania i misje, nowe bronie, typy ataków czy stworzenia. Zespół planuje również zaoferować więcej swobody w budowaniu.

„Mapa drogowa” First Dwarf
„Mapa drogowa” First Dwarf

Na koniec przypomnijmy, że First Dwarf zadebiutowało na Steam w ramach wczesnego dostępu 19 czerwca 2024 roku. Produkcja ma również trafić na konsole PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch po wydaniu wersji 1.0.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!