Strefa gier indie na Poznań Game Arena 2023. Znamy pierwsze tytuły

Wincenty Wawrzyniak
2023/09/17 21:30
1
0

Strefa gier indie to bez wątpienia jedna z najciekawszych stref podczas Poznań Game Arena. Znamy pierwsze tytuły, jakie będą mogli sprawdzić zwiedzający.

Każdego roku na Poznań Game Arena prezentuje się kilkadziesiąt gier przygotowanych przez niezależnych twórców. To wyjątkowe miejsce na targowej mapie, w którym można znaleźć prawdziwe perełki, dające wiele frajdy i rozrywki. Wiemy już, jacy twórcy pojawią się tegorocznej strefie.

Strefa gier indie na Poznań Game Arena 2023. Znamy pierwsze tytuły

Strefa gier indie na Poznań Game Arena

Afterburn i Railbound

Afterburn to niewielkie studio deweloperskie z Łodzi, specjalizujące się w tworzeniu gier logicznych. Railbound, czyli gra, którą zabiorą ze sobą na PGA, to tytuł wywodzący się właśnie z tego gatunku. Opowiada o parze psów, które podróżują po świecie naprawiając połączenia kolejowe. Zadaniem gracza jest łączenie i przecinanie połączeń kolejowych, aby wszyscy mogli dotrzeć na czas. To ponad 200 ciekawych zagadek.

Afterburn i Railbound, Strefa gier indie na Poznań Game Arena 2023. Znamy pierwsze tytuły

Artificer i Showgunners

To warszawskie studio, stanowiące część grupy Devolver Digital. Ich flagowa produkcja to Showgunners. Gra przedstawia najpopularniejszy - i najbardziej brutalny - reality show końcówki XXI wieku. Krwawa rzeź, którą można obejrzeć w programie Homicidal All-Stars stanowi odskocznię od problemów dla społeczeństwa nękanego nierównościami dochodów, chciwością korporacji, katastrofą klimatyczną, wojną, przestępczością i przeludnieniem.

Awesome Games Studio i Yet Another Zombie Survivors

Awesome Games Studio to pięcioosobowy zespół założony w 2009 roku w Krakowie. Przez lata opracowało i samodzielnie opublikowało wiele gier na Steam, Nintendo Switch, Xbox One i PS4. Na PGA 2023 zabierają ze sobą grę Yet Another Zombie Survivors. Jak sam tytuł wskazuje jest to opowieść o walce z nieumarłymi. Decyzje gracza mają bezpośredni wpływ na to, w jaki sposób ewoluuje jego oddział. To nie jest gra dla miłośników długich cutscenek, czy skomplikowanego sterowania. Tutaj od razu liczy się walka.

Awesome Games Studio i Yet Another Zombie Survivors, Strefa gier indie na Poznań Game Arena 2023. Znamy pierwsze tytuły

Oxymoron Games i Silence of the Siren

Oxymoron Games to studio, które może być kojarzone przede wszystkim z gry Project Hospital. Na PGA zabiorą ze sobą coś zupełnie nowego. Silence of the Siren to turowa gra strategiczna w której uczestnik zostaje wrzucony do chaotycznego wszechświata, gdzie kilka kosmicznych cywilizacji walczy o kontrolę nad odległym, gwiezdnym układem, próbując odkryć jego mroczną historię.

GramTV przedstawia:

To dopiero początek atrakcji, jakie szykuje w tym roku dla zwiedzających strefa indie. Kolejne szczegóły zostaną opublikowane już niebawem.

Przypomnijmy, że Poznań Game Arena 2023 odbędzie się w dniach 6-8 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Gram.pl również pojawi się na targach – będziemy mieć własne stoisko. Więcej informacji ujawnimy niebawem!

Komentarze
1
damienos
Gość
Ostatni poniedziałek

A Bearnard gdzie?